Sıradaki içerik:

Bal köpüğü saç renkleri ve modelleri

e
sv

Saç rengini açarak siyah saça sarı boya sürmek

5363 okunma — 30 Mayıs 2017 21:00

Kadınların merak ettiği konuların başında gelen siyah saçı açmak konusunda yaptığımız incelemeleri sizinle paylaşacağım. Bilindiği üzere siyah renk oldukça baskın ve koyu bir tona sahiptir, bundan dolayı üzerine sarı sürülmesi acaba işe yarar mı ? sorusunu da akıllara getirir.

Pratik ve uygulanabilir yöntemlerle siyah saçımızı açarak, istediğimiz saç rengine geçiş yapabiliriz. Sizlere saç renginizi hızlı ve garantili bir şekilde açmanız için gerekli tüm ipuçlarını veriyorum.

Öncelikle siyah saçı kapalı bir kutu olarak görebiliriz, evimizin duvarlarını siyah olduğunu varsaydığımız da bir seferde kapanmayacağını tahmin etmek güç değil. Saçlarımızı da aynı şekilde yorumlamak mümkün. Direk olarak yapacağınız sarı renge geçiş işlemi ilk etapta beklediğimiz sonuçlarını vermeyebilir.

Peki ne yapacağız ?

İlk olarak siyah saçı açma yöntemlerini uygulayacağız, saç rengimiz baya baya açıldıktan sonra sarı renge veya başka bir açık saç rengine yapabilmemiz daha kolay olacaktır.

Popüler ve trend saç renklerini öğrenmek istiyorsanız, saç renkleri seçim rehberi isimli konumuzu inceleyebilirsiniz.

Siyah saç rengini nasıl açabiliriz ?

Siyah saçı açma yöntemleri arasında kesin olarak sonuç veren işlemleri sırayla açıklayacağım, önemli noktaları atlamadan dikkatlice okuyarak dilediğiniz saç rengine kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Oksijenli su kullanarak rengini açmak;

Okjienli su aşırı kullanımda saçları yıpratır, fakat sürekli olarak kullanmadığınız takdirde herhangi bir sakınca yoktur. Kullanım sıklığı olarak iki ayda bir kullanmanız, saçlarınız doğal sağlığı açısından oldukça önemlidir. Güzelliğin önemli olduğu kadar saçlarımızın sağlığı da önemli, bunu sakın unutmayın !

Öncelikle oksijenli suyu saça uygulamadan, normal su ile karıştırarak saçlarımızı fazla yıpratmamasını sağlayacağız. Kullanacağımız kadar oksijenli su için aynı miktarda normal su karışımı yapacağız, bu karışımı olduğu gibi saçımıza kesinlikle dökmüyoruz !

Oksijenli Su ile Saç Rengi Açma

Oksijenli Su ile Saç Rengi Açma

Uygulama için boş bir sprey kutusuna ihtiyacımız var, şu camsil spreyleri gibi olanlardan kullanabilirsiniz. Kullanacağınız sprey kutusunun içini sıcak su ile mutlaka güzelce temizleyin.

Oksijenli su karışımını içine döküp, saçlarımızın her tarafına güzelce sıkarak işlemi tamamlıyoruz. Daha sonra bir kaç saat güneş ışığı alması gerekiyor, en iyi işlem güneş ışığıdır fakat bu imkanınız yoksa saç kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz. Her iki işlemden sonra saçlarınızı yıkamayı unutmayın.

Koleston Sıvı Peroksit ile saç rengini açma;

Kolesyon firmasının saç rengini açmak için özel olarak ürettiği bu ürün, saç rengi açma işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Özellikle kuaförler saç renklerini bu ürünle açmaktadırlar.

Kuaföre gitmektense evde bunu uygulamak oldukça basit !

Koyu siyah saça sahipseniz eczaneden %9 oranında bir tüp sıvı peroksit almalısınız. (Kozmetikçilerde saç açıcı oksidan olarak da geçer)

Uygulanması ise saç boyaması gibidir, sıvı peroksiti saçlarınızı boyarmış gibi tüm saça uygulamanız gerekiyor. Daha sonra kurumasını bekleyeceksiniz, kuruduğundan emin olduktan sonra saçlarınızı güzel bir şekilde yıkayabilirsiniz. Saçlarınızın koyuluğuna ve açılma durumuna göre sıvı peroksitin derecesini arttırabilirsiniz.

Doğal yöntem papatya suyu;

Papatya suyunun saçları açtığını daha önceden duymuşsunuzdur mutlaka; eğer imkanınız varsa bu yöntemi diğer yöntemlere ek olarak kullanın, böylece saçlarınız güçlü ve hızlı bir şekilde açılmaya başlasın.

Toplayacağınız papatyalar bir güzel kaynattıktan sonra saçlarınıza uygulayacaksınız, uygulama işlemi bittikten sonra birkaç saat balkonda güneşlenmeye hazır olun. Güneş ışığını iyice alan saçlar açılmaya başlayacaktır. Yeterli güneş ışığını aldıktan sonra saçlarınızı yıkayarak temizleyin. Bu işlemi sıkça yapabilirsiniz herhangi bir zararı dokunmayacaktır.

