Sıradaki içerik:

Meme Büyütme Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

e
sv

Sağlıklı Kilo Verme

393 okunma — 06 Kasım 2017 15:39
sağlıklı kilo verme

Kilo problemi yaşayan bireyler için kilo vermek oldukça önemli olsa da, sağlıklı kilo verme her şeyden önemli olmalı. Çünkü birçok insan kilo verebilmek uğruna sağlığını tehlikeye atıyor. Oysa bu, geri dönülmez sonuçlara yol açabilir. Kilo vermek uğruna birçok hastalığa sebebiyet vermemek adına makalemizde önemli noktalara değineceğiz.

Zayıflama yöntemleri herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu durum da birçok insanı sağlıksız bir şekilde kilo verme yöntemlerine yöneltmektedir.

Unutmayın ki herkesin metabolizması, yaşam tarzı ve psikolojik durumu aynı değildir.

Bir yakınınız belirli bir diyetle on kilo verdiyse, bu diyetin aynı etkiyi sizde göstereceğinin bir garantisi bulunmuyor.

Bu gibi durumlarda kendinizi suçlamak yerine, farklı yöntemler denemeli ama bunu da sağlıklı kilo verme amacıyla yapmalısınız.

Elbette her işte, eylemde olduğu gibi, kilo vermenin püf noktaları da bulunuyor. Bunları makalenin ilerleyen bölümlerinde sizlerle paylaşacağız.

Sağlıklı Kilo Verme Konusunda En Önemli Nokta

Sağlığınızı oldukça kötü etkileyecek bir konu hakkında bilgi aktarmak istedik. Bunun nedeni, kilolu olmanın getirdiği sağlık problemlerinin, sağlıksız diyetler ile daha kötü bir hale getirilmesini önlemek adına okurlarımıza yardımcı olmak.

Gün geçtikçe daha fazla insan sağlıksız diyetler nedeniyse büyük sağlık problemleri yaşıyor. Peki zayıflama yöntemleri arasında yapılan en büyük hata hangisi?Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, kilolarını erkeklerden daha fazla önemsiyor. Bu noktada da zayıflama yöntemleri arasından seçim yapıp, zayıflamaya çalışan kadınlar da en büyük hataları yapıyor.

Bu hatalardan en önemlisi ve yapılmaması gerekeni, hiçbir şey yemeden kilo vermeye çalışmak. Birçok insan, sabah ve öğle yemeklerini geçiştirerek, sadece akşam yemeği yiyor!Bu nasıl bir sonuç doğurur? Elbette en başta mide problemleriyle baş etmeniz gerekecektir. Sürekli boş olan bir mide demek, gastrit, reflü gibi hastalıklara davetiye çıkartır.

Bağışıklık sistemi git gide zayıflar. Tansiyon, şeker gibi problemler kendini belli etmeye başlar. Sosyal hayata uyum git gide zorlaşır ve psikolojik problemler ortaya çıkar.

Evet, yukarıdaki tüm hastalıklar ve belirtiler, hiçbir şey yememe diyeti yapan insanlarda az ya da çok görülecektir!

Sağlıklı kilo verme amacındaysanız, öğünlerinizi az ve sık yemelisiniz. Kilo Aldırmayan 7 Yiyecek, Kanıtlanmış Zayıflama Yöntemleri, Kilo Vermek İçin Tavsiyeler isimli makalelerimizde birçok diyet ve zayıflama yöntemleri önerisinde bulunmuştuk. Dilerseniz okuyabilirsiniz.

Kesinlikle “kilo vereyim de gerisi önemli değil” tarzında bir düşünceniz varsa, birkaç paragraf yukarıya dönüp tekrar okumanızı ve hastalık risklerini tekrar gözden geçirmenizi öneririz. Kilo vermek sizin için ne kadar önemli olursa olsun, sağlığınız daha önemli olmalı!

Sağlıklı Kilo Verme Önerileri

Aşağıda maddeler halinde oldukça basit ama çok etkili öneriler sunacağız. Eğer bir diyete devam ediyorsanız ya da zayıflama yöntemleri arasında yeni bir çözüm arıyorsanız, önerilerimizi dikkate almanızı öneririz.

 • Sabah kahvaltısını asla atlamayın,
 • Aç karnına sigara, kahve ya da çay tüketmeyin,
 • Alkol alımını durdurun,
 • Şekerden kesinlikle uzak durun,
 • Spor yapın (en azından 1 saat yürüyün),
 • Bol bol su için,
 • Az ama sık yiyin,
 • Stresten uzak durun,
 • Hazır yemeklerden uzak durun, organik beslenin,
 • Yemeği yavaş yiyin,
 • Kırmızı et yerine tavuk ve balığı tercih edin,

Yukarıdaki öneriler oldukça önemli. Aynı zamanda sağlıklı kilo verme amacında olan birisi için “özveri ve hırs” olmazsa olmazlar arasındalar. Yani başarmak için özverili olup, irili ufaklı nedenlerin sizi vazgeçmeye zorlamasına izin vermeyin.

Unutmayın ki kilo vermek sanıldığı kadar zor değil. Tek yapmanız gereken sabretmek. Sağlıklı kilo verme yolunda umuyoruz ki faydalı olmuşuzdur.

Ayrıca ilginizi çekebilir;

Metabolizma Hızı ve Kilo Verme

Kilo Korumak İçin Neler Yapılmalı

Yağ Yakıcı Çorba Tarifi İle Diyet

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

 • Hande Meltem Kaya4 sene önce
 • Diyet çok önemli yıllardır kilo ile ilgili sorunlar yaşıyorum ama sanırım artık hedefe az kaldı. Bunu da sağlıklı yaşamı hayatımın bir parçası olarak görmem ile kilo vermem düzene girdi üzerine bir de spor ekledim. Başlarda 1 saat yürüyüş yapıyordum ama artık zumba pilates yoga spinning ne varsa kaçırmıyorum.