Sıradaki içerik:

Kansızlık Hangi Hastalıklara Yol Açar ?

e
sv

Kısa saç modelleri için muhteşem öneriler

2954 okunma — 27 Mayıs 2017 02:26
Kısa Saç Kesimi Modelleri

Kısa saç modası günümüzde kadınlar tarafından oldukça sık kullanılan bir stil haline geldi. Önceden toplumun küçük bir kesime tarafından tercih edilirken, şimdilerde yenilenen saç stilleri ile şık kısa saç modellerinin tercih edilme oranı arttı.

Popüler Kısa Saç Modelleri

Saçlarda yapılacak değişiklik her zaman bir kararsızlık dönemi yaşatabilir, kişinin kendisine yakışan modeli bulması zor bir karardır.

Üstelik bu değişiklik güzelliğimizin en önemli ifadelerinden biri olan saçlarımız olduğunda daha zorlaşır. Sizlere bu zorlu karar aşamanızda yardımcı olmak adına, popüler ve en çok tercih edilen kısa saç kesimi modellerini inceledik, önerilerde bulunduk.

Önerilerimizde yer alan kısa saç modellerinin önden,yandan ve arkadan nasıl göründüğüne özellikle yer verdik çünkü tek bir bakış açısı bulunan fotoğraf ile istediğiniz saç kesimine kavuşmanız mümkün olamaz, kuaförünüze tüm detayları ve görünüşleri verdiğinizde ise birebir saç stilinin aynısını saçınıza uygulamanız mümkün olacaktır.

Sizler için hazırladığımız birbirinden şık kısa saç modellerine geçmeden;

Kısa saç stillerinin bizlere artısı nedir bunlardan kısaca bahsetmek isterim.

Günlük bakımlarının kolaylığı açısından kısa saç her zaman idealdir, yıkaması, kuruması ve stil vermesi uzun saça nazaran daha az uğraştırır. Doğru yüz tipine göre seçilmiş bir kısa saç stilinin sizi daha çekici kılacağı kanıtlanmış bir durumdur. Ayrıca kadınlara ayrı bir güzellik kattığını da söylemeden geçemem.

Şimdi kısa saç modellerini inceleyelim;

Düz kısa saç kesim modelleri

Düz Kısa Saç Kesim Modelleri

Düz Kısa Saç Kesim Modelleri

Düz modeller çoğunlukla tercih edilen, görünüm açısından bir risk bulundurmayan modeller arasındadır. Görünüş açısından oldukça şık ve zariftir, ayrıca birçok saç rengi ile uyumludur. Düz saç stilinizi kendinize uygun saç rengi ile tamamladığınız harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Örneğimizde saç modelinin tüm açılardan görünümünü bulabilirsiniz, altın sarısı renk saç boyası ve ombre kullanılmıştır.

Düz Kısa Saç Stilleri

Düz Kısa Saç Stilleri

Diğer düz saç kesim önerimizde, yanlarda kat kullanılmıştır. Stil açısından yine düz kısa saç kesimleri kategorisinde yer alır. İki önerilerimizi dikkate aldığınızda kısa saç modelleri hangi yüz şekline yakışır sorusuna da doğal olarak cevap almış olabilirsiniz. Modellerimiz yuvarlak yüzlü ve geniş alna sahip olmayan bayanlardır. Diğer önerilerimizde farklı yüz tiplerine uygun modellerimiz ve saç stillerimiz ile devam edeceğim.

Düz Kısa Saç Kesimleri

Düz Kısa Saç Kesimleri

Örnekteki modelimizin yüz tipi ince yapılı ve çene bölgesi üçgen şeklindedir. Tercih etmiş olduğu düz saç kesimi ve yanlardaki katlar yüz tipine oldukça uyum sağlamış ve aradığı uyumu saç rengi ile tam anlamıyla bulmuştur. Kısa saç stilleri seçiminde ten renginin bir önemi bulunmaz, ten renginiz saç rengi seçimi için önemli bir husustur.

Dalgalı kısa saç kesim modelleri

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Kısa saç stilleri arasında kullanım oranı yüksek olan diğer kesim türü dalgalı kısa saç kesimleridir. Düz kısa saç stilinizi de basit uygulamalar ile bu stile dönüştürebilirsiniz veyahut direk olarak bu stile uygun kesimde yaptırabilirsiniz. Bu saç modelinin kendini gösterebilmesi için ışıltı ve gölge ile desteklenmesi önemlidir, bu sayede saçın imajı olduğundan daha çekici hale gelir.

Dalgalı Kısa Saç Stilleri

Dalgalı Kısa Saç Stilleri

Bir diğer dalgalı kısa saç modelimiz, öncekilere göre daha da kısa bir görünüme sahip. Modelimizin yüz tipi oldukça minyon olduğu için bu saç stili harika oturmuş. Yüz şekline göre hangi kısa saç modelini seçmeliyiz sorusuna bir cevap daha almış olduk, örneklerimizi incelemeye devam ettikçe görsel olarak karar verme aşamanız kolaylaşacaktır. Aklınızda her daim kısa saçı kimler kullanmalı değil ! kısa saçı nasıl kullanmalıyım sorusu olmalıdır.

