Sıradaki içerik:

Salatalık Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir

e
sv

Volkswagen ve Bill Gates Arasındaki İlginç Diyalog

208 okunma — 05 Temmuz 2019 13:41
Volkswagen ve Bill Gates

Microsoft’un sahibi Bill Gates; verdiği bir seminerde bilgisayar sektöründeki gelişmelerin ne derecede hızlı olduğunu anlatırken şöyle bir örnekleme yapmış.

Eğer Volkswagen son 30 yıl içerisinde bilgisayar teknolojisi kadar araba teknolojisini de hızlı bir biçimde geliştirebilmiş olsaydı; bugün 500 dolara alacağımız arabalara, 25 dolarlık yakıt koyarak dünya turuna çıkmamız mümkün olurdu.

Bill Gates’in yaptığı konuşmadan bir kaç gün sonra Volkswagen yetkilileri bir basın açıklaması yayınladılar.

Eğer otomotiv sanayimizi Bill Gates’in işletim sistemleri gibi geliştirmiş olsaydık; her alacağınız arabada bir koltuk olacaktı ve diğer koltuklar için ekstradan lisans ücreti ödemek zorunda kalacaktınız. Arabalarımız sadece bizim ürettiğimiz yakıt ile çalışabilecekti. Dijital ekranlardaki tüm ikaz ve uyarı bildirimleri yerini: “Arabanız geçersiz bir işlem yürüttü kapatılacaktır” ibaresi çıkan lambalara bırakacaktı. Ayrıca her kaza durumundan sürücüler, arabanın hava yastıkları açılsın mı? Hava yastıklarını açmak istediğinizden emin misiniz? gibi sorulara maruz kalacaktı.

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.