Sıradaki içerik:

Ağrısız Apandisit Olur Mu?

e
sv

Adet Ağrısına İyi Gelen Masaj Önerisi!

496 okunma — 06 Ekim 2019 16:29

Adet dönemini bazı kadınlar için kolay bir şekilde geçerken, bazı kadınlar için de sıkıntılı olabiliyor. Adet sancıları şiddetli olduğu takdirde  zaman zaman okula, işe gitmeyi veya sosyal aktivitelere katılmayı da engellebiliyor. Adet ağrılarını hafifleten birçok şey olduğu gibi bazı basit masaj tekniklerini de uygulamak mümkün.

Kadınların adet döneminde korkulu rüyası olan kramplar ve ağrılar çok kolay yapılan bir masaj ile giderilebiliyor.  Bunun için vücuttaki bazı noktalara baskı uygulanması yeterli oluyor.  Adet döneminde adet ağrısı çeken kadınlar için krampların şiddetini azaltan bazı noktalar var.

Adet ağrılarınızı azaltmak için ayak baş parmağınız ve işaret parmağınız arasındaki bağlantı yerine parmağınızı iki kemik arasına denk gelecek şekilde bastırarak 1-2 dakika kadar tuttuğunuzda ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz. Bu işlemi iki ayağınız için de aynı anda yapabilirsiniz.

Bir diğer yöntem olan kuyruk sokumuna baskı uygulamak. Bu yöntem rahmi rahatlattığı gibi adet ağrısına da iyi gelecek. Bunu evde kendiniz yapamıyorsanız annenizden ya da kız kardeşinizden kuyruk sokumunuza yavaş bir şekilde baskı uygulamasını isteyebilirsiniz.

Ayrıca rahat bir zemine sırt üstü uzanarak kuyruk sokumunuza denk gelecek yere yuvarlak, topa benzeyen sert bir nesne koyarak bu noktada baskı yapabilirsiniz.

Benzer içerikler


[irp][irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.