Sıradaki içerik:

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

e
sv

Lazer Lipoliz İle Fazla Kilolardan Kurtulmak Mümkün

avatar

Editör

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Lazer Lipoliz

Vücuttaki çoğu inatçı yağlar, yapılan birçok egzersize rağmen oldukça dirençlidir. Kişi, sahip olduğu kilodan şikayet etmese bile istenmeyen basen, kol, bacak, karın bölgesinde yağlanmalara rastlanır.
Bu yağlar, ergenlik döneminden vücudumuza yerleşip beslenme alışkanlıklarımıza bağlı olarak vücudumuza yerleşir. Günümüzde birçok kişi spor yaparak ve hazırlanan diyet programlarına rağmen bölgesel zayıflığı tam yakalayamaz. Ek bir işlem yapılmadığı takdirde bu türdeki yağlardan kurtulmak oldukça zordur. İşte bu noktada lazer lipoliz yardımınıza koşabilir.

Lazer Lipoliz Nedir Hangi Bölgelere, Kimlere ve Nasıl Uygulanır?

Vücuttaki istenmeyen bu bölgesel yağları gidermek için lazer lipoliz, yaygın olarak kullanılan estetik bir operasyon çeşididir.
Bu yöntem, kilo vermeyi sağlamaz, ancak inatçı, yoğun yağ kitlelerinin kalıcı olarak parçalanması ve bölgesel zayıflama konusunda istenen görünüme sahip olmada yardımcı olur.
Diğer yöntemlere kıyasla kişiye ağrı sorunu yaratmadan kısa sürede etkili çözüm verir. Lazer lipoliz uygulaması, düşük lazer ışınlarıyla deriye, kan damarlarına ve sinir dokularına zarar vermez.
Kadınların doğum sonrası fazlalıklarından kurtulmasının yanı sıra erkekler de meme büyümesine karşı kısa sürede yağ kaybı için lazer lipolize başvurabilir. Çene altı, bel, kollar, bacaklar, sırt, karın, bel, basen gibi yağlanan ve sarkan her bölgeye uygulanabilir. Özellikle selülit ve gözaltı torbaları için de sıklıkla başvurulur. Yaşı 18-75 olan tüm sağlıklı bireyler için rahatlıkla gerçekleştirilebilir.
Tüm cilt tiplerine ve vücuda uygulanabilir. Lazer lipo işlemi genelde tek seansta gerçekleştirilir fakat yağlı dokuya ve hastanın cildine göre seans sayısı arttırılır. Lazer lipoliz tedavisi öncesinde, hastanın tansiyon, kalp, şeker ya da kronik bir rahatsızlığı olup olmadığına dair bilgilerin önceden bilinip önlem alınması önemlidir. İşlem esnasında, bu sabit yağları kalıcı olarak parçalamak için lazer cihazı kullanılır ve cihazın ışınları vücudu herhangi bir zarara uğratmadan işlem güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.
Tam olarak bir ameliyat gibi gerçekleşmese de hastaya lokal anestezi uygulanır ve operasyon sırasında bir acı hissedilmez. Diğer yağ alma operasyonlarına kıyasla, 3d lazer lipoliz, işlem esnasında ve sonrasında kişiye daha fazla avantaj sağlar. Cihazın 1mm lik ince bir fiber ucu ile yağ parçalanır.
Dolayısıyla işlem sırasında daha az kanama meydana gelir ve sonrasında vücutta herhangi bir morluk ve iz bırakmaz. Öncelikle işlem yapılacak olan bölge çizilir ve bölgeye lokal anestezi verilir. Daha sonra lazer ışığı verilip 1 mm’lik bir kesi açılır ve cilt altına yerleştirilen 1 mm’lik kanül yardımıyla lazerle parçalanır. Doku, parçalanıp sıvı haline dönüşerek vücuttan uzaklaşır.

Bölgesel Fazlalıklardan Kurtulanlar Çok Memnun

Lazer lipoliz yaptıranların yorumları, sizi bu noktada heveslendirebilir çünkü bu tedaviye başvuran hastaların, tedavi sonrasında yağ hücrelerinde %30 oranında azalma görülür. Bu oran, bölgesel yağlanma probleminin giderilmesinde gözle görülür değerde bir değişim olduğunu gösterir. Lazer ışınlarının düşük seviyelerde tutulmasıyla lazer lipoliz yaptıranların birçoğu bu süreci ağrısız geçirir. Aynı zamanda, lazer lipoliz herhangi bir germe işlemi yapmadan cildin gerilmesini ve sıkılaşmasını sağlar.

Lazer Lipoliz İle Çok Kısa İyileşme Süreci

Lazer lipoliz uygulaması gerçekleştikten sonra kişiler aynı gün taburcu edilir. Gerçekleştirilen işlem küçük boyutlu ise hasta aynı gün ayağa kalkabilir. Büyük bölgelere uygulanan işlemlerde bu süre biraz daha uzar ancak toparlanmak en fazla 3 gün sürer. Kısa sürede hasta sosyal yaşantısına ya da iş hayatına geri dönebilir.
Lazer lipoliz tedavisi sonrasında hastanın diyetini koruması ve egzersizlerine kontrollü bir şekilde devam etmesi çok önemlidir. Bu sürecin başarısını arttıracak diğer faktörler ise kullanılan teknolojinin kalitesi ve operasyona göre hastanın tedaviye uyum sağlayıp sağlayamayacağına karar verecek yetkin bir doktorun olmasıdır.
Siz de, birçok tedavi görenler gibi bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmak ve uygun lazer lipoliz fiyatlarından yararlanmak istiyorsanız, hemen harekete geçebilir; alanında uzman Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu’dan randevu alabilirsiniz.

toroslar escort

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.