Sıradaki içerik:

Anneler Günü Yaklaşırken Öneriler

e
sv

2020 Yaz Ayakkabı Modasına Genel Bakış

329 okunma — 10 Mayıs 2020 04:33
Kadın Ayakkabı modası

Kabul etsek de etmesek de moda denen olgu insanların yaşamında son derece önemli bir yer teşkil ediyor. Bu son derece önemli olan bir endüstri ve girmediği alan yok gibi. Sadece kıyafetler ile sınırlamamak gerekiyor. Nitekim birçok kadın için son derece majör bir kavram olan ayakkabılar için de böyle bir durum söz konusu ve ayakkabı modası denilen de bir olgu var.

2020 Yaz Ayakkabı Modası

Bu olgu her sezon trendlere göre değişiyor. Biz de bu yazıda 2020 yaz ayakkabı modelleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Sanki bu yaz kadınlar ayaklarında çok daha cesur olacak gibi görünüyor.

Zira dünyaca ünlü ayakkabıcı tasarımcılarının son derece dikkat çeken, cesur ayakkabı modelleri bu yaza damga vuracak gibi görünüyor.

Parlak Işıltılı Olan Ayakkabılar

Üstte yer alan ayakkabı modelinden de görülebileceği üzere öyle ya da böyle ayaklar bu yaz ışıl ışıl olup parlayacak. Bunu parlak materyallerden yapılan ayakkabılar ile sağlanabildiği gibi, kimi sıradan gibi görünen modellerde de ışıltılı özel işlemeler görülüyor. Dahası bu ayakkabılar  hem gündüz, hem gece giyilebilecek.

Kristal Taşlı Deri Ayakkabılar

2020 yaz ayakkabı modelleri içinde en çok dikkat çeken modellerden bir tanesi de kristal taşlar ile yapılan ayakkabılar. Evet bu ayakkabıları giymek çokça cesaret istiyor ama deri mini etekler ile ya da şifon elbiseler ile son derece hoş bir kombin yaratacağı ise kesin.

Zincir Detaylı Ayakkabılar 

Zincir son yıllarda salopet tarzı tulumlarda, çantalarda sıklıkla karşımıza çıkmaya başlamıştı. Bu yazı ayakkabılarına ise adeta damga vuruyor. Yan tarafında zincir olan ayakkabılar çok ama çok moda. Daha rock bir giyim tarzında olanlar kendi kıyafetleri ile gündelik yaşamda da böyle bir kombin yaparak çok daha ekstrem bir tarz yaratabilirler.

Naylon Topuklu Ayakkabılar

Bu sene ayakkabı modası içinde belki de en çok dikkat çeken ayakkabı modelleri bu tarz olan ayakkabılar. Son derece şık yüksek topuklu sandaletler naylon ve ağırlıklı siyah renkte olan topuklar ile birleşiyor. Ortaya da hem şık, hem modern bir görünüm çıkıyor. Jean pantolonlar ile ortaya çok şık kombinler çıkabilir. Deneyin görün.

Kadın Ayakkabı modası

Kadın Ayakkabı modası

Makosen Ayakkabılar

İlkbahardan itibaren dünyanın birçok yerinde çok ünlü markalar düz renk ya da iki farklı renkten oluşan makosen ayakkabıları karşımıza çıkarmaya başladı. Bu ayakkabılar da hem rahat olup, hem de işe giderken daha ciddi bir görünüm vermek isteyen kadınlar için biçilmiş kaftan

Yılan Derisinden Yapılan Ayakkabılar

Yine son derece marjinal olarak adlandırılabilecek olmasına rağmen bu yaza damga vuracak olan ayakkabılar yılan derisi görünümlü babetler olacak ve birçok markanın ürün gamında karşımıza çıkacak.

Fiyonklu Ayakkabılar

Ayakkabının sağında, solunda herhangi bir yerinde kumaştan, deriden fiyonk olan ayakkabılar tüm modellerde nerede ise karşımıza çıkıyor ve bu yaza tam anlamı ile damga vuruyor.

Asimetrik Kayışlar

2020 yaz ayakkabı modelleri içinde tamamen açık olan ayakkabılarda asimetrik kayışlar yer alacak ve ortaya geometrik açıdan son derece ilginç olan benzersiz tasarımlar çıktığından giyilen kombin ne olursa olsun açık ara fark yaratacak.

Platform topuklar yine bu sezon da devam ederken, geometrik son derece ilginç topuklar da kimi ayakkabı modellerinde görülebilecek

Rana Aribaş

Ben Rana ARIBAŞ. Danışmanım ve uzun zamandır yazı sektörü içinde yer alıyorum. Yazmak benim için nefes almak kadar önemli olan bir olgu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.