Sıradaki içerik:

Yatak Odanızı Yenilerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

e
sv

Şapka Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

568 okunma — 29 Kasım 2019 01:47
kadın şapka çeşitleri

Son yıllarda moda olan şapkalar, kadınları daha asil ve şık gösteren bir aksesuardır. Çeşitli model, renk ve ebattaki şapkalar, yaz veya kış aylarında elbiseleri sıradanlıktan uzaklaştıran bir görüntü yaratır.

Aksesuar Olarak Şapka Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Fakat her şapka, her yüz şekli ile uyumlu olmaz.

Kadınlar şapka seçimi yaparken özellikle gidilecek ortama, birlikte giyilecek giysiye ve yüz şekline göre şapka modellerine karar vermelidir.

Büyük Terekli Şapkalar

Büyük terekli şapkalar, özellikle yaz ayları için uygun kombinler yapma şansı yaratır. Plaj kıyafetleri ile çok şık görüntü oluşturur.

Fakat bu tür şapkalar, yuvarlak yüz hatları olan kadınları olduğundan daha yaşlı ve daha kilolu gösterebilmektedir. Bu sebeple minyon yüz hatlarına sahip kadınlara daha çok yakışır.

Yuvarlak yüzlü kadınların ise daha küçük tereği olan modellere yönelmesi önerilir. Yaz aylarında renkli giysiler ile hemen her rengi kullanılabilir.

Tüylü Şapkalar

Tüylü şapkaları ise Kış aylarında çok rahat kullanabilirsiniz. Bu tür şapkaların, iri ebatlı olan modelleri ve daha küçük modelleri vardır. Küçük modelleri, yuvarlak yüze sahip kadınlara, büyük modelleri ise ince yüz hatlarına sahip kadınlar uygun olur.

Kış ayları için; krem kahverengi, siyah, haki gibi renklerden seçilen tüylü şapkalar, beyaz tenli kadınlarda modern ve şık bir görüntü çıkartır.

Küçük Şapkalar

Saçın, sadece bir tarafını kapatan ve ön kısmında ince bir tül kullanılan küçük şapkalar, Özellikle yarı resmi kıyafetler ile tercih edilir. Yine minyon yüz hatlarına sahip kadınların tercihi olmalıdır. Şık bir etek-ceket veya tek parça sade bir elbise ile kıyafeti tamamlayan, küçük yan takılmış şapka, her ortamda dikkat çeken bir şıklık yaratacaktır.

Sneaks Şapkalar

Sneaks model son yıllarda genç nesilin hayatında yer almaya başlayan henüz çok yeni bir tarz. Bu tarzda üretilen ürünleri bulmak biraz zor olabilir. Eminiz bu yeni tarz gençler kadar biz orta yaş grubunun da ilgisini çekecektir.

Kasket Tarzı Şapkalar

Kasket tarzı spor şapkalar, deri ceket ve montlar ile birlikte kullanılır. Yuvarlak yüz hatları için oldukça uygundur. Gün içinde giyilen, şortlar ve kot pantolonları ile uyumlu kombinler oluşturacaktır.

Genellikle kış ayları için üretilen kalın kaşe modelleri tercih edilir. Sıradan giysileri dahi, oldukça modern ve şık bir hale dönüştürür.

Kulaklıklı Şapkalar

Kış ayları için kalın kaşe kumaşlardan üretilen kulaklıklı şapkalar, spor giyim tarzı ile uyum sağlar. Pilot şapkası da denen bu şapkaların, dara binici pantolonları ile birlikte kullanılması daha uygun olmaktadır.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar tarafından daha fazla tercih edilir. Gün içinde gidilen ortamlar için oldukça uygundur. Yine el dokuması modelleri bazı ünlü kadınlar tarafından fazlaca tercih edilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.