Sıradaki içerik:

2018-2019 Kış Modası Yeni Elbise Modelleri

e
sv

Erkeklerin Gözünde İdeal Kadın Özelikleri

371 okunma — 13 Aralık 2018 09:31
erkeklerin hoşlandığı kadın özellikleri

Sevgili okuyucularım bu yazıyı kaçırmayın derim. Erkekler ideal kadının özelliğini anlattı. Her erkek, kendi içinde ve dünyasında farklı ideal kadın algısı oluşturmuştur. Erkeklerde güzellik kavramı farklıdır. Güzellik kişiden kişiye göreceli ve değişkendir. Fakat bir çok erkeğin hem fikir olduğu ideal kadın algısı özellikleri vardır.

Erkeklerin Gözünde İdeal Kadın Olmanın Yolları

Kadınlar sizler için hiç üşenmedim, birbiri ile farklı kişilik ve meslek gruplarından on erkeği karşıma alıp tek tek sordum.

İşte 2018 yılında , erkeklerin zihninde ki ideal kadın algısını oluşturan detayları sizlere aktaracağım. Kadınlar ilk buluşma öncesinde hemen süslenip püslenip en iyi görünümüz ile çıkmak mı doğru yoksa olduğunuz gibi mi?

Erkeklerde kadınlar da biliyorum ki kaşı cinsin aslında hangi özellikleri daha çekici bulduğunu merak ediyorlardır. Bu özellikler kişiden kişiden kişiye farklılıklarda gösterebilir. Bir çok kadın erkeklerin ilgisini çekmenin güzel kokmayla ya da şık elbise giymek kadar basit düşünüyor.

Bu konuya çok güzel bir örnek vermek istiyorum; erkeğin hoşlandığı kız var diyelim ama o erkeğin yanında çalışan bayanda o erkek den hoşlanıyor. Erkek bu kıza yüz vermiyor kızı sevmiyor ve itici buluyor ama kız pes etmiyor virüs gibi adamın çevresinde ve dibinde erkeğin hoşlandığı kıza yanaşıyor tek çare o kaldı çünkü kıza inceden inceye soru yağmuruna tutuyor.

Hangi parfümü kullanıyorsun, kıyafetlerini ve ayakkabılarını nereden alıyorsun, hangi şehirlere tatile gittin? Gelecek planların neler ama kız bir noktayı atlıyordu karşısındaki kız her şeyin farkındaydı ve oltaya yemler atıyordu zavallı kızda o yemleri tek tek yiyordu.

Bize de afiyet olsun demek düşer. Erkeğin hoşlandığı kıza benzemeye de çalışsan  o iş olmaz.  Erkek seni hiçbir zaman sevmeyecektir. O adamın aklı da, kalbi de, yüreği de senin o benzemeye çalıştığın kızda ikisi de birbirlerine öyle bağlı kiler bu bağı kimse çözemez ve her engelde birbirlerine daha da sarılıyorlar sevginin gücü her şeye yetenlerden umarım örnek açıklayıcı olmuştur.

Erkekler Kendilerini Olduğu Gibi Seven Kadınlardan Hoşlanır

Erkekler güzel gülümseyen kadın isterler. Bir bayanda dikkat edilen ilk özelliktir. Erkekler için cazip ve cana yakın, sempatik olduğu düşünülür. Kadın gülümsedikçe mutluluk ve iyimserlik sinyallerini çevrelerine gönderiyordur. Gülümseyen bir kadınla iletişime geçmek her zaman daha kolaydır!

Bu konuda sizlere şunu da hatırlatmak isterim ki erkeğin mutlu kadınlarla birlikte olmasının altında yatan neden ; özgüvene olan hayranlıkları ve kadının pozitif enerjisinden faydalanabilmek en önemlisi de erkekler güler yüzlü kadınla birlikteyken kendilerini daha “erkeksi” hissederler.

Sık sık depresyona girmeler, melankolik ve olayları dramatize etmeniz gibi bu ruh hallerinde olursanız kadınlar üzgünüm ama erkekler sizden kaçar. Tabi ki gülümsemenizin yapay olmadığından emin olmalısınız içten , samimi ve doğal anlayacağınız hissederek gülümseyeceksiniz. Hissederek gülümsediğiniz de gözlerinizin etrafında oluşan kırışıklıklar dır.

Erkeklerin kadınlarda dikkat ettiği diğer bir özellik ise gözlerdir. Bir insanın yalan söyleyip söylemediğini bile gözlerine bakarak anlayabilirsiniz. Gözler karşı tarafı çeken mıknatıslar dır. Erkekler ilk karşılaştığı kadının her zaman gözlerine dikkat eder.

Erkeklerin büyük gözlü olan kadınları sevdiklerine dair bir inanç vardır. Erkekler için önemli olan diğer bir konu ise kadının sağlıklı saçlara sahip olmasıdır.Kadınlar o kuaför salonunda geçirdiğiniz saatler boşuna değil! Saçlarınız doğal, yumuşak ve güzel kokulu olsun.

Çoğu erkek kadınlarda uzun saç tercih eder.Kadınlar kendinizden eminseniz  saçlarınızı değiştirmeye bilirsiniz, önemli olan saçınızın stilinize uygun olmasıdır. Kadınlar bazı kusurlarınızı gizleye bilirsiniz bunu da takma saç, takma kirpik, postiş ile kusurlarınızı kapatırsınız. Çoğu erkek için bunlar, fazla bakım ve büyük masraf anlamındadır. Bu yüzden sizleri beğenmeyecekler dir. Bana kalırsa en iyisi, sevdiğiniz adama doğal görünmektir.

