Sıradaki içerik:

Cinsel Terapi Nedir ?

e
sv

Düzenli Cinsel Yaşam Hakkında

avatar

Editör

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

düzenli cinsel yaşam

Cinsel yaşam bir ilişkinin en temel noktasıdır. Bir aşkın meyvesi olarak tanımlanabilen seks hayatımızdan çıkarılamayacak ve hayatımızın devamlılığını sağlayan tek unsur. İkili bir ilişkide iki tarafın beklentileri birbirinden farklı olabilir. Ancak ilişkinin sağlığı açısından herkesin karşı tarafa pozitif bakması gereklidir. Düzenli cinsel yaşam için bu tartışılmaz bir gerçektir.

Cinsel Yaşam Hakında

Çoğu toplumda bir tabu olmasına karşın cinsel yaşam insanlık üzerinde küçük yaşlarda başlayan bir arzudur. Bu arzuya insanoğlu karşı koyamaz. Buna karşın ilişkileri bitiren sebeplerden birisi cinsel yaşam olabilir.

Günümüzde örneklerini sık sık gördüğümüz bu durum bazen pozitif anlamda biterken bazen ise negatif olarak sona eriyor. Yani cinsel yaşamı düzenli bir şekilde yürüyen çiftlerde bu sebepten ayrılabiliyor, cinsel yaşam konusunda sorun yaşayanlarda.

[irp posts=”4431″ name=”Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Neden!”]

O halde cinsel yaşamda bir düzenlilik hali aramak son derece saçma olur. Yapılan psikolojik gözlemlerde cinsel hayatı oldukça düzenli olan çiftlerin aşırı birlikte olması zamanla iki taraf arasında soğukluk yaratabiliyor. Sorunun kaynağı bazen cinsel yaşamın olmayışı olduğu gibi bazen de bunaltan bir sıklıkla cinsel yaşam olabiliyor.

Düzenli Cinsel Yaşam Nasıl Olmalı?

Uzmanlara göre bir çiftin cinsel yaşamında belirleyeceği periyod haftada 3 birliktelik. Böylece bir haftanın tüm günlerini birer gün arayla atlayarak sağlıklı bir cinsel yaşamı ilişkiye dahil edebilirsiniz.

Ancak buna karşın partnerlerin sosyolojik durumlarının etkisiyle zaman zaman aşırı bir istek ya da isteksizlik göze çarpabilir.

Bu gibi durumlara seviyeli ve anlayışlı davranarak karşı tarafın bunaltılmamalı devamlı bir düzen için ideal davranışlar olacaktır. Tüm bu düzen isteğinin cinsel hayata değil normal hayata konduğunun bilincine varmalısınız.

En son ünlü bir derginin editörünün yaptığı araştırma sonucu çiftlerin her gün birlikte olması gibi bir durumun çiftler arasında zamanla soğumaya sebep olduğu açıklandı.

[irp posts=”2415″ name=”Bayanlarda Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler”]

Özellikle belli periyodlarda bunun yaşanıyor sonrasında yaşanmıyor oluşu çift arasında ki bağları zedelediği, artık istenmediği ve gerek duyulmadığı biriymiş gibi psikolojik etkiler yarattığı tespit edildi.

Cinsel yaşam karşılıklı istekler doğrultusunda zevk ve keyif veriyor. Partnerinizin isteklerine, söylediklerine ve o anki durumuna son derece dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde düzenli cinsel yaşam durumunda ya da düzensiz cinsel yaşam normal ilişkinizi bitirmek için çok büyük bir koz olabilir.

[irp posts=”1081″ name=”Güçlü Cinsel Yaşamın Sırları”]

http://www.escortkurtkoy.com/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.