Sıradaki içerik:

İlişkilerde Yapılan Hatalar ve Boşanma Nedenleri

e
sv

Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

184 okunma — 05 Mayıs 2019 16:19
Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum

Sinir, stres ,uykusuzluk ve cinsel hormon düzensizliğinden dolayı sağlıklı görünümünü ve ışıltısını kaybeden ciltlerde sıklıkla sivilce sorunları görülüyor. Bu ve benzer durumda sivilcelerden kurtulmak için elbette makyaj ve kapatıcı ürünler kullanıyoruz.

Ancak kalitesiz ve özenle seçilmeyen kapatıcı ürünler ya da dikkatsizlikler ciltte daha çok sivilce,ve siyah nokta gibi kusurlara sebep oluyor.

Sivilceler Nasıl Yok Edilir?

Pudralar  derinin porlarını tıkayarak sivilcelere neden olabilir. Cildinizde sivilce, gözenek tıkanıklığı, siyah nokta gibi sorunlar varsa pudra kullanmayın. Pudra yerine, yağ emici kağıtlardan kullanabilirsiniz.

Cildinizdeki sivilceleri kapatmak istiyorsanız içinde alisilik asit bulunan kapatıcıları deneyin. Yüzde abartılı makyaj veya güneş koruyucu kremle uyumak da sivilce oluşumunu arttıran bir neden.

Deniz suyu sivilcelerin kuruması ve cildinizde yağ oranının azalsını sağladığından oluşumunu azaltıyor , özellikle yaz aylarında deniz suyundan faydalanın.

Her gece yatmadan cildin doğal bir sabun ile yıkanıp temiz bir şekilde uyunması da sivilcelerden kurtulmanızı sağlar. Her önlemden çok kendini rahat ve temiz hissetmeniz sivilcelerden zamanla kurtulmanızı sağlayacaktır.

Akne tedavisinde uzmanların uyarıları ve bilgilendirmeleri sayesinde genelde bitki içerikli tropikal kremler önerilmektedir. Bu kremlerin bu kadar çok önerilmesine en büyük neden diğer akne tedavi yöntemlerine göre daha etkili olmasıdır. Sivilcelerin temizlenmesine katkı sağlayan en sağlıklı yöntem olarak kabul edilmekte.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.