Sıradaki içerik:

Ev Hanımları Kendilerine Nasıl Zaman Ayırabilir?

e
sv

Diyet Yaparken Günde Kaç Tane Ekmek Yemeliyim?

avatar

Editör

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

günde kaç ekmek yenmeli

Kilo vermek isteyenlere çoğumuzun tavsiyesi muhakkak şu olmuştur; “Ekmeği tüketme!”. Neden ekmek tüketmiyoruz? Zararlı ne var içerisinde? Ekmek besin maddesi; un, su, tuz, maya gibi oldukça masum maddelerden üretilmekte olduğunu hepimiz bilmiyor muyuz? O halde bu engel ne için? Oysaki miktarınca tüketilen her şey faydalıdır.

Diyette Günde Kaç Tane Ekmek Yemeliyim?

Ekmeği de miktarı oranında tükettiğiniz sürece, vücudunuzun sağlıklı olabilmesi için gerekli olan kısımları doyumunu sağlamaktadır.

Bilinenin aksine, ekmek kilo yapıcı bir tüketim maddesi değil; Kan şekerini dengeleyen, b1-b5-niasin kaynağı ve doyurucudur.

Ayrıca bilimsel olarak uzman yorumlarına dayanan Kanıtlanmış Kilo verme Yöntemleri isimli makalemizi okumanızı öneririm

Diyetisyenlerin, kilo vermek isteyenlerden esirgediği ekmek, şimdileri göz bebekleri. Bunun  sebeplerini düşündüğümüz zaman, şimdi ki düşüncelerinin ne denli doğru olduğunu göreceğiz. Diyet yapanlar tarafınca en çok şikayet edilen konu, kan şekerinin sık ve ani şekillerde düşmesidir.

[irp posts=”1039″ name=”Kilo Korumak için Neler Yapılmalı”]

 Ekmek, içerisinde bulundurduğu karbonhidratlarla kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Ekmek, üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde, çoğu meyve ve sebze de de bulunan ve mümkün oldukça alınması gereken vitaminleri bünyesinde barındırmaktadır.

Diyet yapanlardan istenen yiyeceği un ufak olasıya kadar çiğneme kuralı ekmek içinde geçerlidir. Ekmeğin bu denli çiğnenmesini, doygunluk hissinin en kısa sürede sağlanmasına yardımcı olmaktır.

[irp posts=”4946″ name=”Sağlıklı Kilo Verme”]

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.