Sıradaki içerik:

Boyu Uzun Göstermenin Yolları

e
sv

Evimizi Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz

310 okunma — 08 Mayıs 2019 14:40
ev dekorasyonu

Tasarım ve dekorasyon dediğimizde aklımıza gelen ilk şey aksesuar ve mobilyadır. Aslında ev dekorasyonunda yaşam tarzımızı, hayal gücümüzü kullanarak zevkimizi göre tasarlamaya dikkat etmeliyiz.

Evimizi Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Öncelikle ihtiyaçlarımızı belirlemeliyiz. Bunları belirledikten sonra aksesuarlarda da bunlara uyumlu olmasına dikkat etmeliyiz.

Mobilya ve aksesuar seçiminde renk seçimi önemli faktörlerden biridir. Çünkü renkler bizim yaşam tarzımı yansıtır.

Ama renk seçiminde çok aşırı, absürt daha sonra sıkılacağımız renklerin olmamasına dikkat etmeliyiz. Dekorasyon yaparken kendi kimliğiniz öne çıkartırken kalıplaşmış yargılardan kaçınmalısınız. Kitaplık buna örnektir, artık kitaplığımız daha öne çekmeliyiz ve okumaktan zevk aldığımız kitapları sergilemekten çekinmemeliyiz.

kitaplık dekoru

kitaplık dekoru

Yatak odası dekoru nasıl olmalı?

Bütün günün sonunda günün yorgunluğunu attığımız yer bizim için önemlidir. Yatak odanızı fazla maliyet gerektirmeyen renkli aksesuarlarla zenginleştirebiliriz. Duvar renginde açık renkleri seçerek ferah ve ışığı yansıtan bir odaya sahip olacaksınız.

yatak odası dekorasyonu

Mutfak dekoru nasıl olmalı?

Özellikle bayanlar için mutfak günün çoğu zamanının geçtiği bir odadır. Bu yüzden mutfağımızda sıkılmadan zevk alarak çalışmamız için duvarlara fotoğraflar , stickerlar ile tasarlayabiliriz. Sabah enerjimizi toplayabileceğimiz bir kahvaltı köşesi hazırlayabilirsiniz.

mutfak dekorasyonu

Oturma odası dekoru nasıl olmalı?

Oturma odanız sadece sizin değil misafirlerinizin de göreceği bir odadır. Bu yüzden oturma odanızı dekore ederken kendi zevklerinizi ve yaşam tarzınızı en iyi şekilde sergileyebileceğiniz bir yerdir. Burası tamamen yine size kalmış, aksesuar abajurlar, avizeler ile renkli bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Oturma Odası Dekoru

Banyo dekoru nasıl olmalı?

Banyonuza aynalar ekleyerek daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz. Güzel renkli çiçekler ve hoş koku yayan aksesuarlar koyabilirsiniz.

banyo dekorasyonu

Sonuç olarak evinizin dekorasyonunu hayal gücünüzün ve yaşam tarzınız nasıl arzu ediyorsa, hangi renkleri seviyorsanız ona göre iyi seçimler yapmak sizin elinizde.

Biz sadece iç mimarlardan edinmiş olduğumuz yararlı bilgileri, sizlerle paylaşarak daha güzel ve daha kullanılabilir evler oluşması için yardımcı oluyoruz. Yukarıdaki görseller bize ait olmayıp sadece fikir amaçlı sizlerle paylaşılmıştır.

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.