Kadingibi.com
Bayanlarda Kepek Sorunu
Bayanlarda Kepek Sorunu

Bayanlarda Kepek Problemi ve Çözüm Önerisi

Kepek sorunu hemen hemen hepimiz de görülen  ve pek hoşlanmadığımız bir problemdir. Renkli kıyafetler giydiğimiz de , şaç bakımı yaptırdığımız zamanlar da çekindiğimiz , canımızı sıkan durumların arasına yerleşmiştir. Kepeğe etki eden bir çok problem vardır.

Bayanlarda Kepek Problemi

  • Mevsim değişikliği,
  • Şampuan değişikliği,
  • Saç kremini güzel durulayamamak,
  • Kirli saçla kalmak ,
  • Kuru saç derisi gibi etkenler de kepeğe etkili olmaktadır.

Kepeğe çözüm olan doğal yöntemlerimize bir göz atalım.

Kepek İçin Limon Suyu Maskesi

Limon suyunu uygulamadan önce saçınızı şampuan ile yıkayın . Sıkmış olduğunuz limon suyunu saçınız nemli iken saç diplerine masaj yaparak uygulayın.

Limonu saç derinize sürdükten yarım saat sonra yıkayıp iyice durulayın. İyi duruladığınıza emin olun çünkü , limon suyu kalmış saç ile güneşe çıkarsanız saç dipleriniz açılır.

Limon saç derilerinizi temizler , fazla yağı alır ve saç köklerinin güçlenmesini sağlar. Ayriyeten saçların doğal parlaklık kazanmasına da yardımcı olur.

Limon suyu ile kepeğe çözüm
Limon suyu ile kepeğe çözüm

Kepek İçin Aleo Vera Uygulamak

Duşa girmeden önce aleo vera ile masaj yapın . 10 dakika bekledikten sonra şampuan ile yıkayın. Bu uygulamayı kepek azalana kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir :  Saç Sağlığına Dikkat Eden Kadınların Bildiği 5 Şey

Fakat her gün şampuanlamak  kuruluğa sebep olacağı için nemlendiricili , hafif şampuan kullanın.  Aleo vera jeli saç derisini yumuşatır ve saç derisini güçlendirerek koparak dökülmesine karşı koruma sağlar.

bayanlarda kepek
bayanlarda kepek

Kepek İçin Hindistan Cevizi Yağı

Kepeğe karşı en etkili doğal yağlardan biri Hindistan cevizi yağıdır. Duşa girmeden önce Hindistan cevizi yağını masaj yaparak saç derinize sürün. Saçınızı havlu ile sarıp yarım saat bekletin. Fırça ile saçlarınızı tarayın. Daha sonra ılık su ve şampuan ile saçınızı  durulayın .

DİPNOT *** Doğal yöntemler de denediğiniz uygulamalar da yetersiz kalıyorsa bir cildiye uzmanına gözükebilirsiniz.

1 Yorum