Sıradaki içerik:

Kışkırtıcı kahve saç renkleri ve modelleri

e
sv

Buğday tenlilere hangi saç rengi yakışır ?

avatar

Editör

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Saç rengi seçimlerinde en çok zorlanan kişiler şüphesiz buğday tenli bayanlardır.

Buğday ten rengi ara bir renk olduğundan dolayı çoğu zaman saç rengi konusunda kararsız kalmanıza neden olur, bu kararsızlığını sona erdirecek mükemmel öneriler hazırladık.

Buğday ten rengine sahip bayanlarımız için hazırladığımız önerilerde, yüz güzelliğinizi ön plana çıkaracak saç renklerini, saç rengi seçiminde dikkat etmeniz gereken noktaları ve buğday tene sahip bayanların tercih etmiş oldukları örnek saç renklerini inceleyeceğiz.

Öncelikle bilmenizi istediğim noktalar;

Saç rengi kendi başına bir güzellik unsuru asla değildir, önemli olan doğru saç rengini bulmak ve bu rengi üzerimizde taşıyabilmektir. Yani yaptığımız günlük makyajların, saç modellerimizin, saç kesimimizin ve yaşam tarzımızın saçlarımız ile uyumu başlıca güzellik unsurlarıdır.

Güzelliğimizin tamamlayıcı noktaları ile ilgili hazırlamış olduğum diğer yazıları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Kahve tonlarının buğday ten ile mükemmel uyumu

Kahve Tonları Saç Renkleri

Kahve Tonları Saç Renkleri

Buğday tenli bayanların en çok tercih ettiği saç renkleri kahve tonlarıdır. Kahve tonları ile buğday ten rengi birbirine muazzam uyum sağlamakta ve yüz güzelliğinizi de ön plana çıkarmaktadır.

Yukarıdaki örnek saç tiplerinden yola çıkarak kendinize uygun kahve tonunu rahatlıkla seçebilirsiniz, seçeceğiniz her ton size mükemmel yakışacak ve saçlarınızı ayrı bir hava katacaktır.

Kahve tonlarını detaylı incelemek isterseniz, Kışkırtıcı kahve saç renkleri ve modelleriKüllü kahve saç renkleri için harika öneriler sayfalarımızdan örnek modellere ve fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Buğday Ten Saç Renkleri

Buğday Ten Saç Renkleri

Örnek fotoğraflarda buğday tene sahip bayanların kullanmış oldukları kahve tonu ve karamel saç renklerini görebilirsiniz. Sade yapılmış bir makyajla bile ne kadar güzel göründüğünü farkettiniz mi ?

Bu güzelliğin sebebi doğru saç rengi tercihi ve ten rengi uyumundan başka birşey değildir. Sizlerde saç rengi seçiminde kararlı olmalı ve tercih ettiğiniz saç rengine kendinizi inandırmalısınız.

Kahve tonları dışında yukarıdaki model renklere yakın olan, altın, bal sarısı, koyu kızıl, maun, turuncu kızıl ve bakır renklerinden birini de tercih edebilirsiniz, buğday ten rengine harika uyum sağlayacaktır.

Buğday Ten Saç Önerileri

Buğday Ten Saç Önerileri

[mks_pullquote align=”left” width=”280″ size=”18″ bg_color=”#1e9957″ txt_color=”#ffffff”] Buğday tenli bayanlar her zaman özeldir, bu özelliğinize güzellik katarak tamamlayın. [/mks_pullquote]

Kızılımsı ve kestane rengi saçlarda buğday tenli bayanlara yakışan saç renkleri arasında yer alır. Örnek fotoğraflarda bu saç renklerini taşıyan kadınları görebilirsiniz. Gerçekten ten rengi ile harika bir uyum saç renklerine sahipler.

Dikkat edeceğiniz nokta ise modellerimizin makyajları, her biri saç rengine göre farklı tarzda bir makyaj stili oluşturmuş, böylece güzelliği daha ön plana çıkarmışlar. Yazımın başında bahsettiğim makyaj, ten rengi ve saç rengi uyumuna bir örnek olarak gösterebilirim.

Buğday tenli bayanların uzak durması gereken tonlardan biri  koyu kahverengidir. Bu renk tonu sizi solgunlaştıracak, saçlarınızı da geri plana atacaktır. Bunun haricinde koyu kumral, çikolata, sütlü kahve , bakır kızılları tercih etmeniz gereken başlıca renk terchileri arasında olmalıdır.

Buğday Tenliler için Saç Boyası

Buğday Tenliler için Saç Boyası

[mks_pullquote align=”left” width=”280″ size=”18″ bg_color=”#dd4b39″ txt_color=”#ffffff”] Saç renklerinin çekici ve harika görünmesi için uygun saç kesim modelleri tercih edilmelidir. [/mks_pullquote]

Kahve tonlarından sonra koyu saç renkleri biraz garip hissettirebilir, düz siyah saç renklerini kesinlikle önermiyorum. Sizi sıradan bir bayanmış gibi gösterir ve yüzünüzü geri plana atar, bunun yerine balyajlı siyahları tercih edebilirsiniz.

