Sıradaki içerik:

Mezuniyette Ne Giyilir?

e
sv

Nişan Alışverişinde Ne Alınır?

251 okunma — 18 Nisan 2015 23:27
Nişan Alışverişinde Ne Alınır

Nişan alışverişi hem erkekleri, hem de kadınları fazlası ile ilgilendiren bir konudur. Bu yüzden önemli olan şeylerden bir tanesi de, adetin yerini bulması açısından nişana katkısı olan şeyleri almaktır. Erkekler için ayrı görevler, kadınlar için ayrı görevler mevcuttur. Şimdi gelelim neler alınacağının sıralamasına…

Nişan Alışverişinde Ne Alınır?

Erkek tarafı nişan öncesi alyans, tek taş ve 2 bilezik almak durumundadır. Daha sonra ise ayakkabı, nişanlık elbisesi, çanta, iç çamaşırı, kaban erkeğe düşen adetlerden birisidir.

Kız tarafı ise erkek tarafından alyansı ve isterse 1 tane de saat alır. Kızın anne ve babası da aynı zaman da 2 bilezik alır. Böylelikle nişan alışverişi tamamlanmış olur.

Nişan alışverişinin önemini taşıyan bu faktörler, nişanla birlikte kız evinde yapılır. Kız evinde yapılan nişan da aile büyükleri istemeyi yapar. Kız tarafı büyüğü de cevabını verir ve daha sonra ata olarak bilinen kişiye yüzükler teslim edilir. Bu tip bir işleyiş her daim önemlidir.

[irp posts=”2053″ name=”En Güzel Nişanlık Modelleri”]

Bu nedenle de nişan arifesi öncesinde bilgilendirmeleri sunmak önemlidir. Bilgilenmeniz için hazırlanmış bu yazı da sizlere nişan alışverişinden önce neler alınacağını ve nişan öncesinde nasıl bir işleyiş takip edilirliği ile alakalı yazılarımız umarız işinize yaramıştır.

Günümüzde Müslümanların uygun gördüğü bu nişanlanma merasimi, dini usuller ve kendi inanışlarına göre de değişim göstermektedir. Nişan demek, aileler arasında ki tanışmayla iki tarafın da onaylanması demek. Böylelikle evliliğe atılan ilk adım da uygun görülmüş oluyor.

Dinimizce yukarı da sayılmış olanlar (istek dışı olan saat haricinde) eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Aksi halde nişanın kabulü olmaz.

Nişan ile alakalı daha çok bilgi almak istiyorsanız sitemizden aramalar yapabilir veya arama motorlarını tercih edebilirsiniz.

[irp posts=”4664″ name=”Ruh Eşinizi Bulduğunuzu Nasıl Anlarsınız?”]

[irp posts=”4674″ name=”Sevgilinizin Niyeti Ciddi Mi?”]

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.