Dalgalı Kısa Saç Kesimi

Dalgalı Kısa Saç Kesimi

Örnek modelimizin yüz tipi hemen dikkatimi çekti, ince ve sivri yüz yapısına sahip bir bayan olduğunu görüyoruz. Kısa saç modeline önden verdiği perçem ile harika bir görünüm yakalamış, kısa saça nasıl şekil verilir ? sorusuna en doğru cevabı fotoğraf üzerinden vermiş. Kısa saç stilinize vereceğiniz stil ile yüz hatlarınızı tamamen değiştirip, mükemmel bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu modelde saç rengi olarak küllü kahve saç boyası tercih edilmiştir.

Katlı kesim kısa saç modelleri

Katlı Kesim Kısa Saç Modelleri

Katlı Kesim Kısa Saç Modelleri

Katlı kesimlerde özellikle kısa saçlar için stil vermek zor olduğu söylenir, doğal haliyle kullanılabilecek hoş bir stildir. Her yüz tipine göre özel ayarlama yapılabilir, görünüm açısından bir dezavantajı bulunmaz. Kısa saç nasıl kıvırcık yapılır ? sorusu için en uygun modellerden biri katlı kesim saç stilidir.

Kısa küt saç kesim modelleri

Kısa Küt Saç Kesim Modelleri

Kısa Küt Saç Kesim Modelleri

Kısa küt saç modelleri kime yakışır ? her bayana yakışır. En çok kullanılan modellerden birisidir ve birçok yüz tipine uyum sağlar. Her bakış açısından muazzam görünmüyor mu ? özellikle doğru saç rengi seçimi ile güzelliğini bir kat daha arttıracak bir saç stilidir. En güzel kısa saç modelleri arasında yer alır. 2017 kısa saç modelleri arasında kısa küt saç kesimlerinin yeri ayrıdır fakat kendi içerisinde farklı stillere sahiptir, örneklerimizden diğer stilleri de inceleyeceğiz.

Kısa Saç Modelleri Örgü

Kısa Saç Modelleri Örgü

Bu önerimizde farklı bir kısa küt saç stili ile karşınızdayım, son fotoğrafta modelimiz kısa saçına vermiş olduğu örgü stili ve dalga ile tüm havayı bir seferde nasıl değiştirmiş şaşırtıcı değil mi ? Üstelik bunu yapması için aşırı bir çaba harcaması gerekmiyor, kısa saçları sayesinde hızlı ve kolayca stilden stile güzelliğini arttırmış. Sizlerde kısa saçlarınıza uygulayacağınız örgü ve dalga stilleri ile farklı görünümler elde edebilirsiniz.

Kısa Küt Saç Stilleri

Kısa Küt Saç Stilleri

Saç stili önerilerinde özellikle farklı yaş gruplarından modelleri tercih etmek istiyorum, çünkü sizler kendinize yakın hissettiğiniz yüz tipi ve yaş grubuna ait modelleri inceleyerek aradığımız stile daha kısa sürede karar verebilirsiniz. Hangi yaş grubu kısa saç modellerini tercih etmeli gibi sorularla daha önce sık karşılaşmıştım. Örnekteki modelimiz orta yaşlı bir bayan ve küt kısa saç kesimi modelini tercih etmiş, yaşına ve yüz tipine ne kadar uyum sağlamış değil mi ?

Kısa Küt Saç Kesimleri

Kısa Küt Saç Kesimleri

Kısa saçı kimler kullanmalı ? cevap herkes kullanabilir. Kısa saç stillerini kullanmak için belli bir yaş grubunda olmak veya özel bir nedene sahip olmak gerekmiyor. Her yaş grubu için uygun olacak kısa saç kesim modelleri ve tarzları mevcut, önemli olan uygun tarzda bir model seçimi yapabilmektedir. Örnek modelimiz gri beyaz saç rengi ve küt kısa saç kesimi ile güzel bir uyum sağlamış.

Kahküllü kısa saç kesim modelleri

Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Kısa saç tarzlarında kahkül kullanımı hoş bir detaydır. Kahkülün stili saçlarınıza modelden hariç ayrı bir hava ve çekicilik katar, bir nevi saç stilinizi kendinize özel olarak farklı tarzda kullanmış olursunuz. Bu farklı tarzınız çevreniz tarafında hissedilecek ve sizi göz önünde tutacaktır. Kısa saç stillerinde kahkül kullanılmasını kesinlikle öneriyorum.

Kahküllü Kısa Saç Kesimleri

Kahküllü Kısa Saç Kesimleri

Kısa saç stillerinde kahküllü modelleri resimli olarak modellerimizde inceledik, görünüş açısından oldukça hoş olduğunu söyleyebilirim. Özellikle geniş alınlı bayanlar için bu kusuru gizlemede muazzam derecede başarılıdır. Bu modelimiz farklı bir stil ve kahkül örneğini görebiliriz.

