Sıradaki içerik:

Günlük Elbise Modelleri 2019

e
sv

İlişkilerde Yapılan Hatalar ve Boşanma Nedenleri

309 okunma — 04 Mayıs 2019 19:34
İlişkilerde Yapılan Hatalar

Günümüzde oldukça fazla kişi ilişkilerinde yaşamış oldukları sorunlar nedeniyle boşanmakta veya ayrılmakta. Özellikle internetin evlere girmesiyle beraber, oldukça büyük sorunlar ortaya çıkmış ve boşanma sebepleri ortaya çıkmıştır. Yapılan araştırmalara göre ilişkilerde yapılan hataların, boşanmaların ve ayrılmaların sebeplerinin büyük bir oranı teknoloji ve anlayışsızlıktan kaynaklanıyor. Oysa birazcık hoşgörü anlayış karşı tarafın halinden anlama hoşgörüsünü gösterdikçe herşeyin daha güzel olcağına emin olabilirsiniz.

İlişkilerde En Çok Yapılan Hatalar

Bilindiği üzere hayatı boyunca kimse haklı olamamaktadır. Hatta bazı durumlarda haklı olmak dahi sebepsiz. Partnerler arasında geçen bazı münakaşalarda her iki tarafın da haklı olma çabası partnerler arasında ayrılığa neden olmaktadır.  Bu konuyu daha detaylı incelemek için Evliliği Kurtarma Yolları başlıklı yazımıza bakabilirsiniz

Hep Haklı Olmaya Çalışmak

Diğer bir adıyla da anlaşmazlık olarak adlandırılan bu sorun, aslında iki tarafında, kendi suçunu kabullenmesiyle son bulabilir.

İki tarafında alttan alması sonucu, iki tarafta kendini haklı göstermeye çalışmayacaktır.

[irp posts=”1579″ name=”Erkekleri Kadınlardan Soğutan Şeyler”]

Her Şeyi Beraber Yapmak İsteği

Bağlılık gibi görünmekte olan bu durum aslında bağımlılıktır. İlişki içerisinde kişilerin kendine bağlı olan alanları ve özel hayatlarının olması oldukça önemli. Her kişi aynı şeylerle ilgilenmeyebilir veya her kişi aynı şeylerden hoşlanmayabilir.

Bu nedenle partnerinizi yapmak istediğiniz şeylerde sizle beraber olmasını zorlamayın. Zamanla öğrenmiş olduğunuz ilgi alanlarını onunla birlikte yapabilirsiniz fakat, kendi ilgi alanlarınıza onu çekmeye çalışmayın.

Onu Değiştirmeye Çalışmayın

Kişi karakterleri genellikle doğduğu andan itibaren zamanla kendiliğinden ve bulunduğu ortam nedeniyle değişmektedir. Onu ilk olarak tanımış olduğunuz insan olarak görmeniz ve hayatınızı bu şekilde devam ettirmeniz, ilişkinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Bu etken göz ardı edildiğinde ve karşıdaki kişi değiştirilmek istediğinde oldukça büyük sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Özellikle de karşınızdaki kişinin bu durumu fark etmesi tam bir felaket!

[irp posts=”477″ name=”Erkekler Neden Başka Kadınlara Gider”]

Oyunlar ve Sosyal Medyada Oldukça Fazla Zaman Geçirmek

Sosyal medya ve oyunlarda fazla zaman geçirmek ilişkinizde oldukça büyük sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Yapılan araştırmalarda son yıllarda boşanan çiftlerin, boşanma nedenleri arasında en çok rastlanan durum sosyal medya ve oyunlardır.

Kendinize olduğu kadar partnerinize de gün içerisinde zaman ayırmanız oldukça önemli. Onunla zaman geçirmemeniz ve ona ilgi göstermemeniz karşı tarafın sizden hızla soğumasına neden olacaktır. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için kendinize bir plan hazırlayın.

Birbirinizi kırmadan, sevginizi kaybetmemek ve hayatınızı renklendirmek için İlişkinize Nasıl Heyecan Katarsınız Başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.