Sıradaki içerik:

Pratik Oje Sürme Teknikleri!

e
sv

Göz Kalemi Alta Nasıl Çekilir? Püf Noktaları!

786 okunma — 01 Kasım 2019 10:45

Makyaj, bayanların güzellik sırlarının en önemli unsurudur. Doğru uygulanmış bir makyaj ile yüzünüzün öne çıkan özellikleri yani; büyük gözler, dolgun dudaklar, uzun kirpikler gibi çok daha belirgin hale gelir ve güzelliğinize güzellik katar. Peki göz kalemi nasıl çekilir? teknikleri doğru uygulama yöntemleri nelerdir ve nelere dikkat etmeliyiz?

Göz Kalemi Nasıl Çekilir?

Örneğin göz kaleminizi göz altınıza nasıl uygularsınız. Bizim önerimiz bu uygulama için birden fazla renkte göz kalemi kullanmanız.

Göz kaleminizi uygularken zorlanıyorsanız bir elinizin yüzük parmağını göz altınızı nazikçe aşağı çekmek için ve uygulama yapacağınız hattı gerginleştirmek için kullanmanızı öneriyoruz.

Ayrıca göz altınız için yapacağınız uygulama da kaleminizi dıştan içe çekmeniz daha kolay uygulama yapmanızı sağlayacaktır.

Göz kaleminizin tamamen açık olduğundan, kalem uç kısmının çevresinde topaklanma veya kalem artığı olmadığından emin olmanız gerekiyor. Bu tip etkenler gözünüzün yaşarmasına sebep olacaktır.

Göz Kalemi Çekmenin Püf Noktaları

Göz Kalemi Çekmenin Püf Noktaları

Gözleriniz küçük ise iç kısıma ten renginize uygun bir kalem çekmeniz, gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterecektir. Kirpik diplerinize siyah veya koyu gri göz kalemi uygulayarak kirpik hattınızın belirginleşmesini ve etkileyici bakışlar yaratmanızı sağlayacaksınız.

Ayrıca kaleminizin akmasını engellemek için cilt tonunuza uygun krem renkte bir kapatıcı veya kullandığınız göz kalemine uygun bir renk seçerek kaleminize destek olacak bir hat çekmeniz gerekiyor.

Göz Kalemi Çekmenin Püf Noktaları

Göz altına uyguladığınız kalem genellikle kısa sürede çıkacaktır. Bunu engellemek için yağlı kalemler kullanabilirsiniz. Ayrıca mutlaka akmaya dayanıklı bir rimel kullanmanız gerekiyor.

Göz Kalemi Alta Nasıl Çekilir ?

Göz Kalemi Alta Nasıl Çekilir ?

Göz altınıza çektiğiniz kalemi parmak uçlarınız, kalem arkasındaki dağıtıcı veya kulak çubuğu ile dağıtarak buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz kaleminizi dağıtmak istemiyorsanız bu etkiye sahip göz kalemlerini tercih edebilirsiniz.

Bakışınıza ışıltı katmak istiyorsanız gözünüzün iç kısımlarından başlayarak koyu gri veya siyah kalem ile oluşturduğunuz hattın altına ışıltılı beyaz veya gümüş rengi bir far yardımı ile fırçalarının kalem tipte olanlarını kullanarak uygulama yapabilirsiniz.

Bu ışıltıyı gözlerinizin iç kısmından başlayarak üçte birine kadar çekmeniz ise genel makyajınızı ağırlaştı1rmayacaktır. Bu uygulama da göz ışıltınızı tamamlamak için üst göz kapağınızın kirpik dibine de birkaç milimetre uygulama yapmanız tamamlayıcılık katacaktır.

Göz Kalemi Nasıl Çekilir

Göz Kalemi Nasıl Çekilir

Göz ile ilgili diğer yazılarımız.

[irp posts=”4515″ name=”Göz Altı Morluklarından Kurtulmak”]

[irp posts=”396″ name=”Gözleri Daha İri Göstermenin Yolu”]

[irp posts=”125″ name=”Göz Şişliği Nasıl Geçer ?”]

 

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.