Sıradaki içerik:

Bim’de Mide Bulandıran Skandal Görüntü!

e
sv

Vücut Karıncalanması Neden Olur? ve Tedavisi!

273 okunma — 08 July 2019 21:40
Vücutta Karıncalanma

Vücutta Karıncalanma: kollar da ve bacaklarda olmak üzere vücudumuzun herhangi bir yerinde hissedilen tatlı bir hisse denmektedir. Özellikle bacak bacak üstüne atıldığı zaman belirli bir süre sonra sinirlerin sıkışması sebebi ile meydana gelir.

Vücut Karıncalanması Neden Olur?

Bu durum gerçekleştiği zaman paniklemeye asla gerek yok ve yapılması gereken şey çok basittir.

Kasılan bölgede ufak bir değişiklik ile hemen bu karıncalanma dan kurtulabilirsiniz.

Ufak bir hareket o bölgede hemen kan dolaşımını hızlandırır ve tekrar eski haline geri getirir.

Bu durum bazen de metabolik bazı rahatsızlıklar sonucu görünmektedir. Kalsiyum eksikliği, bel boynu fıtığı, inme veya emes olarak bilinen rahatsızlıklardır. Bu tür bir durum söz konusu ise hemen acilen bir hekime kendinizi göstermelisiniz. İlerisi gerçekten çok tehlikeli olabilir sizin için.

Vücut karıncalanması uzun süreli oluyorsa eğer ciddi bir durum olduğunu düşünebilirsiniz. Bu durumlar ilk başta söylemesi zor olsa da beyinden başlayıp bütün sinir dokularının kontrol edilmesi gerekir. Bu uyuşmalar eğer ki ağız ve çevresinde oluyorsa asıl o zaman tehlikedir.

Bu bazı durumlarda inme belirtileri olarak bilinir. Ufak basit sebeplerle meydana geldiği durumlar da bile ileriye dönük ciddi bir hastalığın başlangıcını getirebilir. Bu tür şeyler hissettiğiniz zaman lütfen hiç vakit kaybetmeden hemen kendinizi bir doktora gösteriniz.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.