Sıradaki içerik:

Ten Renginize Göre Saç Renkleri

e
sv

Sahte Kürkler Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

255 okunma — 12 Mart 2018 18:46
Sahte Kürkler Neden Bu Kadar Popüler Oldu

Hayvanseverlerin tepkisiyle hakiki kürklerin katliama neden olması, sahte kürkleri popüler hale getirdi. Çünkü sokak modasına da inen kürkler, rengarenk ve farklı kıyafet detaylarıyla dikkat çekmeye başladı. Peki sahte kürkler neden bu kadar popüler oldu? Şüphesiz ki geçtiğimiz kış ve şimdiki dönemin modası olan kıyafetlerde işlenen kürk detayları, sahte kürkleri popüler hale getirdi.

Şimdi Trend Sahte Kürkler

Kürkler ve diğer dış giyim modelleri arasından seçim yaparken popüler olan modaya uygun ürünleri seçerek, doğru karar verebilirsiniz. Ancak yaşı 45 ve üzeri olan kişilerin tercihi olan kürklerin, genç kesim için pek de uygun olmadığını söyleyebiliriz.

Yaşı büyük ve genelde ağır kişilerin seçimi olan kürkler, gençlerde daha kısa modellerde olabiliyor. Yarım ve bel hizasındaki kürklerle her zaman gece kıyafetleri için farklı kombinler yaratabileceğiniz gibi özel günlerinizde de bu ürünlerle şıklığın tadını çıkarabilirsiniz.

Son yıllarda yapay olarak farklı renk ve özelliklerle kullanabileceğiniz sahte kürkler, hakiki kürklerin korkunç hikayelerini gölgede bırakan yeni moda akımlar oldu. Sahte kürk çeşitleri, birçok ünlünün dolabındaki yerini aldı.

Kürkler Nereden Çıktı?

Kürkler eskiden insanların derisini ezerek giyinecek birşeyler aramaları nedeniyle popüler olmuştur. Çünkü giyim imkanlarının kısıtlı olması, birçok insanın doğadaki canlılardan yararlanarak ısınma ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamıştır.

Bu yüzden soğuğun etkisiyle tercih edilen bu malzeme, üretim imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle hakiki deriden ve hayvan kürkünden oluşuyordu. Günümüzde ise bu duruma ihtiyaç olmadığı ve yapay kürklerin de gerçek gibi görünebildiği bilindiği için çevreci örgütler ve hayvan koruma örgütlerinin baskısı, modacıları yapay kürklere yönelmeleri konusunda ikna etti.

Hakiki Kürk Çılgınlığı

Son on yıllarda hakiki kürk tercih eden ünlüler bu örgütler tarafından çok eleştirildi. Çünkü hakiki kürk için canlının derisi canlıyken yüzülüyor, bu da katliamdan farksız durum ciddi bir cinayete tanıklık etmekle eş değer oluyordu.

Ünlü modacılar son yıllarda bu tepkiye cevap verdi ve görünüm açısından gerçeğinden farksız olan yapay kürkler geçen yılın gözdesi haline geldi. Sağlık açısından zararlı olan birçok tekstil ürünün ortaya çıkması, tekstil firmalarının tercih ettiği kumaşları seçerken de dikkatli olmalarına neden oldu. Hakiki kürkler ve yapay kürkler nedeniyle yıllardır süregelen tartışma ise, işkenceye uğrayan hayvanların kurtulmasını sağladı.

Kürk Detayları Nerelerde Kullanılıyor?

Manto olarak kullanılan kürkler, son dönemde kıyafetlerin yakasında, eteklerinde, kollarında ve aksesuarlarda da görülmeye başlamıştı. Kürklerin tercih edildiği aksesuarlardan olan çantalar, şapkalar ve  diğer aksesuarlarla her zaman stil sahibi olmanız söz konusu olacaktır. Yapay kürk çeşitleri ile her zaman farklı özellikleri bulunan kombinler yaratmak için harekete geçebilirsiniz.

Kış aylarında hem içinizi hem de dışınızı şık hale getirecek yapay kürkleri, kıyafetlerin detay kısımlarında da tercih edebilirsiniz. Farklı özelliklere sahip olan birçok ürünü ararken, yapay kürklerdeki detaylarla her zaman dikkat çekici bir stile sahip olma şansını bulabilirsiniz.

Kimler İçin Uygun?

Kürk, yaşı ilerlemiş olanlar için değil gençler için de tercih edilecek ürünler arasındadır. Ancak detaylarda ya da kıyafetin tarzında bir belirleyici olarak kullanacağınız bu ürünü giyerken yaşınıza uygun olan modelleri tercih etmeniz önemli bir adım olacaktır. Yapay kürk çeşitleri arasından seçeceğiniz farklı konseptler, özellikle gece kıyafetleriniz ve ağır abiyeleriniz için iyi birer çözüm olabilir.

Ülkemizde Bülent Ersoy’un vazgeçilmez bir aksesuarı olan kürk çeşitleri, genelde birçok kişinin tercih ettiği manto şeklinde bulunabilir. Son yıllarda moda olan renkli kürkler, bu sezon hırkaların ceplerinde ve yakalarında kullanılıyor.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.