Sıradaki içerik:

Hamilelikte Kadınların Yaşadıkları Sorunlar?

e
sv

Kısa Bot Seçimi ve Kombini Nasıl Yapılır?

566 okunma — 16 Ocak 2019 16:55
Kısa Bot Modelleri

Kısa bot denildiği anda akla direkt yarım botlar olmak üzere birden fazla farklı model gelir. Fakat biz bilekten biten botlar, bootie botların nasıl kombinleneceği konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bilekte biten bot modelini tercih etmemizdeki en önemli neden ise bootie botların bacak boyunu kesip, boyunuzu daha kısa gösterebilme etkisi olduğundan kaynaklıdır.

Kısa Bot Kombin Önerileri

Bacak boyunun kısaltacak olması pantolonlar ya da eteklerle nasıl kombin yapacağınıza dair bir fikriniz yoksa burada gerekli olan her şeyi bulabilirsiniz.

Kısa bot ile kullanılabilen elbiselerden birisi taytlar. Tayt vücudu saran ve bilek kısmında biten pantolonlarla kullanılabilirken paçayı botun içerisine sokmayı düşünmeniz çok normal.

Eğer bacak boyunuz kısaysa giyeceğiniz tayt ile aynı renkte olan bir bot seçmeniz bacak boyunuzu daha uzun göstermesine yardımcı olacaktır.

Taytınızın paça botun içerisinde kalacak gibi uzul değilse de mutlaka aynı renkte olan bir çorapla giymeniz gerekir. Böylelikle de teninizin aradan görünmesine engel olmuş olursunuz. Botun ya da bot ile tayt arasında göstereceğiniz teniniz bacak boyunuzu kesecektir.

Kısa bot tozluk ya da botun üzerine çıkabilen uzun çorapların kullanımına uygun bir şekildedir. Fakat bacak boyunuz kısa ise tozluklar bileklerinizi daha kalın göstereceği için bacak boyunuz da kesilecektir bu ayrıntıyı atlamamalısınız. Eğer bacak boyunuz kısaysa bırakın giymeyin.

Kısa bacak boyu olan kişiler mini eteklerle diz üstü çorapla beraber kısa bot kullandığı zaman tam olarak kolej havası katacaktır. Soğuk kış günlerinde uzun çoraplar da modayken kısa botlarla deneyimi yakalayabilirsiniz.

Kısa Bot Tayt Kombini

Seçmiş olduğunuz botun bilek kısmını tam sarması, bileğiniz kalınsa bacak boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Bundan dolayı bileğinizden daha geniş olan bootieleri tercih etmeniz görünüşünüzü daha iyi gösterir. Özellikle de bilek kısmının V şeklinde olan, bileği tam sarmayacak kıs botlarla daha iyi görünüm elde edebileceksiniz.

Kısa Botlar Dar Kotlar ile Nasıl Giyilir?

Genellikle bayanlar kısa botları dar kotlarla nasıl giyilebileceği konusunda kararsızlık yaşamaktadırlar. Bootie tarzındaki botlar bacak boyu kesmeden kot jeanlerle nasıl kullanılmalıdır? Sorusu bayanlar tarafından çok sık bir şekilde sorulmaktadır.

Sizlere iki seçenek sunabiliriz. İlki kotun paça boyunu, botun başlamış olduğu yerden kestirmek veya kotun paçasını kıvırmanız dır. Özellikle de kot paça kıvrılması uzun zamandır moda olan bir akımdır. Fakat paçayı kıvırırken dikkat etmeniz gerekir.

Kısa Bot Kot Kombini Nasıl Olur?

Örnek verecek olursak eğer geniş parça halinde kıvırdığınız zaman bacak boyunuz daha kısa görünecektir. Dar ama kalın parçalar şeklinde katlarsanız da bileğinizi kalın göstermiş olursunuz.

İlk olarak paça boyu çok uzun ise kıvırmadan önce kestirmeniz gerektiğini unutmayın. Sonrasındaysa botunuzun üzerinden az olacak şekilde teninizi göstererek kıvırma işlemini yapabilirsiniz.

Kısa botu kullanabileceğiniz en uygun parçalardan birisiyse elbise ve etekler dir. Aslında taytlarla kombinlediğiniz zaman dikkat edilecek olan noktalara etek ve kısa elbiselerle de dikkat etmelisiniz. Etek giydiğiniz zaman bacağınızın boyunu kesmemesi içinde çorap rengini bot rengi ile aynı şekilde tercih etmeniz gerekir.

Çorap trendinden yararlanarak farklı renkte olan çorapları kısa botlarla kombinleme yaparak şıklık yakalayabilirsiniz. Bohem elbiselerle, deri pantolonları tercih ederek kısa botlarla kombinlemeler yapabilirsiniz. Son olarak da dikkati bacağınıza çekmek istemezseniz, seçmiş olduğunuz kısa botlar da taş, toka ve zincir gibi ayrıntılarına yer vermeye çalışın.

Kısa Bot Seçimi

Bu şekilde bacağınıza dikkati çekmek yerine botlarınıza çekebilirsiniz. Bu şekilde kısa botlar ile nasıl kombin yapabileceğinize dikkat ederek son derece de şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Şıklık için önerilere kulak asın ve hangisi size yakışıyorsa onu seçin.

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.