Sıradaki içerik:

Şeker Hastalıklarında Beslenme Ve Tedavi Yöntemlerinin Önemi?

e
sv

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

236 okunma — 08 Nisan 2019 19:24
Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri

Ergenlik dönemlerinde, belki de en stresli olduğumuz zamanlarda karşımıza çıkacak olacak sivilce sorunu maalesef bizleri oldukça fazla üzmektedir. Fakat bu durum içinde kalıcı olarak bir çözüm bulmak hayli zor bir durum olacaktır. Sivilcelerden kurtulmak için yapılması gerekenleri sizler için araştırdık.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Pratik Öneriler?

Kendimizi düşündüğümüz zaman, gerek yediklerimizden gerek ise de stres yaptıklarımızdan dolayı çıkan sivilcelere maalesef çözüm bulamıyoruz.

İşte bunun kalıcı olması için ve aynı zamanda da etkili olabilmesi için; sivilcelerden kurtulmak için ne yapmalıyız? sorusunu sizlere cevaplayacağız.

Aspirin Yöntemi Ve Tarifi ile Sivilcelerden Kurtulmak.

Sivilcelerden kurtulma durumunda karşımıza çıkan en kolay yöntemlerden birisi kesinlikle aspirin yöntemi olacaktır. Gerek fiyat açısından gerek ise de kolay kullanılabilirlik açısından aspirin sivilce için oldukça faydalı bir yöntemdir.

Bir aspirine 3 yemek kaşığı suyu ekleyerek ezin ve kremsi hale geldiği zamanda, sivilceli olan bölgelere sürün. Daha sonra 30 dakika kadar bekletin ve kuruduğu zaman pamuk yardımı ile dökmeye başlayın. Sonrasında bol su ile yüzünüzü durulayın.

Aloe Vera Bitkisinin Cildimize ve Sivilcelere Faydaları.

Son birkaç senenin belki de en etkili yöntemlerinden birisi şüphesiz ki; aloe vera olacaktır. Hem cildimize hem tenimize hem de saçlarımıza oldukça iyi gelecek olanın bu bitki sayesinde sizlerde cildinizi yenileyebilirsiniz.

Aloe vera sivilcelerin üzerine uygulayacağı baskı ile oldukça etkili bir çözüm doğuracaktır. Bu sayede bebek gibi bir cilde kavuştuğunuzu görecek ve bunu en hızlı şekilde gerçekleştireceksiniz.

Sivilce Tedavisi İçin Diş Macunu Yöntemi.

Bazı sivilceler tahmin ettiğiniz üzere çok daha kızarık ve aynı zamanda çok daha belirgin olacaktır. Bu sivilcelerden kurtulmak için anında bir çözüm yolu bulmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken gece yatmadan önce sivilce bulunan yere diş macunu sürmek olacaktır.

Sürdüğünüz bu yer geceden sabaha kadar inecek ve çok daha az kızarık olacaktır. Diş macunu sivilceleri geçirme konusunda en hızlı olan yöntemlerden birisidir.

Salatalığın Cildimiz ve Sivilceler İçin Önemi.

Cilt maskelerinin ana malzemesi salatalık olduğunu az çok hepimiz biliyoruz. Salatalık sayesinde cildimiz hem gerektiği gibi temizleniyor hem de gerektiği gibi besleniyor. Bu sayede sivilcelerin geçirilmesi konusunda salatalıktan yardım alınacağı çok açık bir şekilde ortadadır. Salatalıkları bir güzel bir şekilde rendeleyin ve ondan sonra birkaç damla limon suyu damlatın. Yaklaşık olarak 15 dakika sonra ise cildinizi bol su ile durulayın.

Sivilceler Bir Günde Nasıl Geçer

Sivilceler Bir Günde Nasıl Geçer

Bal ve Tarçın Kullanmanın Yararı

Aslında burada sayacağımız tüm ürünler, bizler için oldukça etkili ürünlerdendir. Sadece bizler içinde değil; aynı zamanda cildimize de oldukça etki edecek ürünlerden olacaktır. Bunların en büyük avantajlarından birisi ise; doğal ürünler olmasıdır. Bal ile tarçını karıştırdığınız zaman, cildinize sürdüğünüzde o sivilcenin ve aynı zamanda cildinizi çok daha temiz olduğunuz göreceksiniz. Hem de balın yapışması cildinizdeki ölü derileri cildinizden bu sayede kaldıracaktır.

Sarımsak Kullanmanın Sivilcelere Yararları

Sağlığımız, güzelliğimiz ve bağışıklık sistemi üzerinde en etkili sebzelerden birisi olan sarımsak bizlere verilmiş bir mucizedir. Sarımsak sivilceler için kullanımında Anti-oksidan, anti-virüs ve anti-mantar gibi etkileri içerisinde bulunduran bu sebzeyi hem yediğiniz zaman, hem de cildinize uyguladığınız zaman büyük bir mucizeye sizlerde şahit olacaksınız. İsterseniz normal şekilde sivilcelere uygulayın veya rendelenmiş şekilde sarımsağı sivilcelere uygulayın.

Doğal Su ile Sivilcelerden Kurtulmak

Doğal su sadece sivilcelere değil tüm cilde iyi gelmektedir. Aynı zamanda bizlerin fit gözükmesini sağlayacak vücudumuzu temizleyecek ve aynı zamanda da bizleri çok daha sağlıklı bireyler yapacaktır. Su içmek cilde en iyi gelen yöntemlerden birisidir. Bu bağlamda da her bardak suyu; aslında cildinizin temizlenmesi için ve parlak görünmesi için içtiğinizi unutmamalısınız.

Sivilcelerinizi Sıkmanın Zararları

Bildiğinizi üzere sivilceye hiçbir şekilde dokunmamak gerekmektedir. Özellikle de o sivilceyi sıktığınız zaman, vücudunuzun veya cildinizin her yerine dağıldığını düşünün. Bu durumda maalesef onlardan kurtulmak çok daha fazla zor olacaktır.  Sivilceleri sıkmanın zararlarını saymakla bitiremeyiz. Onun yerine sivilcelerin kendi kendine geçmesini beklemek çok daha akıllıca olacaktır.

Koray KURTOĞLU

1989 Trabzon doğumlu, sakal.org, kadingibi.com, musteritemsilciniz.com içerik editörü aynı zamanda SEODEM.com Dijital Pazarlama Ajansının SEO Analytics olarak çalışmaktayım. İlgi alanlarım WordPress, SEO, Sosyal Medya ve içerik yayıncılığı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.