Sıradaki içerik:

Kadınlardaki Kıllanma Sorunu ve Çözümü

e
sv

Sorunsuz Bir İlişki Nasıl Olmalı?

370 okunma — 18 Mayıs 2019 13:16
Sorunsuz Bir İlişki Nasıl Olmalı

Aşk güzel şey tabi ki yaşayana, ama aslında Aşk çok derin bir kuyudur. Kontrolsüz ve sağlam olmayan ilişki size yarardan çok zarar getirecektir. Problemsiz güvenilir ve sorunsuz bir ilişki nasıl olmalı? mutlu bir ilişkinin sırları nedir? gelin beraber inceleyelim.

Sorunsuz Bir İlişki Nasıl Olmalı?

Aşkınızın ve kendinizin farkına varmadan, bir çok sorunla götürmek veya üstünü kapamak , ilişkide çözülemeyecek sorunlar yaratmaktan  başka bir hiçbir işe yaramaz. Doğru bazen duymamak ve görmemek lazım fakat bunlar o anlık olacak hareketlerdir.

Partnerinizin çok kötü bir ruhsal durum içinde olabileceğini ya da aşırı sinirli bir anında olduğunuzu fark etiğinizde, alttan almak en doğru bir çözümdür. Bu tarz sorunları birkaç gün sonra ve keyifli olduğunuz bir zamanda masaya yatırmak gerekir.

Eğer ilişkide bir problem varsa, en başta bunu çiftin kabullenmesi gerekiyor. Bu aşama önemli çünkü bazen bir tarafın gördüğünü, diğer taraf kabullenmeyebiliyor. Bu da ilişkinin sonuna zemin hazırlıyor.

Vakit arttıkça  içinden çıkılmaz bir duruma gelen ve çiftleri ayrılığa iten sorunların büyük bir kısmı, varlıklarının reddedilmesi sebebiyle çoğalıyor.

Sorunu kabullendikten sonra incelenmesi gereken konu, düzeltilebilir olup olmadığıdır. Bu, genellikle çiftlerin geçiştirdiği bir durum olmaktadır. Bazıları, ilişkilerinde her şeyi değiştirebileceklerini düşünmektedirler. Kimileri ise, en başta hiç bir şey değişmez düşüncesindeler . Onlar zaten ilişkide hiç caba göstermezler

Gerçeği bilmeliyiz ki ,  iki tarafında doğal içsel özelliklerinin temel olanlarının değişmesi çok zor imkansızdır. Bazı davranışlar ve alışkanlıklar, biraz çabalayarak belki değişim gösterebilir.

Çiftlerin dikkat etmesi gereken, gerçekten değişime açık bir konu üzerinde mi durdukları. Bu kısım açıklığa varmadan , bir gelişme ufukta görünmez.

Sorunu anladıktan ve gayret sarf etmeye değer olduğuna karar verdikten sonraki yapılacak ise, sorunun nedenini anlamaktır. Bu sorunun altında yatan sonuçları samimiyetle ve dürüstçe paylaşmak gerekir.

Sorunu atlamak veya daha büyük bir tartışmaya neden olacağını  düşündüğünüz için yanlış cevaplar vermek, zaman içinde bu sorunun tüm ilişkinize bulaşmasına sebep olur.

İlişkilerin en önemli temel sıkıntısı karşılıklı iletişim ve anlama hatalarıdır. Aklınızdakini  açık ve net biçimde söylemeden, karşınızdakinin onu bileceğini sanmak, sizi ilerde çok büyüyecek sorunların ortasına doğru iter. Sorun ne olursa olsun oturun konuşun, birbirinizi anlayın!

Bu aşamalardan sonra , sorunlarla ne şekilde başa çıkacağınızı bulmanız gerekir. Çiftin ortak bir sonuç üstünde karar verip, o yolda devam etmeniz gerekir.

Mutlu bir ilişki saygılı olmakla başlar, sorunsuz bir ilişki için her zaman yapıcı olun problemlerinizi birlikte çözmeyi deneyiniz beraber bunun altından kalkmalısınız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.