Sıradaki içerik:

Saç Renkleri Nasıl Seçilir ?

e
sv

Kaşlar Ne Kadar Sürede Uzar ?

2689 okunma — 18 Haziran 2017 22:00

Kaşlar, gözlerimizin güzelliğini ön plana çıkaran mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Mükemmel görünümlü kaşlara sahip olmak için kaşları düzenli almaya ve bakımına özen göstermemiz gerekir.

Pratiklik kazanmadan amatörce yapılan bazı uygulamalar, kaşlarımızda geçici şekilde bozulukları meydana getirir. Peki bu sorun ne zaman sona erer ? kaşlarımız ne kadar sürede uzayarak eski haline döner birlikte inceleyelim.

Kaşların sürekliliği ve bakımının önemi, hızlı uzamasına da etki etmektedir. Profesyonel kişiler tarafından alınan kaşlar normal kişilere göre daha hızlı uzar, bu yanlış değil ! doğru bir yaklaşımdır. Yeni kaşların çıkması eskisinden daha sık ve sağlam kaş yapısına sahip olmamızı sağlar.

Kaşların uzama süresi, kaşların alınma durumuna ve hormonal düzensizliklere göre değişebileceği için bu soruya verebilecek net bir cevap vermek mümkün değil. Saç uzamasındaki faktörlerin hepsi olmasa dahi büyük bir kısmı saçlar içinde geçerliliğe sahiptir.

Kaş alınırken sıklıkla başvurulan yöntemlerden biri olan kaş kesiminin uygulanması kaşın çıkışının bozulmasına, kaş kıllarının da sertleşmesine sebep olmaktadır. Kaş kesiminin yerine aradan çıkan uzamış sert kılların almak daha olumlu bir tercih olacaktır.

Kaşlar Alındıktan Kaç Gün Sonra Uzar

Günümüzde pek çok kez yanlış alımdan kaynaklanan ya da kaş küsmesi olarak bilinen kaşın çıkmaması sıkıntısı çözümü olan bir rahatsızlıktır. Bu sorunu yaşayan kişinin kan dolaşımı, kansızlık veya stres gibi bir problemi yoksa zayıflayan kıl zaman içerisinde kendini yenilemektedir.

Özellikle isteğe bağlı kalınarak sarı tüylerin canlandırması amacı ile bu sorun için iki farklı yöntem uygulaması yapılabilir. Bu yöntemlerden ilki eşit miktarda keserek kaşların beslenmesi sağlanır, diğeri ise kan dolaşımını yoğunlaştırıcı krem tarzı ürünler veya masajlar tercihler arasındadır.

Günümüzde kaşlar alındıktan kaç gün sonra çıkar sorusu devamlı merak konusu olan bir durumdur.

Kaşlar Ne Kadar Sürede Uzar

Kaşlarınız sağlıklı ve yapısal bir sıkıntısı yoksa normal olarak bir hafta gibi bir zaman diliminde uzamaktadır. Kaşlarınız düzgün ve sık sık çıkıyor ise kaşlarınızın alımı ve şekil verilmesi diğer kaş yapılarına nazaran daha kolay olmaktadır. Kaş alacaksanız cımbızınızın, güzel ve iyi çeken cımbızlardan olmasına özen göstermelisiniz.

Bu konuda makbul olan cımbız ise ucu ince olan çeşitleridir. Kalın uçlu olan cımbızlar ile kaşlarınızın temizlenmesi konusunda pek başarılı değiller.

Kaşlar alındıktan kaç gün sonra çıkar sorusuna herkes farklı yanıtlar verebilir fakat bu konuda en doğru yanıt kişinin vücut yapısına göre değişmesinden yana olacaktır. Kaş yapısı bozuk veya hormon bozukluğu olan bayanların biraz meşakkatli yolları olmaktadır.

Bu durumun sebebi ise kaşlar düzgün bir şekilde çıkmazsa veya zaman aralığı az olduğundan çirkin bir görüntüye bürünmenize yol açmaktadır bu nedenle kas konusunda bilgi sahibi olan yetkilerden tedavi görmelisiniz.

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.