Sıradaki içerik:

Cilt Lekeleri için Maske

e
sv

Sivilcelere Karşı Doğal ve Etkili Ev Reçeteleri

avatar

Editör

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sivilceleri Yok Etmek

Günümüzde akne tedavisinde uzmanlar tarafından en çok çeşitli bitki içerikli tropikal kremler (sürülerek uygulanan kremler) önerilmektedir. Bu kremlerin bu kadar çok önerilmesine en büyük neden diğer akne tedavi yöntemlerine göre daha etkili olmasıdır. Sivilcelerin temizlenmesine yardımcı etkenlerdir.

Diğer bir taraftan doğallığı sayesinde benzoil peroksit gibi ilaçlara nazaran herhangi bir yan etki ortaya çıkartmamasıdır.

Topikal kremler sivilcelerin yok edilmesiyle beraber cildin beslenmesine, canlanmasına ve nemlenmesine yardımcı olmaktadır. Son derece yararlı özelliklere sahip olan bu topikal kremler, diğer kimyasal ürünlere göre daha uygun fiyatlı ve daha kolay uygulanma özelliğine sahiptir.

[irp posts=”4417″ name=”Yüzünüz için Doğal Nemlendiriciler”]

Kişilere sunulan kimyasal ve bitkisel tüm ajanların maksadı genel olarak aynıdır. Her iki ajanda, aknelerin bakteri ve mikroplarını öldürerek yok etmek ve bununla beraber herhangi bir yan etkiye sebep olmamayı hedeflemektedir. Doğal ürünlerin kimyasallara göre daha avantajlı olması, uzmanlar tarafından da bu ürünlerin önerilmesini sağlamaktadır. Yapılan araştırmalarda sivilcelere karşı en etkili doğal kremlerin çay ağacı yağı ve azelaik asit olduğu belirlenmiştir.

Çay Ağacı Yağı ve Sivilce Tedavisi

Bilimsel olarak “Melaleuca alternifolia” olarak adlandırılan çay ağacı,dünya üzerinde sadece olarak Avusturalya kıyılarında yetişmektedir.

Adı çay ağacı olmasına rağmen, bahsi geçen çayla herhangi bir ilgisi yoktur. Bu nadir bulunan ağacın yapraklarından elde edilen yağ, bakteri ve mantarları yok etmek adına oldukça etkili bir yöntemdir.

Dünya üzerinde doğal olarak sivilce tedavisi yağları arasında en etkili olarak bilinen yağdır.

[irp posts=”405″ name=”Yüzde Oluşan Güneş Lekeleri ve Siyah İzler İçin Çözümler”]

 

Çay ağacı yağı, özellikle son yıllarda cilt bakım kremlerinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Cilt bakım kremlerinde kullanılan çay ağacı yağı, ciltte bulunan bakterileri öldürerek, kişilerin daha sağlıklı bir cilde sahip olmasını sağlamaktadır.

Avusturalya’da bulunan Royal Prince Hospital hastanesinde yapılan araştırmalara göre en az %5 oranında çay ağacı yağı içeren kremlerin  %5 oranında benzoil peroksit içeren kremler kadar etkili olduğu ortaya koyulmuştur.

[irp posts=”667″ name=”Derinlemesine Yüz Temizliği”]

 Azelaik Asit

Yapılan araştırmalara göre doğal yolla alınan Azelaik Asidin sivilce ve akneler üzerinde en az antibiyotik kadar etkili olduğu görülmüştür.

Azeleik Asit yoluyla sivilce ve aknelerden kurtulmak isteyen kişiler gün boyunca 2 kez en az 4 hafta boyunca sivilcelerinin üzerine azeleik asidi sürmelidir.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.