Sıradaki içerik:

Fit Bir Vücut için Bunlara Dikkat!

e
sv

Yıpranmış Saçları Hemen Toparlayan Doğal Ürünler

354 okunma — 29 Ocak 2018 14:34
yıpranmış saç bakımı

Saçlar her insan için önemli ve bakımı da ihmal edilmemelidir. Saç çeşitli sebeplerden dolayı yıpranlamalara, kurumalara uğrayabilir.

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri

Doğada saçı canlı tutacak, bakım sağlayacak, onaracak birçok ürün mevcuttur. Kişisel bakım yapılırken doğadan gelen destek göz ardı edilmemelidir.

Birçok doğal saç maskesi tarifleri bulunmaktadır. Saçınızın ihtiyacı olanı belirleyip bakımınızı ona göre yaptığınız takdir de sonuçlarını en güzel şekilde alacaksınız.

Doğal Saç Maskeleri Nelerdir?

1) Zeytinyağı

Yıpranmış olan saçların en güzel çözümlerinden biridir. Çeşitli oksidanlar, yağ asitleri ve E vitamini bakımında oldukça zengin olan zeytinyağı, saçınıza inanılmaz canlılık verecektir.

Saçınızın diplerine zeytinyağını masaj yaparak uygulayın ve saçınızı havluya sarın. En az 30 dakika bekleyin. Ardından gece boyu saçınız açık bir şekilde zaman geçirin. Kullandığınız şampuan ile zeytinyağını durulayın. Haftada en az 1 kez tekrar ederseniz sonuçlarını almaya başlayacaksınız. Saçlarınız sağlığına kavuşmasına yardımcı olacak etkili yöntemlerin başıında geliyor.

Evde Saç Bakımı Yapmak İsteyenler için Pratik Tarifler

2) Avokado

Yağ, protein, vitamin açısından zengin olan avokado saçlarınız kurtarıcılarından biri. Evde saç bakımı tarifleri arasında  sık sık avokadoyu göreceksiniz. 1 adet avokadoyu iyice ezip püre haline getirin ve 2 çay kaşığı kadar zeytinyağı ilave ederek hamur kıvamına getirin. Yaptığınız karışımı saçlarınıza sürün ve 1 saat saçlarınız açık bir şekilde zaman geçirin. Ardından şampuan ve bol su ile durulayınız. Haftada bir bu uygulamayı atlatmadığınız takdir de sağlıklı saçlara kavuşmanız imkansız olmayacaktır.

3) Yumurta

Protein, mineral ve yağ bakımında oldukça zengin olan yumurta, saçınıza gereken bakımı yapıp parlaklık sağlayacaktır. Yumurtanın akı saç enzimlerini beslediği için saç derinizin temizlenmesine yardımı dokunacaktır. 1 adet yumurtayı iyice çırptığınızdan emin olduktan sonra saç diplerinize uygulayın. Saçlarınızı bone veya başka bir şey ile örterek 20 dakika kadar bekleyiniz. Ardından kullandığınız şampuan ve soğuk su ile iyice yıkayınız. 2 haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır.

[irp posts=”4619″ name=”Sac Uzatmak İsteyenlere Tavsiyeler”]

4) Aloe Vera

Nemlendirici özelliği olan aloe vera yıpranmalardan kurtulmanıza yardımı dokunacak önemli noktalardan biridir. Yıpranmış olan saçlarınıza aloe vera suyunu iyice sürüp 15 dakika kadar bekleyin. Ardından ılık su ile durulayınız. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Yıpranmış Saçlar için Evde Kolay Saç Maskesi Tarifleri

5) Hindistan cevizi yağı

Son zamanlarda birçok şey için yardımına ihtiyaç duyulan besin. Saçların kolay şekilde hasar görmesini engellediği gibi bunun yanı sıra sağlıklı olan saçlara kavuşmanıza bir basamak olur. Hindistan cevizi yağını 5 dakika civarında ısıtın ve saç derinize masaj yaparak iyice uygulayın. Gece boyu saçlarınızda bırakın ve uyandığınız da kullandığınız şampuan ile durulayın. Her gün de yapabileceğiniz doğal saç bakımı tarifleri arasında yer alıyor.

6) Muz

Saçlarda ki yıpranmayı sağlıklı bir saça çevirmede etkili çözümlerden biri de muz. Potasyum, vitamin, nem ve doğal yağlar tarafından oldukça zengin olan muzun, saçınıza faydasının olmaması düşünülemez. 1 muzu iyice ezip, püre haline getirdikten sonra saçlarınıza iyice sürdüğünüzden emin olunuz. 1 saat kadar beklettiğiniz bu doğal maskeyi ılık su ile durulayınız.

7)Siyah çay

Yıpranmış durumda olan saçlarınıza yumuşaklık ve parlaklık verir. Siyah çay, saç bakımınız da önemli olan adımlardan biridir. 1 bardak kadar suyu iyive kaynattıktan sonra içerisine 1 paket siyah çay atın, 10 dakika kadar ağzını kapatarak beklemeye bırakın. Saçlarınızı şampuanladıktan sonrasında bu karışımı durulama suyu olarak kurulayın. Ardından 15 dakika kadar bekleyin ve iyice durulayınız. Haftada 1 veya 2 kez tekrar edebileceğiniz oldukça faydalı doğal bir bakım yöntemidir.

[irp posts=”1672″ name=”Saç Renkleri Nasıl Seçilir ?”]

[irp posts=”4054″ name=”Evde Saç Boyama Teknikleri ve Püf Noktaları”]

[irp posts=”749″ name=”Saçları Canlandırmanın Yolları”]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Ahmet 4 sene önce
  • Doğal ve katkısız ürünlerden uzaklaştıkça maalesef çok şey kaybediyoruz.