Sıradaki içerik:

Hamilelikte Az Su İçmek Zararlı Mı?

e
sv

Hamilelikte Cinsel İstek Artar Mı?

518 okunma — 30 Eylül 2019 23:39
hamilelik cinsel istek artar mı

Cinsellik her zaman düşünceli olmayı gerektiren ve kadın erkek için karşılıklı bir sevginin normal süreci olarak değerlendirilmektedir. Hamilelik esnasında ise özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan biri olan cinsellik daha hassas davranılması gereken bir durumdur.

Hamilelikte Cinsel İstek Artar Mı?

9 aylık hamilelik süresi içerisinde her şey yolunda gidildiği takdirde cinsellik hamilelik boyu sürebilir. Ancak bazı noktalar önemlidir.

Hamilelikte ilk 3 aylık dönemde henüz karnınız belirginleşmemiş olacağından dolayı cinselliği rahatlıkla yaşayabilirsiniz. 3-6 aylık dönem içinde ise dikkatli olunması gerekir. Çünkü 4. aydan itibaren karnınız büyüyecek ve size ağır gelmeye başlayacaktır.

Dolayısı ile size her zaman keyif veren cinsellik bu dönemde sıkıntı yaşatabilir. Bu durumda eşler birbirine her zaman destek olmalı ve anlamalıdır.

Hamilelik döneminin bir geçiş dönemi olduğu düşünülerek eşler birbirinden kesinlikle soğumamalı ve aksine yardımcı ve destek olma yolunu seçmelidirler. Hamilelikte cinsel yaşam ilk zamanlarda problem olmasa da 6 aya gelindiğinde artık problem olmaya başlamaktadır.

Bu dönemde eğer cinsel ilişkide bulunulacaksa kadının mutlaka üstte olduğu pozisyonlar tercih edilmeli ve uygulanmalıdır. Kadının üstte olduğu pozisyonlarda kadının karnı zarar görmeyecektir.

Mutlaka karın bölgesine dikkat edilmeli ve ani hareketlerden kaçınılması gerekmektedir. Eşler bu konuda oldukça dikkatli davranmak zorundalar.

Çünkü herhangi bir ters tepki esnasında bebeğin içinde yaşadığı amniyo kesesi zarar görebilir ve bu da bebeğin hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenden dolayı 6. aydan sonra cinsel yaşama dur deme zamanı gelmiş sayılır.

Bazı çiftler hamileliğin son sürecine kadar cinselliği yaşar ancak tabi ki dikkatli olarak yaşamaları gerekir. Ancak hiçbir şekilde risk almak istemiyorsanız o halde 6. aydan sonra cinsel yaşam konusunda geri planda kalmanızda büyük fayda olacaktır.

[irp posts=”4251″ name=”Hamilelikte Sigara Kullanımı | Zararları | Bırakma Yöntemleri”]

[irp posts=”2582″ name=”Hamilelik Çatlaklarına Ne İyi Gelir”]

[irp posts=”1042″ name=”Hamilelikte Az Su İçmek”]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.