Sıradaki içerik:

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

e
sv

Yaza Fit Ve Sağlıklı Girmek İçin Tüyolar

252 okunma — 09 Nisan 2019 17:28

Nisan geldi, bunun ardı ise artık yaz demektir. Bu sene Ramazan ayına pek de denk gelmeyen yaz günleri demek, yazın daha çok dışarı çıkılması ve daha çok tatil yapılmalı demektir. Yaza fit Girmek için tüyolar ile ilgili sizlere bilgiler vereceğiz.

Yaza Fit Bir Vücut İle Girmenin Yolları

Sadece günlük kıyafetlerimizin değil; aynı zamanda bikinilerin ve mayoların içerisinde de güzel gözükmemiz gerekiyor.

Malum bunun balayı tatili var, plaj eğlenceleri var, en önemlisi de kendi vücudumuz ile barışık olmak lazım. Bu yüzden yaza zayıf girmek adına birkaç örnekten bahsedeceğiz.

Yaza Formda Girmek İçin Kahvaltının Önemi

Güne kahvaltı ile başlamak, her bakımdan bizlere fayda sağlayacaktır. Öncelikli olarak yemek yeme konusunda gün içindeki düzenimizi belirleyecektir. Kahvaltı yapmadan evden çıktığımız zaman, muhakkak ufak atıştırmalıklara başlayacağız. Bunu gün içerisine yaydığımız zamanda ise; hiçbir öğünümüz tam yerini tutmayacak ve bu da öğün atlamaya neden olacaktır.

Siz siz olun Formda bir vücut için sıkı bir kahvaltı yapmadan, kapıdan dışarıya adımınızı atmayın. Bildiğiniz üzere yaz saatinden çok daha fazla yararlanacağımız bir döneme girdik, bu da yemek yeme konusuna çok daha dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Bol lifli, bol proteinli bir kahvaltı yapmak sizleri dinç tutacaktır.

Kusursuz Ve Fit Bir Vücut İçin Su İçmek Şart

Söz konusu su içmek olduğu zaman, maalesef yeteri kadar önem vermediğimizi söyleyebiliriz. Fakat sizlerde zayıflamak istiyorsanız, biraz olsun dikkat etmek durumundasınız. O yüzden her zaman suyu bulamayacağınızı düşünerek, yanınızda suyunuzu taşımalısınız. Bu sayede suyun eksikliğini çekmeyecek ve fit bir vücut için su içme ihtiyacınızı giderebileceksiniz.

Spor yapanlar için beslenme önerileri

Spor yapanlar için beslenme önerileri

Kışın izlerinin silindiği ve yazın kendini gösterdiği şu zamanlarda, havaların ısınması ile beraber çok daha fazla su kaybına neden oluruz. Bunu tamamlamak adına su şişenizi yanınızdan ayırmamalı ve suyunuzu doyasıya içmelisiniz. Fakat sadece dışarıda olduğunuz zamanlar içerisinde değil; aynı zamanda evde olduğunuz zamanlarda da muhakkak suyunuzu içmeyi ihmal etmemelisiniz.

Aç Kalarak Zayıflanır mı?

Biz insanların en büyük düşüncelerinden birisi ise aç kaldığımız zaman zayıflayacağım düşüncesidir. Dünyanın en büyük yanlışlarından birisi ile karşı karşıya olduğunuzu söyleyebiliriz, çünkü bu çok büyük bir yanlıştır. Metabolizmanız bu nedenden dolayı oldukça yavaş çalışacaktır ve bu da sizlerin kilo verme sürenizi uzatacak ve belki de kilo veremediğinizi görmenize neden olacaktır.

Ne kadar sağlıklı veya sağlıksız olması bu durumda söz konusu değildir. Burada yapmanız gereken en büyük eylemlerden birisi; kesinlikle kendinizi aç bırakmamak olacaktır. Hatta öyle ki; 2,5-3 saat süre ile yemek yemeniz en doğru seçeneklerden birisi olmalıdır. Bir ara öğün be bir ana öpün şeklinde beslendiğiniz zaman, zayıflama oranınızın bu sayede arttığını da göreceksiniz.

 Yaza Fit Girmek İçin Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Sabah erken uyanmak maalesef kulağa en kötü düşüncelerden birisiymiş gibi geliyor. Fakat gelin görün ki; aslında en doğru eylemlerden birisi sabah erken kalkmak olacaktır. Hem bu sayede 30-45 dakika kadar Fit vücut için tempolu bir yürüyüş yapacaksınız öncesinde veya sonrasında yaptığınız o tertemiz ve mis kahvaltı sizi kendinize getirecek tir. Nerede olduğunuzu ve neyi amaçladığınızı bu sayede anlayabileceksiniz. Özellikle de bunu sürekli olarak bir alışkanlık haline getirdiğiniz zaman, sizlerde bu eylemden keyif alacaksınız.

Liften Zengin Beslenme Kuralı

Ekmeği maalesef sürekli yemekten kaçınıyoruz. Özellikle de çok yiyorsak, bunu direkt olarak kestiğimizi de söyleyebiliriz. Fakat ne kadar doğrudur? Ekmeği azar azar yiyebilir ya da normal ekmek yerine buğday ekmeği veye çavdar ekmeği yiyebilirsiniz. Böylelikle çok daha fazla tok kalacaksınız ve diğer öğünlerde yemeğe saldırma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Olabildiğince lifli beslenmeye çalışmalısınız.

Koray KURTOĞLU

1989 Trabzon doğumlu, sakal.org, kadingibi.com, musteritemsilciniz.com içerik editörü aynı zamanda SEODEM.com Dijital Pazarlama Ajansının SEO Analytics olarak çalışmaktayım. İlgi alanlarım WordPress, SEO, Sosyal Medya ve içerik yayıncılığı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.