Sıradaki içerik:

Göbek Bağı Düştükten Sonra Ne Yapılmalıdır?

e
sv

Bayanlarda Bıyık ve Koltuk Altı Bölgesinde Kararma Neden Olur?

572 okunma — 28 Ekim 2019 22:37
Bayanlarda Bıyık Bölgesinde Kararma

Ağda veya epilasyon malzemeleri ile meydana gelen birçok bayanın koltuk altı ya da bacak arası bölgesinde kararmalar oluşur bu siyah lekeler  ise çoğunlukla kilolu kadınlar da sürtünmeden dolayı ortaya çıkar. Bu lekelerin giderilmesi ile ilgili olarak ayrıca bu konu hakkında bilgili kişiler neler söylüyorlar, koltuk altındaki kararmalar ve esmer lekeler özellikle yaz aylarında kısa kollu veya kolsuz kıyafetler giyen kadınları oldukça kötü duruma düşüren bir durumdur.

Bayanlarda Bıyık ve Koltuk Altı Bölgesinde Kararma!

Bayanların bıyık bölgelerinde  ve yüzde olarak tüy dökücü ya da tüy sar artıcı kremler çok sık kullanıldığında ise, çok iyi durulanmalıdır ve güneş koruması yüzeye sürülse bile tahminen 24 saat güneşe kesinlikle çıkmamalıdır.

Eğer ki çıkarsanız yüzünüzde leke oluşmasını alevlendirir siniz.

Bayanların koltuk altlarının kararmasının en büyük rol alan olay koltuk altlarının havasız kalmasıdır. Diğer nedenler ise aşırı sıcak ağda uygulanması, tıraşlama ve insan yüzeyine kötü sonuçlar doğurabilecek deodorantların kullanılması koltuk altlarında kararmalara neden olur.

Günümüzde makyaj malzemeleri, bireylerin koltuk altlarının kararmalarına güzel ve iyi gelen kremler, pudralar ve deodorant benzeri bakım ürünlerini çıkartıyorlar ve bayanlar bu problemlere karşı çözüm bulabiliyorlar. Koltuk altı kararmalar için doğal ve şifalı tedavi yöntemleri de mevcut.

Koltuk altların da ortaya çıkan bu kötü gözüken kararmayı önlemek için evde yapacağınız karışımlarla çözüm bulmanız mümkün. Koltuk altınızın kararmasını önlemek için öncelikle o bölgeye kese yaparak ölü deriyi oradan yok etmelisiniz. Keseden sonra yapılması gereken doğal yöntemler şunlardır:

Bayan Bıyık Bölgesinde Kararma

Bayan Bıyık Bölgesinde Kararma

Sabretmeyi bileceksiniz. Cildinizin kendi kendini yenileme hızı vardır. Daha çabuk olamaz gibi gözüküyor, deriniz kendisini toplam 30 günde yenilemektedir. Sabah ve akşam düzenli olarak “leke serumu” kullanabilirsiniz. Düzenli olarak en az 1,5 ay kullanmalısınız ve devam etmelisiniz.

Leke serumu kullanırken alt tabakada oluşan lekeyi açma işlemine de müdahale ediyordur, sabahları nemlendirici olarak ve gece kremi leke serumun iç açıcı tepkisini hızlandıran yan ürünlerin yanında yer almaktadır, ayrıca beraber kullanılmalıdır.

Bayanlarda Bıyık Bölgesinde Kararma

Bayanlarda Bıyık Bölgesinde Kararma

Leke serumunu kullandığınız süre boyunca ve süre sonrasın da, gündüzleri ilk olarak 30 SPF bir güneş koruyucu kullanmalısınız ayrıca 5-6 saatte bir yenilemeniz gerekmektedir. Fakat gün içinde normal olarak  terlediğiniz için insan yüzeyinden filtre gibi akar gider, ve böyle durumda korunmasız olarak kalırsınız.

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • FG BEAUTY1 sene önce
  • Güzel Paylaşım