Sıradaki içerik:

Barış Manço’nun Hiç Bilinmeyen Anısı

e
sv

Yağlı Ciltlerin Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

230 okunma — 01 Temmuz 2019 21:17
Yağlı Cilt Bakımı

Vücudumuzun elbette yağa ihtiyacı vardır. Bazı ciltler de yağın az olması durumunda kuruluk gözlenir. Bazı ciltler de ise yağ oranının fazla olmasından ciltte parlama , siyah nokta ve sivilce oluşumu dikkat çekmektedir.

Yağlı Ciltler İçin Ne Yapmalı?

Yağlı ciltler de gözlenen durum genelde ya saç derisinde veya yüzde dikkat çekmektedir. Yağlı ciltler de gözenekler daha açık ve cilt daha kalındır. Bu ciltler özel bakıma ihtiyaç duyar.

Uzmanların görüşü cilt ne kadar yağdan temizlenirse vücut yerini doldurmak için tekrardan yağ üretiyor. Su ile durulanan temizleme jelleri kullanılmalı ve geceleri cilt hassas bir şekilde temizlenmeli.

Yağın görevi cildin kurumasını önlemektir. Yağ miktarını arttırmamak için su bazlı kozmetik ürünleri kullanılmalıdır. Ciltteki parlaklığı azaltmak için matlaştıran nemlendirici kremler kullanılmalıdır.

Daha detaylı Cilt bakımı için size yararlı olacağını düşündüğümüz, konu ile ilgili olan aşağıda ki yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

[irp posts=”1138″ name=”Yağlı Ciltlerde Sivilce Nasıl Geçer ?”]

[irp posts=”4391″ name=”Cilt Lekeleri için Maske”]

[irp posts=”1114″ name=”Yağlı Ciltler İçin Doğal Nemlendirici”]

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.