Sıradaki içerik:

Göz Kolyeler Bu Yazın Gözde Takısı Olacak!

e
sv

Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri

286 okunma — 01 Mayıs 2021 18:30
Yüz Şekline Göre Güneş Gözlük Modelleri

Gün boyunca şık ve havalı görünmenin anahtarı aksesuarlardan geçiyor. Zamanımızın moda esintileri şık kombinlerin tamamlayıcı unsuru olan aksesuarlarda kendini gösteriyor. Bu aksesuarların başında da güneş gözlükleri geliyor. Güneş gözlükleri günlük kombinlerin vazgeçilmez bir parçası olarak her gün yerini güçlendirmeye devam ediyor.

Hangi Yüz Şekline Hangi Güneş Gözlüğü 

Şıklığın bir numaralı tamamlayıcı unsuru olan güneş gözlüklerini seçerken dikkat etmemiz gereken önemli noktalar var.

Güneş gözlüğü tercihini yaparken bir yandan kombinlerimizle mükemmel uyumu yakalamaya çalışırken diğer yandan da yüz şeklimize en uygun modelleri tercih etmemiz önemli.

Yuvarlak güneş gözlükleri genellikle köşeli yüz şekline sahip olan kişilerin görünümünü yumuşatmak için idealdir. Kare yüz şekline sahip kişilerin oldukça havalı bir görünüm elde etmelerini sağlar. Aynı zamanda uzun bir yüze sahip kişilerde de toparlayıcı bir şıklık elde edilmesi için idealdir.

Oval ve daha az köşeli yüz şekline sahip olan kişiler için köşeli güneş gözlükleri idealdir. Yuvarlak yüz şekline sahipseniz yüzünüzü daha uzun gösterecek damla güneş gözlükleri tercih edebilirsiniz. Damla güneş gözlükleri ayrıca üçgen yüz şekline sahip olan kişilere de farklı bir hava katmaktadır.

Elmas şeklinde yüz şekline sahip olan kişiler ise yuvarlak güneş gözlüğü modelleri tercih ederek yüzde daha uzun bir görünüme kolaylıkla kavuşabilir.

Modayı yakından takip eden veya etmeyen herkes tarzında ufak dokunuşlarla şıklığı elde edebilir. Her mevsimde kombinlerinizi size en çok yakıştığını düşündüğünüz güneş gözlüğü modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.