Kısa pixie saç kesim modelleri

Kısa Pixie Saç Modelleri

Kısa Pixie Saç Modelleri

Pixie saç stilleri 2017 kısa saç trendleri arasında popüler ve moda bir saç stilidir. Gençlere uygun kısa saç modelleri arasındadır ve tercih sıklığı genç ağırlıklı bir modeldir. Birçok ünlü ismin özellikle tercih ettiği şık ve göz alıcı modellerden biridir. Fazla bilinmemesi sebebiyle uygulamadan önce örneklere bakılıp, seçilip öyle karar vermenizde fayda var. Örnek modelimizde pixie saç modelinin tüm bakış açılarından görünüşünü inceleyebilirsiniz.

Kısa Pixie Saç Kesimleri

Kısa Pixie Saç Kesimleri

Farklı bir pixie saç stili ile devam edelim, bu saç modellerinin gençlere uygun olduğunu söylemiştim. Kullanım yaşı genç olduğu için pixie saç modellerinde saç rengi büyük önem taşır, farklı renkler ve canlı renkler sizi daha sıradışı ve çekici hale getirecektir. Seçeceğiniz saç rengi kesinlikle sıradan değil, saç modelinize uygun canlı bir renk olursa sizi mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

Diğer en güzel kısa saç modelleri

2017 Kısa Saç Modelleri

2017 Kısa Saç Modelleri

Önerilerimiz devamında birbirinden farklı diğer kısa saç modellerinin örnek görünümleri ve kısa tanıtımları ile devam edeceğim, belki içlerinden birisi dikkatinizi çeker ve aradığınız saç stili için aday olabilir. Fazla seçenek kararlarınızı asla zorlaştırmaz aksine doğru kararı vermenize yardımcı olur, ” ben bu modeli görmemiştim keşke görseydim “ demenize engel olur.

En Güzel Kısa Saç Modelleri

En Güzel Kısa Saç Modelleri

Bu modelimizde oldukça şık görünüşü olan rahat kısa saç stilleri arasındadır. Saç stilinin arka kısmı detaylandırılmış ve farklı bir hava katılmıştır, saçın genel normal görünüşü açısında mükemmel bir uyum sağlamıştır. Doğru saç rengi ile tercih edecek olan bayanlarımıza oldukça yakışacağından eminim.

Farklı Kısa Saç Modelleri

Farklı Kısa Saç Modelleri

Çevrenizde sıkça karşınıza çıkabilecek bir model ile devam ediyoruz. Bu kısa saç kesiminin kullanım oranı fazladır, fakat görünüş açısından en güzel ve farklı kısa saç stilleri arasında yer alır. Özellikle sarışın bayanlarda kendini gösterdiğini söylemeden geçemem, sanki sarı renk ile arasında bir bağ oluşturmuş yegane bir saç stilidir.

Trend Kısa Saç Modelleri

Trend Kısa Saç Modelleri

2017 yılının trend saç kısa stilleri arasında görebileceğimiz bu model, kullanım rahatlığı ile kendini göstermektedir. Orta yaşlı bayanlara ayrı bir hava ve çekicilik katar, size olduğunuzdan daha genç gösterir. Bunlar saç stili ile yapılan anketlerle ortaya çıkmış sonuçlardır.

Genç Kısa Saç Modelleri

Genç Kısa Saç Modelleri

Genç bayanların tercih edebileceği harika bir saç stili ile devam ediyoruz, bu kısa saç modeli yine birçok ünlü isim tarafından kullanılmış ve halen kullanılmaya devam etmektedir. Moda kısa saç trendleri arasında yer alır ve görsel açıdan oldukça mükemmel bir tarza sahiptir.

Olgun Kısa Saç Modelleri

Olgun Kısa Saç Modelleri

Bu kısa saç stilimiz özellikle olgun kadınlar için ideal bir modeldir. Örnek resimlerden de görüleceği üzere ince yüz hatlarına sahip kadınlarda harika bir uyum sağlamaktadır. Yüz ve boyun hatlarını daha çok ön plana çıkardığı için çekiciliği fazladır. Yüz tipinize göre tercih etmenizi önerdiğim saç modelleri arasında yer alır.

Kısa saç modelleri seçimi konusunda sizlere sunacağım örnekler şimdilik bu kadar hanımlar, örneklerden faydalanarak uygun saç stiline daha rahat karar verebiliriz. Saç stilleri ile aklınıza takılan tüm sorularınızı ve görüşlerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Saç stilleri ve renkleri konusunda diğer yazılarımı incelemeniz, güzelliğiniz konusunda sizlere bir rehber olacaktır.

Saç renkleri nasıl seçilir : saç rengi seçme konusunda muhteşem bir rehber

Günlük saç modelleri : günlük hayatınızda kullanabileceğiniz pratik ve harika görünümlü saç modelleri

Maşalı saç modelleri : maşalı saçlar hakkında bilgiler ve birbirinden güzel maşalı saç stilleri

En güzel makyaj teknikleri : mükemmel bir makyaj için mutlaka incelemeniz gereken bir rehber

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.