Sıradaki içerik:

Afrodizyak Etkili Besinlerle İlgili Bilinmeyenler

e
sv

Ten Renginize Göre Saç Renkleri

742 okunma — 11 Mart 2018 23:46
ten rengine göre saç

Saçlar kadın ve erkek herkes için önemli bir parça. Özellikle kadınlarda imajı belirleyen ve görünümü tamamen değiştiren saç modelleri ve renklerinin doğru seçilmesi ciddi bir önem taşıyor.

Saç Renginiz ve Teniniz Uyumlu Olsun!

Siz de ten renginize göre saç renkleri seçerek, size en yakışan saç rengini ve modelini kullanıp, güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Saç rengini seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de göz renginizdir. Göz renginiz de renkliyse bu rengi ortaya çıkarmak için daha pastel renkler seçebilirsiniz.

Bu renkleri kullanmak istediğinizde ten renginize göre saç renginizi seçerken, yüz şeklinize göre de saç modelinizi tasarlayabilirsiniz. Saç modasında birçok farklı stili deneyerek, saç renginizle de yüzünüzün güzelliğini kolayca ortaya çıkarabilirsiniz.

Sıcak Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Saç rengi seçiminde doğru bir karar vermek isterseniz, ten renginizin sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Saç rengi seçiminde sıcak ten rengine sahip olmak, esmer ve buğday tenli olmakla söz konusu olmaktadır. Sıcak ten rengine sahip olanların, koyu saç renkleri ve tüm renklerin koyu tonlarını tercih etmeleri oldukça önemlidir. Sıcak ten rengi olanların çok açık renklerden uzak durması oldukça önemlidir.

Soğuk Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Soğuk ten renkleri ise beyaz ve pembe alt yapıya sahip olan ciltler olmaktadır. Bu ten renklerine her renk yakışmasına rağmen çok zıt görüneceği için koyu tonlardan uzak durmaları tavsiye edilmektedir. Soğuk ten rengine yakışan saç renkleri sarı ve kızıl tonları olarak kategorize edilebilir.

Sarı Saç Renkleri

Sarı saç renginin platinden açık sarıya kadar olan tonları, soğuk ten rengine sahip olan kişilere yakışmaktadır. Özellikle doğal sarışın ve kumral olan bu kişiler, saçlarını birkaç ton açtıklarında bu renkleri elde edebilir. Ancak sarı saçlar gibi, kumralın küllü tonları da bu kişilere yakışan saç renkleri arasında yer almaktadır. Sarışın olanlar için beyaza kadar uzanan tonların tercih edilmesi mümkün olabilir. Bu yüzden çok doğal görüneceğiniz saç renklerini güvenle tercih edebilirsiniz.

Kızıl Saç Renkleri

Kızıl saçlar tahmin edileceği üzere beyaz tenlilere, yani soğuk ten rengine sahip olanlara çok yakışıyor. Kızıl bakır ve diğer tonları kullanarak yüzünüzün daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Kızıl ve bakırın her tonunu saç renginiz için kullanabilirsiniz. Kızıl saç tonlarıyla ve istediğiniz saç modelleriyle yüzünüzü canlandırabilirsiniz.

Kahve Saç Renkleri

Kahve saç renkleri de neredeyse her ten rengine sahip kişilere yakışmaktadır. Kahverenginin tonunu ten rengine göre seçebilirsiniz. Bu yüzden kahve saç rengini seçerken ten renginiz sıcaksa koyu tonlar, açıksa kızılımsı tonlar tercih edilebilir. Sıcak ten rengine uygun saç renkleri arasında en çok tercih edilen kahve tonlarıdır. Bu rengin üzerine sarı ışıltılar da atılabilir.

Siyah Saç Renkleri

Siyah saç renklerini tercih ederken de ten renginin sıcak olmasına özen göstermelisiniz. Siyah saç rengi de herkese yakışmaz ve bu rengi seçerken dikkatli olunması gerekir. Bu rengin kullanılması beyaz tenlilere de yakışmakla birlikte koyu tenlilere de yakışıyor.

Marjinal Renkler

Mor, pembe ve mavi gibi renkli saçları tercih edenler, genelde doğal sarışın olan kişilerdir. Doğal sarışın ya da saç rengi platin gibi sarı olan kişiler, bu renkleri çok kolay kullanabilir. Rengin daha canlı olması ve kalıcı olması için saç renklerinin açık tabanlı olması rengin güzel biçimde ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bu renkler de soğuk ten renklerine sahip olan kişiler için idealdir.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.