Sıradaki içerik:

Gece Terörü Nedir?

e
sv

Yeni Trend! Kahküllü Saçlar

871 okunma — 20 Şubat 2018 00:36
2018 Kahküllü Saçlar

Herkese yakışmayan ama yakışanı da sevimli kılan kahküller bu yıl da moda! Masum ve etkileyici görünmek isteyenler perçemlerin ardından dünyayı seyrederken, bazı kişiler için ise onlar olmadan bir hayat mümkün değil!

Göz Alıcı Kahküllü Saç Modelleri

Kahküllü olanlar saç bakımı ve modelleri konusunda biraz kısırlı gibi görünen imkanlara sahip olsa da, aslında çok şanslılar! Çünkü kakülleri ortadan kaldırmak ya da dağıtmak çok basit bir hale geliyor. Çocuk masumiyetinde olmak isteyenler için birbirinden şık kahküller, size farklı bir tarzın kapılarını açabilir.

Özellikle düz saçlara sahip olanların hayatında en az bir kere denediği kahküller, dönem dönem yeniden moda olarak ortaya çıkmaktadır. Saç stillerinde yana ayrılan saçlar söz konusu olduğunda daha güzel stillerin ortaya çıkması için kahkülleri farklı kesim stillerinde kullanmak mümkün olmaktadır.

kahkül saç modeli 2018

Hangi Saç Renginde Kahkül En İyi Görünür?

Kumral ve koyu renk saçlara sahip olanlar kahkülleri en güzel taşıyan kişiler. İstisnalar olsa da açık renk saçlar ve kızıllar gibi çarpıcı renklerde kahküller hoş görünmeyebiliyor.

Herkesin yüz şekli farklı olduğu gibi, saç çizgisi ve saç yapısı da farklıdır. Bu yüzden kahkül kestirdiğinizde herkeste farklı sizde farklı sonuçlar görebilirsiniz. Özellikle alnı dar olan kişiler, daha kısa kakülleri tercih edebilir.

Uzun Saçlar

Uzun saçlarınız varsa, saçlarınıza V şekli vererek kahküllerinizi de şakaklarınıza doğru uzun tutabilirsiniz. Aksi halde Kleopatra tarzına dönüşebilirsiniz. Dümdüz olan kahküller, sürekli kesilmesi ve düzeltilmesi gereken, hata kabul etmeyen modellerdir.

Bu yüzden kahkül için en ideal saç modeli budur. Saçlarınız ise kesinlikle düz olmalı! Aksi halde kahküllerinizi fönsüz olarak kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Kısa ve Orta Saçlar

Hareketli saç kesimleriyle çok güzel bir tarzı ortaya çıkarmanızı sağlayan kahkül modelleri, sadece düz saçlarda değil, hafif dalgalı olan saçlarda da çok güzel duruyor. Birçok saç modeli, saçın arka kısımlarına kat verilerek kullanılan katlı kesimlerle dikkat çekmektedir. Kısa ve orta uzunluktaki saçlar için bu kısa saç kesimleri dikkatleri saçlarınıza çekecek, saçlarınızın hareketli görünmesini sağlayacaktır.

Kahkül Bakımı

Kahküller yağlı saç tipi olan kişiler için kabus olabilir. Bir günün sonunda hemen yağlanan ve elini sürekli süren kişiler için kısa süre içinde yağlı olabilen kahküller, düzenli olarak kesilmelidir. Saç bakımınız için tercih edeceğiniz ürünler arasında saç tipinize uygun ürünleri seçmeniz, saç bakımınızı daha kolay hale getirecektir.

Saçlarınızı muntazam kestiğinizde gözününüzün içine girmesini de önlemiş olursunuz. Ancak uzadıkça yana atarak farklı bir model de yaratabilirsiniz. Kahkül modası 2018 yılında da hareketli saçları ortaya çıkarırken, saç modasının en beğenilen stillerini ortaya çıkarmak için uzun ve düz saçlarınıza da hareket katabilirsiniz.

Kahkül Modelleri

2018 yılında kahküllü saçları kısa saç modellerinde görmeyeceğiz. Çünkü uzun saçlar ve orta uzunluktaki saçlar kakülleri tercih edecek. Kısa saçlarda kahkül tercih edenler biraz marjinal görünecekleri modeller kullanarak simsiyah saçlar gibi saç stillerinde kahkül kullanabilir. Kahkül modasında birçok stilin tercih edildiği

Çocuklarda Kahkül Modası

Kız çocuklarında çok tercih edilen kahküller, saçların eşit uzaması ve gür görünmesi için genelde çocukluk dönemlerinde tercih edilmektedir. Kaş çizgisinin hizasından itibaren kesilebilen çocuklarda kahkül modelleri genelde uzun saçlar söz konusu olduğunda dikkat çekmektedir.

Saç modelleri için gerekli olan tarzın yaratılması için gözleri kapatacak dereceye gelmeyecek kahküller tercih edilmelidir. Bu da ya düzenli olarak kısaltmak ya da uzadıkça tokayla tutturmak şeklinde kahküllerin kullanılmasını sağlamaktadır. Aksi halde gözlerde kayma gibi sorunlar yaşanabilir.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.