Sıradaki içerik:

Yeni Yılda Diyete Başlayın

e
sv

Uzun Palto Modelleri

253 okunma — 31 Ocak 2018 13:27
yün palto modelleri

Uzun paltolar kış aylarının vazgeçilmez birer parçasıdırlar. Hem erkekler hem de kadınlar için oldukça önemli birer kombin parçası olan uzun paltolar, soğuk havalarla başa çıkabilmenizi sağlarken aklınızda tasarlamış olduğunuz kombinin tam anlamıyla üzerinize oturmasını ve kombininizi tamamlayabilmenizi de sağlarlar.

Uzun Palto ve Kadın Şıklığı

Ancak kombin ve moda denildiği zaman erkeklerden ziyade kadınların fikirleri ve bu alana gösterdikleri ilgi daha çok öne çıkmaktadır. Bu yüzden de uzun palto kadın müşteriler tarafından daha ince elenip sık dokunarak tercihi yapılan ve en ince detayına kadar tüm ayrıntıları gözden geçirilerek satın alınan bir giyim unsurudur.

2018 Yılının Uzun Palto Trendleri

Uzun kahverengi palto modelleri

Her yıl yeni trendler ve bu trendeler doğrultusunda da yeni kombin çeşitleri meydana geliyor. Bu çeşitliliğin bir parçası olarak da bu kış yepyeni uzun palto modelleri ile eski trendlere oranla çok daha pastel bir tarzın hakim süreceğini söylemek mümkün. İşte, 2018 kış aylarında görmeye alışacağımız uzun paltolar:

Suni Kürklerden Vazgeçilmiyor

Kış ve palto kelimeleri yan yana gelince insanların akıllarına direkt suni kürkler gelmektedir. Suni kürkler tüm yılların kış trend olmaya 2018 yılında da devam ediyor. Ancak daha önceden görmeye alışık olduğumuz o tamamen suni kürkle kaplı montlar ve uzun paltolar değil.

Suni kürkler artık büyük öbekler şeklinde kullanılmak yerine küçük parçaların uzun paltolar üzerinde belirli bölgelere yerleştirilmesi suretiyle kullanılmaktadır. Böylelikle hem çok daha zarif ve modern, hem de abartıdan uzak bir görünüm elde edilmektedir. Ayrıca düşünüldüğü kadar pahalı olmayan bu uzun palto fiyatları oldukça uygundur.

Uzun palto modası

Canlı ve Enerjik Renkler

Bu yılın uzun palto modellerinde hakim olan renk tonlarına gelecek olursak, geçtiğimiz yıllara oranla çok daha canlı ve enerjik renklerin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kırmızı, turuncu ve pembe tonlarındaki uzun paltoları bu kış sıklıkla göreceğiz. Bu cıvıl cıvıl renkler sayesinde kış aylarının o hüzünlü, durağan ve insanın içinde bıraktığı o tarif edilemez burukluk hissini tamamen ortadan kaldırıp daha canlı, daha enerjik ve daha pozitif bir kış geçirmiş olacağız.

Uzay Teması Uzun Paltolara da Yansıdı

Paris moda haftasında Chanle’in tanıtmış olduğu kreasyona bakacak olursak, kış kombinlerinde uzay temasını sıklıkla göreceğimiz çıkarımını yapabiliriz. Metalik gri, metalik siyah ve parlak parçalarla süslenmiş birbirinden ışıltılı uzun paltolar, bu kış sokakları aydınlatacağa benziyor.

Bundan önce de birçok kez denenmiş olan bu modeller, bu kış yeni kreasyonlarda çok daha kadın bedenine oturan ve estetik gösteren modeller olduğu için birçok ünlü tarafından gardıroplara eklendi bile. Ayrıca sadece uzun palto modellerinde de değil, botlar, çizmeler, şapkalar ve hatta eldivenlerde bile bu tarz modellerin kullanıldığına şahit olacağız.

Feminen, tarz uzun paltolar

Daha Feminen Bir Görünüm

Biraz önce de değinmiş olduğumuz gibi bu kış yepyeni kombinlerle karşılaşacak ve eskiden görmeye alışmış olduğumuz kombin çeşitlerinin üzerine birer çizgi çekeceğiz. Çünkü eskiden olduğu gibi oversize bedenler bu kış uzun paltolarda kullanılmayacak.

Artık bel kısımları oldukça ince ve kadınsılığı ön plana çıkaran tasarımlar göreceğiz. Bu uzun palto modelleriyle hem daha estetik ve sportif, hem de enerjik ve göz alıcı bir görünüm yakalamış olacaksınız. Ayrıca bu modeller birçok kombin seçeneğine rahatlıkla uyabilmektedirler. Bu yüzden zihninizde tasarladığınız birçok kombini rahatlıkla hayata geçirebilirsiniz.

Sportif Parçalar

Canlılıktan biraz önce de bahsetmiştik. Ancak bu canlılığın daha net görülebildiği spor görünümlü uzun platolardan bahsetmemek olmaz. Bu sezon spor parçaları uzun platoların belirli kısımlarına eklenmiş bir şekilde göreceğiz. Tıpkı bir eşofmanın belirli bir parçası alınıp uzun paltoların istenilen kısımlarına eklenmiş gibi gösteren bu modeller, sizleri karların tam ortasında sanki biraz sonra koşuya çıkacakmışsınız gibi bir görünüme kavuşturacak.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.