Sıradaki içerik:

Suda Doğum Nedir ve Faydaları Nelerdir?

e
sv

Sevip Sevmediğini Vücut Dili İle Anlayın

avatar

Editör

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sizi seviyor mu ?

Uzmanların birçoğu, sevgilinizin, eşinizin veya arkadaşınızın sizi gerçekten sevip sevmediğini hareketleri yoluyla anlayabileceğinizi belirtmektedir. Sevgiliniz, partnerinizin veya arkadaşınızın , size karşı olan duygularını en açık şekilde ele vermektedir. Düzenli olarak size karşı olan hareketlerini göz önünde bulundurarak karşınızdaki kişinin sizi gerçekten sevip sevmediğini öğrenebilirsiniz. Bunun için belli başlı bazı vücut dilli hareketlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sevip Sevmediğini Vücut Dili İle Anlayın

Size karşı ilgili davranan kişi her zaman sizi seven kişidir. Sizinle her zaman ilgilenmesi, sizin hakkınızda endişelenmesi veya sizi koruması sizi sevdiği anlamına gelebilmektedir. Uzmanların açıklamalarına göre kişilerin göğüsleri kime dönükse asıl onla ilgileniyor demektir. Eğer göğsü size taraf kafası başka bir tarafa ise, kişi asıl sizle ilgileniyor demektir.

Sevip Sevmediğini Vücut Dili İle Anlayın

Sevip Sevmediğini Vücut Dili İle Anlayın

Yapılan bir diğer araştırmada ise, bir kadın veya erkek sigara içerken avuç içinin hangi kişiye karşı yönelik olduğu onun hangi kişiyle ilgilendiğini belirler sonucuna varılmıştır. Eğer bir kadın 6 erkeğin içerisinde kafası dönük olsa bile bir erkeğe taraf sigara içiyorsa demek ki, o erkek seçilmiş diyebiliriz.

[irp posts=”298″ name=”Sorunsuz Bir İlişki Nasıl Olmalı”]

Erkek arkadaşınızdan veya kız arkadaşınızdan sizi sevip sevmediğini sorduğunuzda eğer burnunu kaşıyorsa o kişinin sizi aldattığını rahatlıkla düşünebilirsiniz.

Yapılan araştırmalarda yalan söyleyecek ama yalan söylemek istemeyen kişilerin birçoğunun cevap verirken burnunu kaşıdı görülmüştür. Tabi ki her burun kaşıma olayı yalan söylemek anlamına gelmemektedir.

Aşk ve sevgide en önemli kriterlerden biri de kanıt kriteridir. Taraflardan biri beni seviyor musun dediğimde gözlerime bakmadan cevap veriyorsun demek ki sevmiyorsun derse bu uyuşmazlık kriteridir. Birçok ilişkinin bitmesine neden olan uyuşmazlık kriteri oldukça önemlidir.Eğer bu sorunu yaşıyorsanız sana nasıl baktığımda sevgimi anlayabiliyorsun sorusunu sorarak kanıt kriterine ulaşabilirsiniz.

[irp posts=”1579″ name=”Erkekleri Kadınlardan Soğutan Şeyler”]

Başarılı bir ilişki

Aşkta vücut dilinin farklı farklı kullanılması söz konusu bir durum değildir. Aşkta çünkü bilgi alışverişi değil duygu alışverişi söz konusudur. Bu nedenle kişilerin tamamı aynı şekilde duygularını karşı tarafa aktarırlar.

İçinizde bulunmuş olan duygu dışa aynı şekilde yansımaktadır. Vücut dili ise kişilerin eldiveni gibidir. Yani içte bulunan duygular vücut dili vasıtasıyla dışa aktarılmaktadır.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.