Sıradaki içerik:

Yıl 1942: Çoğu Özbek 101 Orta Asyalının Hikayesi!

e
sv

Yatak Odanızı Yenilerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

395 okunma — 28 Kasım 2019 14:14
yatak odası seçimi nasıl olmalı

Eviniz, dış dünyaya kapılarınızı kapattığınız ve huzurla yaşamak, güvende hissetmek istediğiniz, kaleniz. Evinizin dekorasyonunda kullandığınız mobilyalar, seçtiğiniz renkler, aksesuarlar ruh halinizi doğrudan etkilemekte. Bununla birlikte kaliteli bir uyku ertesi güne huzurla uyanmanın, zinde bir vücuda sahip olmanın en önemli unsurlarından biri.

En Kişisel Yaşam Alanı Yatak Odanızı Yenilerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Uyku sürecini iyileştirmenin yolu da yatak odası dekorasyonunda kullanacağınız mobilyaların konforlu, kullanışlı ve zevkinize uygun olmasından geçmekte.

Elbette ki, tüm yaşam alanınızın dekorasyonunun ruh sağlığı ve hayat kalitesi açısından önemi büyük.

Ancak yatak odası baş uçucu kitabınızı okuduğunuz, hayatın stresinden uzaklaşıp dinlendiğiniz kişisel alanınız.

İşte tam bu noktada İder Mobilya, yatak odası konforunu sağlamak adına zevkinize uygun tasarımları, ergonomik mobilyalarıyla tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır ürünler sunuyor.

Yatak Odası Dekorasyonunu Kolayca Yenileyin!

Her kişinin zevki farklı olacağı gibi ihtiyaçları da kişinin yaşam tarzına göre değişmekte. Yatak odası dekorasyonu kişisel olduğu kadar işlevsel de olmalı. Dekorasyon fikirleri arasından ister country, ister modern, ister minimal tarzı seçerken kullanacağınız mobilyaların işlevselliğini göz ardı etmemeli.

Çok fazla giyinme eşyanız varsa, geniş kullanım alanlı gardırop ve bol çekmeceli şifonyer kullanılmalı ki, hem eşyalar düzene kavuşsun hem de yoğun sabah hazırlığında kargaşa yaşanmasın. Yatak yanına yerleştirilen tek veya birkaç çekmeceli komodin ise gece uykudan önce okunan kitabı saklasın, baş ucu aydınlatmasına  eşlik etsin.

Eğer daha fazla depolama alnına ihtiyaç duyuluyorsa bazalı karyolalar yorganları, battaniyeleri, yastıkları muhafaza etsin. Elbette ki, odanızın boyutuna göre dekorasyon yapmalısınız. Eğer dar bir odada dekorasyon yapılıyorsa, küçük ama fonksiyonel mobilyalar seçilmeli.

Ayrıca aydınlatma ve renkler de küçük alanlar da ferah bir ortam yaratmada önemli. Küçük alanlar için tepe aydınlatması mümkün olduğunca yüksekte ve yan aydınlatmalar fazlaca alanı ışıklandıracak kadar güçlü olmalı. Ferah bir oda oluşturmak için duvar renkleri ve mobilyalar illa da açık renkli olmak zorunda değil.

Koyu renkli duvar renkleriyle kontrast renkli mobilyalar ve yeterli aydınlatmayla keyifli bir yatak odası tasarlamak mümkün.

Yatak Odası Modeli Seçerken Tarzınızı Yansıtın

Country tarzda bir yatak odası tasarlarken seçeceğiniz mobilyalar eskitme görünümlü, kır hayatını anımsatan tasarımlardan oluşuyor. Modern yatak odası seçimi için ise sade yatak başlıkları veya başlıksız mobilyalar kullanılıyor.

Sürgülü kapılı gardıroplar, düz ve geometrik çizgilere sahip tasarımlar tercih ediliyor. Minimal tarz basit, sade ve gösterişten uzak mümkün olduğunca az eşyayla bol alan yaratılarak tasarlanıyor. Hangi tarzın sizi yansıttığına karar verdikten sonra seçeceğiniz mobilyanın sağlamlığı ve malzeme kalitesi önem kazanıyor.

Hem Kaliteli Hem Uygun Fiyatlı Olsun!

Büyük bir özenle hazırladığınız yatak odası dekorasyonunuzun kısa sürede yıpranıp, eskimemeli. Bu nedenle yatak odası dekorasyonu için seçilecek mobilyalar, aydınlatma ürünleri ve aksesuarlar kaliteli malzemelerden üretilmiş, dayanıklılık testleri yapılmış ve deneyimli üreticiler tarafından tasarlanmış olmalı.

Ayrıca yine malzeme kalitesi bakımından, sağlığa zarar vermeyen ürünler olmalı ki, keyifli görünen dekorasyonunuz sonradan başınıza büyük dertler açmasın. Mobilya tasarımlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da çekmece ve dolap kapaklarının ne kadar sessiz olduğu.

Bunun için ray sistemlerine dikkat edilmeli. Tüm bunların yanında yatak odası fiyatları da önemli. Hem kaliteyi hem de konforu bir arada sunan İder Mobilya bu anlamda da bir adım önde. İder Mobilya yatak odası modelleri tam da zevkinize uygun, ergonomik, dayanıklı malzemelerden üretilmiş ve özgün tasarımlı.

Siz de yatak odası takımı fiyatları hakkında fikir edinmek, dekorasyonunuzu beğendiğiniz tarza göre tamamlamak için İder Mobilya’yı ziyaret edebilirsiniz. Bütçe dostu fiyat avantajlarıyla dilediğiniz mobilyayı satın alabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.