Sıradaki içerik:

Topuk Çatlaklarına Karbonat Kullanmak!

e
sv

Yağlı Ciltlerde Sivilce Nasıl Geçer?

431 okunma — 13 Eylül 2019 13:18
yağlı ciltlerde sivilce nasıl geçer

Yağlı ciltlerde sivilcenin geçmesi, kuru ciltlere nazaran daha uzun bir işlemdir. Bu yüzden yağlı ciltlerin bakımı daha zor olacağı gibi, sivilcelenme ihtimali de daha yüksektir. Örneğin sizin cildiniz yağlı, diğer kişinin cildi ise T bölgesi yağlı ise; bu durum da o kişinin sadece T bölgesi sivilce oluşumu görülür. Hatta tüm cildiniz de yer yer sivilceler görülebilir. Şimdi gelelim, bu sivilcelerin vücuttan nasıl atılacağı konusuna…

Yağlı Ciltlerde Sivilce Nasıl Geçer ?

Sivilcelere kökten bir çözüm üretebilmek adına öncelikle cildi her zaman temiz tutmalısınız. Temiz olan yağlı cilt, zamanla sizlerin yağ gözeneklerinin hava almasına ve sivilce oluşturabilecek kötü huylu yağların atılmasına neden olacaktır.

Ayrıca ara sıra da olsa nemlendirici kremler sürmek, sivilce oluşumlarına gayet faydalıdır.

[irp posts=”4391″ name=”Cilt Lekeleri için Maske”]

Cildiniz de yer alan yer yer sivilceleri de patlatmak yerine kendi haline bırakmak, cildin daha çabuk iyileşme göstermesine ve kendiliğinden vücuttan atılmasına yardımcı olacağı gibi, cildinizi de şık bir görünüm alma konusunda yardım sunacaktır. Bu nedenden ötürü pek çok doktor, yağlı ciltler için nemlendirici kullanılmasını tavsiye etmektedir.

[irp posts=”1114″ name=”Yağlı Ciltler İçin Doğal Nemlendirici”]

Siz de cildinizden tamamen atabilmek ve nemlendiriciler ile bakım uygulamak istiyorsanız en iyi ve en sağlıklı yağları tercih etmelisiniz. Böylelikle her türlü cilt problemleri de giderilecektir! Sizlere sunulan bu yağlı cilt fonksiyonlarında yardımcı olan diğer makalelerimizi de inceleyebilirsiniz.

[irp posts=”623″ name=”Yağlı Ciltlerin Bakımı”]

Yağlı cilde gülsuyu sürmenin hem nemlendirme, hem de sivilcelerden anında kurtulabilme durumu vardır. Bu nedenden dolayı eğer çözümünüz bu kapsam da olacak ise, gülsuyu kullanmanın faydasını da ileri de sıkça görebilirsiniz! Hemen eczaneden bir gül suyu alın ve sadece yatarken cildinize uygulayın!

Göreceksiniz ki zamanla tüm sivilcelerden kurtulacak ve cildinizi parlaklığa kavuşturacaksınız! Yağlı ciltlerde sivilce nasıl geçer isimli makalemizi okudunuz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.