Sıradaki içerik:

Evde Lip Balm Yapımı: Etkili Lip Balm Tarifleri

e
sv

Yağlı Ciltler İçin Fondöten: Cilt Tonunuza Uygun Fondötenler!

146 okunma — 26 Temmuz 2021 16:38
Yağlı Ciltler İçin Fondöten: Cilt Tonunuza Uygun Fondötenler!

Yağlı ciltler, cilt tipleri arasında en problemli cilt tipi olarak bilinir. Yağlı cilde sahip olanlar sahip oldukları yağın cildi beslemesi sayesinde kırışıklıklarla diğer cilt tiplerine göre geç tanışırlar ancak bu avantajı dezavantaja çevirerek birçok cilt problemi ile de uğraşmak zorunda kalırlar. Peki yağlı ciltler için fondöten nasıl olmalıdır?

Özellikle makyaj yapmaya karar verdiğinizde cildinizdeki yağlanma makyajın akmasına ve dağılmasına neden olabilir. Bu yüzden yağlı bir cilde sahipseniz makyaj malzemeleri seçerken bu sorunlar ile karşılaşmamak için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu yazımızda makyajın olmazsa olmazı fondötenler ile ilgili; yağlı ciltler için fondöten kullanımı, tavsiyeleri ve cilt tonunuzu eşitleyecek en iyi fondötenler hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Kullanımı Tavsiyeleri

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Kullanımı Tavsiyeleri

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Kullanımı Tavsiyeleri

Yağlı cilt tipine sahipseniz fondöten kullandığınızda muhtemelen yaşadığınız en büyük problem fondöten uyguladıktan bir süre sonra cildiniz yağlanarak fondötenin etkisini yitirmesi. Bu probleme artık kolaylıkla elveda diyebilirsiniz peki nasıl?

  • Yağlı cilt tipine sahipseniz makyaj yapmadan önce cildinizi makyaja hazırlayın. Oluşturacağınız cilt bakım rutinleri ile cildinizdeki yağ dengesini ayarlayabilirsiniz. Yağlı ciltler için özel olarak geliştirilmiş cilt bakım ürünleri ile cildinizi fondötene hazırlayabilirsiniz.
  • Yağlı ciltlerde yüzün diğer kısımlarına göre daha çok yağlanan kısımları vardır. Bunlar aslında her kadında aynı kısım olsa da yağlı ciltlerde yağlanma daha da fazladır. Siyah noktalarında en sık oluştuğu bu yer ise T bölgesi adı verilen kısım. Yani burun ve alnın kesişim noktası. Yağlı bir cilde sahipseniz fondöten uygularken bu kısma biraz daha özen göstermeniz gerekebilir. Makyajını bitirdikten sonra pudra ile bu kısma ufak bir dokunuş size yardımcı olacaktır.
  • Yağlı cilde sahip olanların makyaj yaparken en çok yaptıkları hatalardan biri zaten ciltlerinin yağlı olduğunu düşünüp ciltlerini nemlendirmemeleri. Cildiniz ne kadar yağlı olursa olsun aslında yağ dengesini sağlamak için nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Günde en az iki kere cildinizi nemlendirmek cildinize oldukça iyi gelecektir. Özellikle yağsız nemlendiriciler bu konuda oldukça faydalıdır. Fondöten öncesi uyguladığınızda daha kalıcı ve daha pürüzsüz bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.
  • Yağlı ciltler yoğun yağlanmadan dolayı oluşan parlak ve ıslak görümümün önüne geçebilmek için pudra dokulu ve mat bitişli fondötenleri seçmelidirler. Islak bitişli fondötenler cildin olduğundan da daha yağlı görünmesine neden olabilirler.

Bütün bu bilgileri dikkate alarak yağlı cildiniz için gerekli olan fondöteni seçerseniz daha etkili, daha kalıcı ve daha pürüzsüz bir cilt görünümü yakalayabilirsiniz.

 

Cilt Tonunuzu Eşitleyecek En İyi Fondötenler!

Cilt Tonunuzu Eşitleyecek En İyi Fondötenler!

Cilt Tonunuzu Eşitleyecek En İyi Fondötenler!

Yağlı cildiniz için hangi fondöteni kullanacağınızı bilemiyorsanız ya da kararsız kaldıysanız sizin için hazırladığımız cilt tonunuzu eşitleyecek en iyi fondötenlere göz atabilirsiniz.

Maybelline New York Fit Me Fondöten

Yağlı ciltler için fondöten bakmaya başladığınız muhtemelen listelerin ilk sırasında karşılaşacağınız fondötenlerden biri Maybelline New York Fit Me Fondöten. Bunun en büyük sebebi ise yağlı cilde sahip olup bu fondöteni kullananların oldukça memnun kalması. Kil içeren formülü sayesinde sadece pürüzsüz bir görünüm yaratmıyor aynı zamanda yağlanmayı ve parlamayı da kontrol altına alıyor.

L’Oréal Paris Infallible

Yağlı cilt söz konusu olunca gün içerisinde makyajınızı birkaç kez tazelemeniz gerekebilir. Ancak L’Oréal Paris Infallible ile buna gerek kalmayabilir. Suya dayanıklı yapısı ile asla suyla ve terle dağılmadığı, akmadığı gibi cildinizdeki yağlanmayı kontrol altına alarak yağlanma ile de dağılmıyor. Tanınmış birçok güzellik gurusundan geçer not almayı başarmış ürün vadettiği 24 saat kalıcılık ile tüm gün mat görünümünüzü korumak için birebir.

Her ne kadar yağlı ciltler için en çok tavsiye edilen fondötenler bunlar olsa da yağlı ciltler için özel olarak üretilmiş diğer fondötenlere de göz atabilir, kendinizi daha rahat hissettiğiniz fondöteni bulabilirsiniz.

Kadın Gibi ekibi olarak bu yazımızda sizler için: ‘‘Yağlı ciltler için fondoten” konusu hakkında çeşitli bilgiler sunduk. Sizler için faydalı olmasını diler, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi için bizim iletişim kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.