Sıradaki içerik:

İsilik Oluşumunun Sebepleri Nelerdir? İsilik Nasıl Geçer?

e
sv

Uzun Kolye İle Fark Yaratmanız Sizin Elinizde

97 okunma — 28 Haziran 2021 18:32
Uzun Kolye Modelleri

Son dönemlerin takı trendlerine baktığımızda uzun kolyelerin ilk sırada olduğunu görürüz. Gündelik hayat da veya davetlerde kıyafetleri uzun kolyelerle tamamlayabilirsiniz. Uzun ve çoklu kolyeler tüm dikkatleri üzerinize çekmekte, girdiğiniz ortamda fark yaratmanıza yardım etmektedir. İster elbise üzerine ister gömlek veya bluz üzerine tercih edilen uzun kolyeler kıyafetlerinizin şık tamamlayıcısıdır.

2021 Uzun Altın Kolye Trendleri Nelerdir?

2021 uzun altın kolye trendlerine baktığımızda uzun altın zincir ucunda farklı farklı kolye uçları olduğunu görüyoruz. 45cm zincir ucunda istediğiniz modelde kolye ucunu seçerek zevkinize göre bir tasarım tercih edebilirsiniz.

Öte yandan genelde evlenecek kızların tercih ettiği tuğralı kolye çeşitleri de bulunmaktadır.

Altın kolyelerin modellerinde de günümüzde birçok çeşit bulunmaktadır.

Kişilerin zevklerine göre çeşit çeşit farklı büyüklüklerde modeller bulunmaktadır. Her yaş grubuna farklı modellerle hitap edilen altın sektöründe genç yaştaki kişilerin uzun ve birden fazla kolyenin birleşiminden oluşan modelleri tercih ettiğini görüyoruz. Diğer yandan daha gösterişli olduğunu düşünülen uzun sade ve şık zincirler de tercih edilen başka bir modeldir.

Uzun Kolye Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Farklı uzun kolye çeşitleri ile kıyafetlerinize özel dokunuşlar verebilirsiniz. Uzun kolye seçerken boynunuzun ölçüsünden 10 cm daha uzun olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle yapılı bir vücuda sahipseniz uzunluğu kısa kolyelerden uzak durmalısınız.

Diğer yandan, her kıyafetle kullanmak için 45 cm uzunluğunda bir kolye tercih edebilirsiniz. Uzun yakalı, gömlek yakalı kıyafetler veya gece kıyafetleriniz için de tercihinizi mutlaka uzun kolyelerden yana olm

Uzun Kolye Modelleri

Uzun Altın Kolye

alı. Erkeklerde ise uzun kolye seçimi ise 50 – 60 cm aralığında olmalı. Uzun kolyeler seçerken mutlaka zincir uzunluklarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Uzun Altın Kolye Çeşitleri Nelerdir?

Altın kolye modelleri bazı klasikleşmiş farklı isimlerle bilinmektedir. Bunlardan bazıları su yolu, aynalı zincir, tuğralı gibi isimlerdir. Son zamanlarda altın modelleri de değişmeye başlamıştır. Daha çok model ve çeşit altın dünyasına da girmiştir. Uzun altın kolye çeşitleri, günlük hayatta gümüş veya imitasyon takılarda karşılaştığımız modellerde de üretilmektedir.

Günümüzde uzun ve çoklu takıların popüler oluşu, altında da tercih edilmeye başlanmıştır. 2021 yılında yine en trend olan modellerden biri de 14 ayar altın ay yüzeyi altın kolye modelidir. Uzun ve birden fazla kolyenin bir arada bulunan modeller oldukça fazla tercih edinmektedir. Bunun yanında uzun altın zincir ve ucunda kolye ucu bulunan modeller de tercih edilenler arasındadır.

Tuğralı kolye diye bilinen modeller düğünlerde takılan kolye modeli olarak vitrinlerde yerini almıştır.

Zincirli Kolyeler: Zincir modelli kolyeleri altın tercih edebilirsiniz. Zincir kolyeler 90’ların modasını anımsatmakla beraber, günlük ve asil bir stil için tercih edilebilir.

Tektaş Kolyeler: Tıpkı tektaş yüzüklerde olduğu gibi kolye modellerinde de zarif bir görünüme sahiptir. Bu model kolyeyi aynı modelin yüzük ve küpe seçenekleriyle takım şeklinde de kullanabilirsiniz.

İnci Kolyeler: inci kolyeler doğada istiridye içindeki doğal oluşumlardan elde edilirler. Bu modeller zarif stilin temsilcisidir. Günlük veya klasik seçimler yapılabilir. Bir inci tanesi kolyeler takan kişinin yaşını daha genç gösterirken birden fazla yan yana dizilmiş inciler kişiyi daha olgun göstermektedir.

Gerdanlık: En gösterişli ve dikkat çekici kolye çeşitlerinden biridir. Bu kolyeler bir zincirin ucunda asılı duran mücevherlerden oluşur.

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.