Sıradaki içerik:

Saçını Sarıya Boyatmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler!

e
sv

Gece Mide Bulantısı ile Uyanmanın Sebepleri

723 okunma — 30 Ağustos 2019 22:41
gece mide bulantısı neden olur

Birçok kişi özellikle geceleri mide bulantısı sorunu ve gece uyandıklarında feci halde mide bulantısından dolayı tekrar uyumakta zorlanmaktadır. Peki geceleri baş gösteren bu mide problemlerinin sebebi nedir ?

Özellikle gece uyumanızı bekler gibi yattığınızda sizi rahatsız etmektedir.

Gece Mide Bulantısı ile Uyanmak Neden Olur?

Yatmadan önce ağır yemekler yemek , gün içerisinde fazla kahve veyahut kafeinli ürünleri fazlaca tüketmek ve özellikle sigara kullanımından kaynaklı geceleri bulantı sorununuz baş gösterebilir.

Gün içerisinde ağrılardan dolayı fazlaca hap kullanırsınız bunun yan etkileri olarak da geceleri bulantı sorunuyla karşılabilirsiniz.

İştahsızlık , halsizlik bununla beraber bulantı başlıyorsa muhtelem sizde gastrit başlangıçı var denebilir , bu durumları asla aksatmadan hekiminize başvurunuz.

Hızlı , acı ve sıcak yemekler yerseniz midenizi yormuş olursunuz. Yorulan mide gece çalışmaya başlıyacaktır , sizin onu zorlamanız geceleri bulantı , kasılma ve ağrı ile karşınıza çıkabilir.

Stres ve bunalım zamanlarınızda , kaygı ve depresyona bağlı bir şekilde bu tür davranışlar bir takım belirtileri de tetikleyebilir. Mide ağrısı, mide bulantısı bu sorunlara örnek verilebilir.

Stresten hormonları mide ve bağırsaklarda kasılmalar neden olur. Ayrıca stresin sebep olduğu iştahsızlık ve yeme bozuklukları geceleri mide bulunmasına sebep olabilir.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.