Sıradaki içerik:

Kalorisi Az Diyet Salata Tarifleri

e
sv

Afrodizyak Etkili Besinlerle İlgili Bilinmeyenler

303 okunma — 10 Mart 2018 21:12
Afrodizyak Etkili Besinlerler

Afrodizyak etkili yiyecekler genelde cinsel gücü ve performansı arttırıcı yiyecekler olarak bilinmektedir. Özellikle cinsel gücünü arttırmak isteyenlerin tükettiği Afrodizyak etkili yiyecekler, birçok besin grubunda bulunmaktadır. Bazı bitkilerde, baharatlarda ve yiyeceklerden kolayca temin edilebilen afrodizyak etkili yiyecekler, cinsel gücünüzü arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Afrodizyak Etkili Yiyecekler

Afrodizyak etkili yiyeceklere baktığımızda,

  • Ahududu, yiyecek ve tatlılara karıştırılarak cinsel gücü arttırabilir.
  • Kuşkonmaz, C, A, B1 ve B2 vitamini açısından zengindir. Çorba ve salata olarak kullanılan kuşkonmaz, afrodizyak içerikli besinler arasında yer alıyor.
  • Zeytin, sağlık açısından oldukça faydalıdır. Birçok faydasının yanında afrodizyak etkisi sayesinde cinsel performansı arttırmaktadır.
  • İstiridye, en meşhur afrodizyak yiyecekler arasında yer almaktadır. Hem kadınların hem erkeklerin rahatlıkla tüketebilecekleri bir besindir.
  • Birçok faydası bulunan Sarımsağın cinsel gücü arttırıcı etkisi de bulunmaktadır.
  • Antep fıstığı ve Çilek afrodizyak etkisi yoğun olan yiyecekler arasında bulunmaktadır.
  • Zencefil, tüm vücudu uyandırıcı etkisi ile beraber afrodizyak etkili bir yiyecektir.
  • Baharat grubundan nane ve kekik afrodizyak etkili baharatlar arasında yer almaktadır.
  • Çikolata en önemli afrodizyak yiyeceklerdendir.

Afrodizyak Etkili Yiyeceklerle İlgili Yanlış Bilinenler

Afrodizyak etkili yiyeceklerin bilinen ve bilinmeyen birçok etkisi bulunmaktadır. Afrodizyak etkili yiyecekler, farkında olarak ya da olmayarak birçok kişi tarafından tüketilmektedir.

Çikolata, kendinizi iyi hissettirebilme özelliği olan bir afrodizyak yiyecektir. Fakat kendinizi iyi hissedeceğiniz her afrodizyak yiyecek, cinsel gücü arttırıcı bir etkiye sahip değildir. Bu noktada çikolatanın dozu da oldukça önemlidir. Çikolatanın fazla kullanımı bu etkiyi yok etmektedir. Bundan dolayı çikolatayı afrodizyak etkisinden dolayı kullanmak isteyenler, az miktarda çikolata tüketerek bu etkiyi yakalayabilirler.

Midye tüketiminin afrodizyak etkisi olduğu ve çiftler arasında çekimi arttırdığı yaygın bir inanıştır. Fakat yapılan araştırmalar, midyenin afrodizyak etkisi olmadığını bu durumun tamamen psikolojik olduğunu ortaya koymaktadır. Cinsel gücü arttırsa dahi, midye afrodizyak etkisi olan bir yiyecek değildir.

Tabi bu durum kişiden kişiye değişen bir özellikte olabilmektedir. Bazı bünyelerde midye cinsel gücü ve isteği arttırsa da bazı kişilerde midye yendiğini bilinmemesi durumunda bu etkiyi göstermeyebilmektedir. Bu durum afrodizyak etkili yiyeceklerin bilinmeyen özelliklerindendir.

Afrodizyak Etkili Yiyecekler İle İlgili Bilinmeyenler

Karpuz, yurtdışında afrodizyak etkili bir yiyecek olarak tükense de ülkemizde bu etkisi pek bilinmemekte ve bu amaçla kullanılmamaktadır. Bundan dolayı yeterli düzeyde tüketilmesi yararlı olacaktır.

Az tüketilmesi durumunda bu etkisini göstermemesinin yanı sıra fazla tüketilmesi durumunda da bu etkisi kaybolabilmektedir. Fakat her karpuzda afrodizyak etkisinin olmadığı da bilinmektedir.

Muz ve incir, afrodizyak etkisi yüksek yiyecekler olarak bilinip bu doğrultuda tüketilse de bu yiyeceklerin afrodizyak etkisi bulunmamakta ve yaygın olan bir yanlıştır. Hatta bu yiyeceklerin ters etkisi olabildiği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bundan dolayı bu yiyecekler, afrodizyak etkisi düşünülüp tüketilmemelidir.

Özellikle acı biber, afrodizyak etkisi yüksek yiyecekler arasında bulunmaktadır. Acı biber tüketilmesi durumunda terleme, kalp atışının hızlanması ve bununla beraber adrenalinin yükselmesine de neden olabilmektedir. Bundan dolayı afrodizyak etkisi nedeniyle cinsel gücünü arttırabilmektedir. Fakat acı biberin fazla tüketilmesi ve bununla beraber acı hissi afrodizyak etkisini yaşayamamanıza neden olabilmektedir.

Afrodizyak etkili yiyecek tüketmek isteyen kişilerin öncelikle tüketmeleri gereken besinler arasında fındık, fıstık ve badem bulunmaktadır. Sağlık açısından oldukça faydalı olan bu besinlerin yoğun bir afrodizyak etkisi bulunmaktadır. Günde az da olsa tüketmeniz hem sağlık açısından hem de cinsel performans ve afrodizyak etkisinden dolayı mutlaka tüketilmelidir.

[irp][irp][irp]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.