Sıradaki içerik:

Sevgilinizin Niyeti Ciddi Mi?

e
sv

Sizin İlişkiniz Hangisi?

150 okunma — 19 October 2017 21:39

Herkes farklı tür bir ilişki yaşamaktadır ve her ne kadar birbirine benzese de her ilişki farklıdır. Bazı zamanlar kişiler görmüş oldukları ilişkiye özenerek partnerlerini yargılamaktadır. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, her ilişkinin dinamikleri farklıdır. Kendinizi en mutlu hissettiğiniz şekilde ilişkinizi yaşamalısınız. İşte ilişki tipleri:

Sizin İlişkiniz Hangisi?

Aşağıdaki ilişki tiplerinin hangisi sizin ilişkinizi temsil ediyor ?

Bağımlı İlişki

ilişki tipleri:

Bağımlı ilişki tipi genellikle çok az karşılaşılan ilişki tipidir. Bu ilişki tipinde hisler oldukça yoğun bir şekilde yaşanmaktadır. İlişkinizin başlangıç süresinden yıllar geçse bile kişiler kendilerini partnerlerinin yanında olmadığında güvende hissetmez.

Devamlı olarak birlikte olmak isterler. Hatta bu tip ilişki yaşayan kişilerin birçoğunun aynı işte çalıştığı bilinmekte.

Bağımsız İlişki

Genellikle mantık üzerine kurulan ilişkiler bağımsız ilişki tipinde olmaktadır. Bağımsız ilişki tipinde partnerler kariyer üzerine hayatlarını kurmuşlarıdır. Bebeği de oldukça geç bir zamanda yapmaktadırlar.

[irp]

Dominant İlişki

ilişki tipleri:

Bazı zamanlarda hissedilmeyen bir ilişki tipidir. Bu ilişki tipinde taraflardan biri daha baskın bir karaktere sahiptir. İlişkinin devam etmesi veya sorunların yaşanmaması için baskın olmayan taraf ise partnerinin lafına kulak vermelidir.

Teselli İlişkisi

Oldukça büyük bir ilişkiden çıkan bazı kişiler teselli bulmak amaçlı bir ilişkiye girerler. Girmiş oldukları bu ilişkide partnerlerini sevmeye çalışan kişiler eski partnerlerini unutmaya çalışırlar. Bu ilişki tipi teselli ilişkisidir.

[irp]

Açık İlişki

İlk bakışta son derece itici gelen açık ilişki tipi hızla artan bir ilişki tipidir. Özellikle son yıllarda bu ilişki tipiyle oldukça sık bir şekilde karşılaşmaktayız. Bu ilişki tipinde taraflar arasında belli bir bağ olmaz. Her iki tarafta aldatır ve partnerler arasında bu doğal bir olay sayılır.

Zorlama İlişki

Uzun süre boyunca kendini yalnız hisseden kişiler kendileri gibi birini bulduğu an kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Bir anda kendini bir ilişkide bulan bu kişiler bir zaman sonra bu durumdan rahatsız olmaktadır.

Toksik İlişki

Yaşanması en zor olan ilişki tipidir. Bu ilişki tipinde kişiler birbirlerine çok bağlıdır. Fakat düşünceleri birbirine uymuyor ve sürekli olarak kavga etmelerine sebep olmaktadır. Duygusal olarak birbirine çok bağlı olan bu kişiler oldukça zorlu anlar yaşamaktadırlar.

[irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.