Tercihlerinizi koyu renklerden yana kullanmakta ısrarlıysanız, örnek modellerimiz saç renklerini deneyebilirsiniz. Kullandıkları renkler siyah-kızıl, koyu kahve ve koyu çikolata renkleridir. Bu tonlar güzel bir makyajla desteklendiğinde size oldukça şık bir görünüm kazandıracaktır.

Buğday Tenlilere Saç Rengi Önerileri

Buğday Tenlilere Saç Rengi Önerileri

Mucize bir ten rengidir buğday; hemen hemen tüm saç renkleri yakışır ve sadece yakışmazla kalmaz kendini hissettirir,gösterir. Bu yüzden farklı saç rengi seçimleri de yapabilirsiniz, bu konuda çekinmemeniz gerekir.

Eminim farklı renkleri de mükemmel derecede kendinize yakıştıracaksınız. Patlıcan moru, bakır kızıl ve özellikle yeni trend saç renklerinden çikolata rose gold harika bir seçim olacaktır.

Çikolata rose gold zor bir saç rengidir, fakat başarılı bir şekilde uygulandığında ve özellikle buğday tenli hanımlarda güzelliğe güzellik katacak bir detaydır. Eğer farklı saç renkleri konusunda tereddütleriniz bulunuyorsa, bunları bir kenara bırakıp biran önce denemelisiniz ! Denemekten hiçbir zarar gelmez, eminim aradığınız renge kavuşacaksınız ve sonuçlarına sizde şaşıracaksınız.

Buğday Tenliler için Saç Rengi

Buğday Tenliler için Saç Rengi

Farklı saç renkleri ile yazıma devam ediyorum, dediğim gibi öyle bir ten rengine sahipsiniz ki birçok ton yakışıyor. Sadece kendinizi ikna edip, bu değişikliğe gidebilmeniz gerekiyor.

Örnek fotoğraflarımızda buğday tenli bayanların seçmiş olduğu birbirinden farklı saç renklerini görebilirsiniz. En baştaki ve sondaki resim çikolata rengine ait, ortada ise turuncu bakır saç rengi kullanılmıştır.

Doğru saç rengini bulmanız muhteşem saçlarınız için yeterli olmaz, doğru saç modelini de bulmalısınız zira her saç rengi her modele gitmez. Bunu sizde gayet iyi bilirsiniz, bu nedenle fotoğraflarımızda ki saç modellerini de dikkate almanızı öneriyorum.

Buğday Tenliler için Kumral Saç Renkleri

Buğday Tenliler için Kumral Saç Renkleri

Kumral saç renkleri ve tonları da buğday tenlilere uygun saç renkleri arasında yer almaktadır. Ten rengine yakın bir renk tonu olduğu için makyajın biraz daha dikkatli yapılması ve yüzün soluk görünmesi engellenmelidir.

Tercih edilebilecek uygun saç renkleri koyu kumral, altın sarısı, ballı kumral ve ombre kumral tonlarıdır. Bu renkler buğday ten ile muazzam uyuma sahiptir ve görünüm açısından sizleri göz önünde tutarlar.

Ekstra güzellik katmak isterseniz, aralara farklı renklerden kullanarak kendine özel bir stil yaratabilirsiniz, bu farklı stillerde renk renginize uygun tonlarda olursa gerçekten harika görünmeniz kaçınılmaz.

[mks_highlight color=”#ba235f”] #TAVSİYE ![/mks_highlight]  Tercih edeceğiniz saç rengine karar verdikten sonra, boya işlemini uygulamadan önce mutlaka saç boyama teknikleri konulu içeriğimizi inceleyiniz.

Buğday tenliler için saç rengi önerilerimiz bunlar; umarım aradığınız saç rengine karar vermenize yardımcı olabilmişimdir. Saç renkleri hakkında diğer yazılarımı inceleyerek farklı saç renklerine ve modellere göz atabilirsiniz.

Saç renkleri seçimi : Tüm saç renkleri ve saç rengi seçimi konusunda muhteşem bir rehber

Bal köpüğü saç renkleri : Bal köpüğü renkleri tavsiyeleri ve önerileri

Saç bakım ürünleri ve kullanımları : Tavsiye edilen saç bakım ürünleri ve kullanımları

Editör (473)

Kadınlara özel moda, stil, tarz, giyim, aksesuar, bakım, sağlık ve kadın - erkek ilişkileri hakkında öneriler sunan Kadın Yaşam Rehberi

 • Site İçi Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
E-Posta Aboneliği!Bültene Kaydol İçeriklerden Anında Haberdar Ol !

Haftalık e-posta bültenimize abone olun ve en son içerik ve özel teklifleri asla kaçırmayın.