Kadınlar kendinize ait kokunuz olsun, sizin kokunuz imzanız dır. Sürekli parfüm değiştirmekten vazgeçin. Kokunuz sizde kimlikleşmiş olsun ki erkek bunu fark edebilsin ve akılda kalma yüzdeniz de artar. Kıskançlığa da atlamak istemem bir çok erkek kıskanmayan ve kendisini kontrol etmeyen bir kadın hayal eder.

Erkekler Özgüvenli Kadınlardan Hoşlanır.

Karşı cinsten sağlıklı bir ilişki ve birliktelik için kadınlar aşırı baskı yapmayacaksınız. Erkek bu özellikleri gösteren kadınlardan kaçar. Kadınlar araştırmalarıma gör pek çok erkeğin aşırı dekolte bir elbise yerine klas bir kıyafeti tercih ettiğini dile getirdiler. Erkekler kadınların gizemli olmasını ister.

Harika bir stiliniz sizin hakkınızda bir çok şey söyleyebilir! Parfüm ve makyaj ise hayat enerjimizi gösterir. Giydiğiniz topuklarınız ve aksesuarlarınız ise yaşam biçiminizi ve inceliklerimizi ortaya koyar.

Giydiğiniz kıyafetiniz, hayatınıza olan güveninizi ve tavrınızı gösterir.Kadınlar karizmatik olun , güçlü bir özgüvenle bir odaya çat diye girin ve haliyle bütün gözler sizde olacaktır. Bu davranış sizin kimseden çekinmediğiniz ve açık sözlü olmanın göstergesidir.Sadece kadınlar, dişil vücut dili geliştirmek yeterli olacaktır.Erkeklerin gözünde sahiplenen kadınlar bir adım daha öndedir.

Bazı durumlarda ipleri eline alan kadınlar, erkeklerin gözünde artı puan kazanıyor. Karşınızdaki kim olursa olsun iyisi ve kötüsüyle sahiplenin, onu değiştirmeye çalışmayın. Erkeği ne kadar çok değiştirmeye çalışsanız agresifleşir ve size karşı koyacaktır.

Karşınızdakini değiştirmek yerine daha ılımlı bir yol bulabilirsiniz. Onun hayatındaki küçük detayları bilin ve yaşamını kolaylaştırabilecek işler planlayın. Erkekler birlikte olduğu kadın tarafından her an sahiplenilmek ister. Erkeklerin gözünde ideal kadın kusursuz tamamlayıcıdır.

Yani dışarıda iyi bir resim oluşturmak, baş başa kaldığında saatlerce konuşabilmek , aile ilişkilerinde ise ortak bir bakış açısı sosyal hayat da iyi bir eşlikçisi olabilmektir. Anlayacağınız şu ki kadınlar cinsellikten sosyal hayata, iş çevresinden aile ortamına kadar her konuda uyumlu olan yada uyum gösteren kadınlar listenin zirvesini zorluyor.

Başarılı, ne istediğini bilen ,yardımsever olan kadınlar her daim erkeklerin gönüllerine taht kurmuşlardır. İnce düşüncelere sahip ve olgun kadınlar ciddi ,bir o kadar da çocuk ruhlu olan kadınlar candır. Fakat şirin gözükeyim derken itici olmak da var. Pratik kadınlar da erkeklerin listelerinde yer alıyor.

Yaşanan sorunlar karşısında yöntemler üretebilen ve olayları çözmede pratik olan kadınlara da hayranlıkla bakıyorlar. Prenses rolü oynayan kadınlardan erkekler fazla sıkılmış durumda erkeklerin gözünde bu kadın tipi çok fazla dırdırcı ve mızmız buluyorlar. Kadınlar telefon ile yapılan konuşmalarınızı kısa ve tadında bırakın konuşmaları saatlerce uzatmanız erkeklerin sinirlerini bozar.

Erkekler Tutumlu Kadınlardan Hoşlanırlar

Benden size gelsin bu bilgi; lüks tutkunu olmamalısınız, alışveriş sırasında da mantığınızı koruyabilmelisiniz. Erkekler beğendikleri kadını aynı zamanda birer anne adayı olarak gördükleri için kötü alışkanlıkları olan kadınlardan içgüdüsel olarak uzaklaşıyorlar.

Kadınlar ; Alkol ve sigaradan uzak duruyoruz. Erkekleri en çok sıkan kelimelerden biri ise “ diyetteyim” formunuza dikkat ediyorsunuz anladım, fakat onunla her yemek davetinde yemek ikramlarını “diyetteyim” diyerek geri çevirmeniz erkekleri en çok sıkan kelimeler arasında yerini almıştır.

Sevgili okuyucularım ideal beraberlik ise akıllı erkek, akıllı kadın olmalıdır ki her alan da birbirlerine üstünlük sağlama gibi bir uğraşları olmasın. Çünkü ikisi de bilir ne yapacağını ve nasıl hareket edeceğini ikisinin gücü birleşti mi ben karşılarında duracak kimseyi göremem. Keyifli okumalar dilerim.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.