Sıradaki içerik:

Tırnakları limonlu suda bekletmek

e
sv

Dudak kenarında yanma

1927 okunma — 10 Temmuz 2016 17:56

Genel olarak dudak kenarında yanma birçok farklı nedenlerden ötürü gerçekleşebilir. Bilinmeyen bir nedenden dolayı kızarma ya da tahriş gibi farklı ve bilinmeyen durumlar sebep olurken, aynı zamanda bir takım enfeksiyonlar ile bir de kişinin gerekli olan besinleri almamasın da kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden de aslına bakılırsa bu tür sorunların ana kaynağı gerekli besinlerin tüketilmemesinden kaynaklanmaktadır.

Bununla birlikte ayrıca birçok farklı uzman doktor da bu konu üzerinde aynı şeyleri tekrarlarlar. Eğer böyle bir soruna yalanmak istenmiyor ise o zaman mutlak suret ile vücut için gerekli olan tüm besinlerin bir şeklide alınması gerekmektedir.

Dudak kenarında yanma

Dudak kenarında yanma

Genel olarak gerekli olsun besin daha çok hücreler açısında son derece önemlidir ve eksi alınana her hangi bir besin eğer vücut içinde standart olan alt seviyeden daha da aşağı bir nokta iner ise o zaman bu gibi durumlar ortaya çıkabilir. Yani dudak kenarlarında yanma ve bununla birlikte gelişen bir takım kızarıklıklar ya da tahrişler.

Besin Almak Son Derece Önemlidir:

Eğer ki gerekli besinler istenilen seviyede alınmaz ise o zaman bir takım hastalıklar ortaya çıkmaya başlar ve bu hastalıklar da kişinin dudağında oluşacak bir takım yanma durumlarını ve bununla bir gelişen farklı kızarıkları ortaya çıkarır.

Bunun sonucunda da eğer böyle bir sorunun üzerinde gidilip her hangi hastanede bir doktor tedavisine başvurulmaz ise o zaman bu hastalık dudakta yaptığı tahribat bir daha asla geçemeyebilir. Bununla birlikte bu durum aynı zamanda psikolojik bir takım tikleri de yanında getirir ve görüntü olarak uzun bir süre geçmeyecek şekilde dudak yolunmaya başlanır.

Dudak yanmasının birçok farklı nedenleri olabileceği gibi aynı zamanda vücudun sinir noktalarındaki bir kısım nedenler de bu duruma sebep olabilir. Örneğin sinirlerin harap olması ve bununla birlikte sinirlerin zayıflaması durumu dudak bölgesindeki her noktada yanma ya da bir takım kızarıklıklar meydana getirir.

dudak kenarında yara

dudak kenarında yara

Aynı zamana da dudağın çevresinde gittikçe büyüyen ve sonunda görsel olarak da oldukça büyük bir dikkat çeken bir takım sorunlara yol açabilir. Bun durum özellikle de bayanlar tarafından büyük bir sorun teşkil edebilir.

Fiziksel Olarak Büyüyebilir:

Bunun nedeni ise dudak çevresinde oluşacak bu gibi durumlar ruj ya da başka bir şeyle de kolay bir şeklide kapanmaz. Bir diğer taraftan bu gibi sorunlara aynı zamanda güneş ve bunun yarattığı sıcak da dudak yanmasına ve bunun getirdiği bir takım sorunları meydana getirebilir. Tabi böyle bir durumdan korkmaya çok da gerek yok. Bunun nedeni ise bu tür durumlar sadece sıcağın etkisinde olur ve zamanlar kendi kendine de geçer.

Ancak beyinden dudak kısmına olan sinir bağlantılarının zayıflaması sonucu bu tür durumlar sık olarak yaşayabilir. Dudak yanması sadece dudak kısmında başlamaz, bazı zamanlar vücudun birçok farklı yerinde de baş gösterebilir.

Eğer dudak yanmasının belirtilerine gelebilecek olursa, her ne kadar ilk başlarda yanama gibi bir his oluşturuyor ise de, zamanla bu durum karıncalanmaya doğru gider ve daha sonra da dudak kısmında ve çevresinde bir takım uyuşukluklar meydana getirmeye başlar. Bu da zamanlar fiziksel olarak dışarıdan oldukça fazla görünmeye başlar.

En fazla dudak yanma durumları ise genel olarak çok sıcak havalarda her hangi bir ısıya maruz kalındığında çıkarken, aynı zamanda tam tersi etki yaparak çok soğuk havalarda da yine ayın etkiyi göstererek tüm bu dudak yanma belirtilerini ortaya çıkarır. Bunun yanında bazı travmalar nedeniyle de dudak yanma belirtileri baş gösterebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.