Saç Rengi Açma Yolları

Saç Rengi Açma Yolları

Saç rengimizi açtıysak sarı renk için geçiş aşamalarına bir bakalım..

Saç rengini açmadan uygulanan direk sarı boyalarda saçlar kötü ve yeşilimsi bir tona bürünür, bu yüzden aşamaları takip ederek işlemlerini yapmanızı tavsiye ediyorum.

..okumaya devam edin, birlikte açık renkli saça nasıl döneceğiz görelim..

Eğer saçta siyah boya varsa;

Bu bölümde ayrı bir noktaya değinmek istiyorum, saçınız normalde siyah değil ama siyaha boyama işlemi yaptıysanız, sizin için ek bir yöntem var. Boya siliciler adı altında satılan ürünler bu sorununuza çözüm niteliğinde, watsons, eve gibi firmalardan temin edeceğiniz boya silicileri kullanarak siyah kömür gibi haldeki saçlarınızı biraz olsun eski haline çevirebilirsiniz.

Boya silicileri kullandıktan sonra yapacağınız sarıya ve açık renge geçiş işlemleri daha olumlu sonuçlara yol açacaktır.

Ultra açıcı ve boya çıkarıcı güç 

Boya çıkarıcı ve saç açıcı önerilerinden bir tanesi palettenin “Palette Deluxe Blond Yoğun Renk Açıcı Saç Boyası” ürünü, bu normal saç boyası olarak satılıyor fakat saçı açma ve eski renge geri dönme özelliklerinin hepsini sağlıyor. Oldukça güçlü bir ürün olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Kullanacağınız aşamalarda mutlaka denediğiniz de, ve sarı renge geçişini kolaylaştıracaktır.

Saç Açıcılar

Saç Açıcılar

Saç açıcı ve boya çıkarıcıları kullandıktan sonra

Verdiğim yöntemleri kullanarak saç rengini açtıktan sonra ve boyaları bir nebze olsun saçınızdan uzaklaştırdıktan sonra daha açık bir renge geçiş için hazırsınız demektedir.

Sarı renk açık bir renk olduğu için direk geçiş zor ve sancılı bir süreçtir, bir seferde uygulanamayabilir. Bu sebeple öncelikle saçın yeterli derecede açıldığından emin olmalı ve saçlarınızı ondan sonra boyamalısınız.

Yeni renge geçiş yaparken yine saç rengi açıcı oksidan kullanımını ihmal etmeyiniz, bu saçınızın yeni saç rengine daha çabuk uyum sağlamasına yardımcı olacağı gibi, eski saç tonunuzu biraz daha açacaktır.

Tercih edebileceğiniz açık saç rengi önerilerimi incelemek için diğer yazılarıma bakabilirsiniz,

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Den,z 3 sene önce
  • İlk defa evde boya yapmayı denedim onu da gidip en zor şekilde seçmişim koyu renkten direk platin sarıya geçmeyi deneyince yandı saçım bir kısmı koptu falan kuaföre gittim kesip düzeltsin diye belimin altında olan saçlarımı küt yaptırmayı göze alarak gittim ama saolsun kuaför çok iyi biriymiş saçlarımı birazcık kesti uçlardan kopan yerleri falan düzeltmek ayarlamak için ondan sonrası için liquid keratin kullan saçların toparlar kesmeyelim zaten toparlaması çok uzun sürmüyor toparlayınca da gel güzel bir şekilde boyayalım dedi kullandım saçlarımı düzelttim ve yine o kuaföre gidip saçlarımı platin sarı boyattım çok güzel oldu liquid keratin önermese şuan küt saç ve yine de kötü saçlarım olacaktı artık daimi kuaförüm orası ve tabi saç bakımım için de artık liquid keratinden vazgeçmem.

avatar
  • Tuğçe 3 sene önce
  • Ben bu renge hastayım ama saçlarım çok koyu olduğu için boyama denemem tam bir fiyasko oldu saçlarım yandı belimin altına kadar saçlarım var ve bob kesim yapalım uzadıkça keselim düzelir yavaş yavaş diyor kuaför zaten benim saçım yavaş uzuyor yandı iyice yavaş olucak bu sebeple herkese sordum söylenen herşeyi denedim ama en sonunda canım arkadaşım doğal olan bir keratin bulmuş patentli olanından aldık saçlarım düzeldi düzgün bir şekilde boyattım artık boya yaptırmadan öncede kullanıyorum ki saçlarım güçlü ve sağlıklı olsun ve sorun yaşamıyım diye kullanmaya başladıktan sonra hiç sorun yaşamadım hiç bu yüzden yazmak istedim bu renge benim gibi hayran olan ama yanma korkusu ile yapamayan varsa diye.

avatar
  • Amine atarca 4 sene önce
  • saçlarım çok döküldü açtırdıktan sonra