Sıradaki içerik:

Aşk Mı Yoksa Sevgi Mi?

e
sv

Güne Güzel Başlamanın İpuçları!

465 okunma — 13 Mayıs 2020 23:59
güne güzel başlamak

İnsanların yaşamında her anın son derece büyük bir önemi var. İnsanlar yapılan araştırmalara ve anketlere göre güne nasıl başlarsa tüm günü o motivasyonlar geçirebiliyor. Elbette her gün birbirine benzemiyor. İnsanların ruh hali daima aynı olmuyor.

Güne Güzel Başlamak İçin Öneriler!

Yaşam içinde karşılaşılan durumlar, bir önceki günden kalanlar, sorumluluklar, beklenmeyen olgular bir sonraki güne yansıyabiliyor ama yine de güne iyi başlamak için, şartlar ne olursa olsun yapılabilecek olan şeyler var.

Biz de bu yazıda güne güzel başlamak için aslında herkesin bildiği belli başlı bazı hususlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Güne güzel başlamak ve sağlıklı olmak için öneriler;

İlle de Kahvaltı

Tahmin etmenin zor olmayacağı gibi güne sağlam bir kahvaltı ile başlamak son derece önemli. Her yaşta, kadın erkek fark etmeksizin kahvaltı işin olmazsa olmazları arasında geliyor. Hem kişinin gün içinde son derece sağlıklı hem de daha verimli olmasını sağlıyor. Buna bir de sağlık açısından gerekli, protein, karbonhidrat dengesi eklenmiş bir öğün hazırlanır ise değmeyin işin keyfine. Kısaca yeni bir gün mutlaka kahvaltı ile başlamalı.

güne güzel başlamak

güne güzel başlamak için ipuçları

Kaliteli Bir Uyku

Gelelim bir diğer önemli olan hususa, uyku doğada sadece insanlar için değil tüm canlılar için son derece önemli olan bir olgu. İnsanlar mutlaka günde yaşına bağlı olarak ters orantılı olarak daha az saatte uyumalı ama günde herkes için uzmanlar en az 7 saat uyku öneriyor.

Bu noktada normalde beynin dinlenmesi için 2 saat yetiyor ama genel olarak bedenin dinlenmesi için 7 saat uykunun ideal olduğu noktasında uzmanlar hem fikir. Bunun için de sadece uyumak yetmiyor. Kişiler mutlaka doğru bir yastıklar, her türlü gürültüden uzak, çok aydınlık olmayan ortamlarda uyumaya özen göstermeli. Aksi halde kaliteli bir uyku olmadığı için çok da uykunun bir faydası olmayacaktır.

Bırak Güneş İçeri Girsin

Uzmanlar uyandığınız zaman mutlaka hemen perdelerin açılması ve güneş ışıklarının hangi mevsim olursa olsun içeri girmesi noktasında hem fikir. Güneş en görünmediği anlarda bile insanlara pozitif enerji veriyor ve pozitif enerji insan yaşamında başlı başına önem arz ediyor. O yüzden pencereleri açın ve bırakın güneş ışınları yüzüne değsin. Doğayı hissedin

Yoga Thai Chi Meditasyon

Japonlar ve Çinliler güne büyük parklarda topluca Thai Chi sporunu yaparak başlıyor. Bunun da kendi içinde özel bir anlamı var. Bu insanlar böylece sabahları ruhlarını güne hazırlıyor ve doğa ile bütünleşiyor. Bu da kişilerin güne ruhen hazırlanmaları yolunda son derece büyük bir önem arz ediyor. Yoga ve meditasyon için de benzer durumlar söz konusu. Üstelik 21 günlük meditasyon uygulamalarının insan sağlığına çok ciddi faydaları mevcut.

İlle de Müzik İle Güne Başlamak

Burada müzikten kast edilen klasik müzikler, soft caz şarkıları gibi kişinin ruhuna iyi gelecek müzikler, Ney sesi dinleyerek de yoga yapabilirsiniz ki böylece güne son derece iyi başlayacağınız ve enerjinizin yükseleceği kesin.

Rana Aribaş

Ben Rana ARIBAŞ. Danışmanım ve uzun zamandır yazı sektörü içinde yer alıyorum. Yazmak benim için nefes almak kadar önemli olan bir olgu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.