Sıradaki içerik:

Tırnak çökmesi neden olur ?

e
sv

Tırnakları limonlu suda bekletmek

975 okunma — 10 Temmuz 2016 17:51

Ellerimizi her işi yapmak için kullandığımızdan dolayı tırnaklarımız ve ellerimiz hasar görür. Sigara içmekten ya da çok oje sürmekten tırnaklarımız sararabilir, güçsüzleşir çabucak kırılabilir. Sizde tırnaklarınızdaki sarılıklardan ve tırnaklarınızı uzatamamaktan şikâyetçiyseniz sizi doğanın şifalı dünyasına çağırıyoruz.

Tırnaklarınızı limonlu suda bekletmek, şikâyetlerinize son verebilir. Limon, doğanın bize sunduğu eşsiz mucizelerden biridir. İçerdiği bol C vitamini çoğu derde derman olur. Güçlü bir antioksidandır. Limonun iyileştirici ve onarıcı etkisi vardır. Renk açıcı özelliğe sahip olan limon tırnaklarınızın ve teninizin rengini açar. Tırnaklarınız güçsüz olabilir, geç uzuyor olabilir.

Tırnakları limonlu suda bekletmek

Tırnakları limonlu suda bekletmek

Tırnakları limonlu suda bekletmek tırnaklarınıza iyi gelecektir. Limon sizi tazeleyip size gençlik getirecek ve güzelliğinize güzellik katacak bir nimettir.

Tırnak Bakımının Bir Numaralı Kahramanı: Limon

Limon birçok kozmetik & bakım ürününün içerisinde bulunur. Evde yapılan cilt, saç ve tırnak bakımında da yaygın olarak kullanılır. Limonun bakım mucizesinden faydalanan kadınların hepsi olumlu sonuca ulaşmıştır. Kullanıldığında temizlik ve ferahlık hissi veren limon herkesin evinde bulunan, kolay ulaşılabilir bir malzemedir. Ucuz bir seçenek olduğu için hepimiz bakıma muhtaç tırnaklarımızı limonla kolaylıkla ve düşük maliyetle canlandırabiliriz.

Şimdi gelelim limonun tırnaklar için faydasını nasıl görebileceğimize. Birçok alternatif var. İsterseniz bir limon dilimini tırnaklarına sürebilirsiniz. Oval hareketlerle tırnağınıza limonu uygulayabilirsiniz.

Her gün uyguladığınızda zamanla tırnaklarınızın beyazladığını ve güçlendiğini göreceksiniz. Tüm elinize uyguladığınızda elinizdeki güneş nedeniyle oluşan karartıların yok olduğunu göreceksiniz. Limon dilimi yerine, sıktığınız bir limonu da değerlendirebilirsiniz. Böylece boşuna taze bir limonu israf etmemiş olursunuz.

limonun tırnaklara faydaları

limonun tırnaklara faydaları

Bir başka seçenek olarak bir tas ılık suyun içine yarım limonu sıkın, 2 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin ve ellerinizi 15 dakika bekletin. Elleriniz yumuşacık olacak ve aynı zamanda tırnaklarınız beslenecektir.

Zeytinyağı & limon ikilisi tırnaklar için mükemmel etki yaratır. Ellerinizi sudan çıkardıktan sonra besleyici bir bakım kremi sürerek tırnak bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz. Bunun için de zeytinyağlı el kremleri kullanabilirsiniz. Elleriniz yumuşacık olacak ve tırnaklarınız sağlıkla parlayacaktır.

[irp posts=”2570″ name=”Limonun Saça Faydaları”]

Akşamları yatmadan önce birer tatlı kaşığı badem yağı, limon suyu ve zeytinyağını bir kapta karıştırın. Tırnaklarınıza bir pamuklu çubuk yardımıyla uygulayın ya da parmaklarınızla tek tek yavaşça masaj yaparak uygulamayı da tercih edebilirsiniz. Pamuklu çubuk yapılan karışımı emeceği için elle uygulamak daha faydalı olacaktır. Ellerinize eldiven giyip uyuyun. Sabah uyandığınızda elleriniz bebek eli gibi olacaktır.

En basit ve pratik yol, diğer malzemelerin evde bulunmaması ihtimaline karşın, tırnakları limonlu suda bekletmektir. Limon tırnaklarınızın en iyi dostudur. Hijyenin ürünlerinde en çok kullanılan içerik olan limon tırnaklarınızın arasındaki mikropları öldürür. Hastalıklara neden olan mikroplar tırnak aralarından hızla çoğalır ve yayılır.

Ellerinizi limonlu su ile temizlemek hastalığa yakalanma riskinizi azaltır. Limon içinde barındığı asit yardımıyla mikropları sizden uzaklaştırır.

Çok fazla oje sürerek tırnaklarınızın sararmasına neden olabilirsiniz. Havasız kalan tırnaklar, bakımsız kalarak zayıflar ve sağlıksız bir görünüm ortaya çıkar, tırnaklarınız sararır. Ojenizi her değiştirdiğinizi de bu limonlu su uygulamasını yaparsanız hem tırnaklarınızın sararması azalır hem de tırnaklarınızın kırılmasına karşın önem almış olursunuz.

Ayrıca 3-4 gün oje sürmeyerek tırnaklarınızı havalandırmanızı ve dinlendirmenizi tavsiye ederiz. Limon tırnaklarınızı güçlendirir ve sertleştirir. Limon mucizesiyle güçlenen tırnaklarınız eskiden olduğu kadar kolay kırılmaz. Limon içeren tırnak bakımların uygulamaya başladıktan sonra tırnaklarınızı gönül rahatlığıyla uzatmaya başlayabilirsiniz.

Daha bakımlı, güzel ve sağlıklı tırnaklar için, limonlu formülleri düzenli olarak mutlaka deneyin. Uygulayan kadınlar fazlasıyla memnun kaldılar, siz de faydasını göreceksiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.