Sıradaki içerik:

Anne ve Bebek Arasındaki Duygusal Bağ

e
sv

Kadınların Duyarlı Bölgeleri ve Ruhsal Süreçler

602 okunma — 13 Mayıs 2019 15:54
Kadınların Duyarlı Bölgeleri ve Ruhsal Süreçler

Bayanların cinselliği oldukça karmaşıktır. Bu yüzden kadınların bu özelliği erkeklerden ayıran yönleridir. Kadınlar cinsel ilişki konusunda erkeklere göre daha seçici olurlar ve bu nedenle bir karşı partnerini iyice tanımadan onunla bir cinsel birliktelik yapması zordur. Ayrıca kadınların duyarlı bölgeleri vardır ve cinsellik paylaşacağı kişiden önce ruhsal olarak etkilenmesi ve bu süreci yönetmesi gerekir.

Kadınların Duyarlı Bölgeleri ve Ruhsal Süreçleri

Ünlü psikanaliz Karen Horney eserlerinde insanın doğasının temelde sevgi veya güç arayışı içerisinde olduğunu ve bir insanın davranışlarını yönlendiren en önemli etkenlerden birinin bu arayışını tatmin etmek olduğunu ima etmiştir.

Bu görüşe göre insanların bazıları diğerlerinin kendilerinizi sevmesini önemserken diğerleri ise sevilmekten çok güçlü olmak peşindedirler.

Karen Horney kadınların daha çok sevgiye erkelerin ise güce önem verdiklerini söylemektedir. Karen Horney sevgi ve güç arayışının cinselliğe de yönlendiğini, kadının cinselliği daha çok “seviliyor olmanın” bir ifadesi olarak gördüğünü, erkeğin ise cinselliği “güçlü olmanın, kadına sahip olmanın” bir ifadesi olarak görme eğiliminde olduğunu belirtmiştir.

Kadınlarda Cinsel Uyaranlar Nelerdir?

Uyaran beynimizin bir bölgesinde bize duyguları yaşatan ve bizi belli başlı davranışlara yönelten bir mesajdır. Refleks uyaranlar bizi otomatik davranışlara yönlendirirken karmaşık uyaranlar öncelikle bir “his” yaşamamızı sağlar ve daha sonra bizi harekete geçirir.

Beynimizin çok çeşitli mesajları algılama özelliği vardır. Tüm uyaranların ortak özelliği hepsinin duygu organlarımız tarafından hissedilmesidir ve hissedilen mesajların kimyasal olarak beyne iletilmesidir.

Gözler, kulaklar, burun, tat alma organlarımız ve cildimizle algıladıklarımız yukarıda anlatılan bir şekilde beynimize ulaştırılır ve bir tepkinin doğmasına neden olur.

Kadın orgazmı nedir?

Kadın orgazmı nedir?

Sevdiğimiz birinin görüntüsü veya sesi bize daha farklı bir duygu yaşatırken, sevmediğimiz birini görmek veya sesini duymak bize yaşattığı olumsuz duyguyla bizi o kişiden ruhsal veya fiziksel olarak uzaklaşma davranışında bulunmaya yönlendirir

Bazı insanlar dokunulmaktan, bazıları cinsel içerikli konuşmalardan ya da görüntülerden hoşlanmaktadır. Genel olarak söylersek erkekler görsel ve işitsel ağırlıklı bayanlar ise dokunsal ve işitsel eğilimlidir. Kadınlar erkeklerden farklı olarak pornografik yayınları seyretmekten fazla zevk almaz, duygusal olarak “bir şeyler hissettikleri” erkeğin ona temas etmesinden hoşlanırlar.

Kadınları Hassas Bölgeleri

Kadınlarda dokunulmaya hassas ve duyarlı olan bölgeler klitoristir. Klitoris diğer bölgelere göre sinir uçlarının daha yoğun olan bir bölgedir. Kadınların çoğunda memeler, meme uçları, dudaklar ve vajina dokunulmaya duyarlı diğer bölgelerdir.

Yine boyun bölgesinde bazı noktalar, kulak memeleri, bacakların iç yüzeyleri ve karın cildi çoğu kadın için cinsel açıdan oldukça uyarıcıdır. Kadınların yoğunlukla işitsel yönelimli oldukları için partnerleri tarafından kulağına fısıldanan sözlerden daha çok haz duymaktadırlar.

Her duyarlı erkeğin kadınının duyarlı olduğu bölgesini iyi bilmesi gerekir.Bazı kadınların dokunulmaya duyarlı bölgeleri o kadar “hassastır” ki, kadın bu bölgeye uygulanan bir uyaranla orgazm olabilir.

[irp posts=”4478″ name=”Kadınları Çekici Gösteren Özellikler”]

G Noktası Nedir?

Gnoktası, Graefenberg adlı bilim adamı tarafından 1944 yılında tarif edilen ve vajina ön duvarının ortalarında yer alan bir bölgedir.

G noktasının varlığı veya orgazımdaki önemi bazı doktorlar tarafından reddedilmekte, bazıları ise G noktasını vajinal orgazm oluşumunun merkezi olarak kabul etmektedir.

Kadının Ejakulasyonu (Boşalması) Nasıl Olur?

Kadında orgazm sonrasında bazen aynen erkekteki ejakulasyona (boşalmaya) benzer bir sıvı geldiği saptanmış olmakla beraber bu sıvının aslında idrar olduğu ve kadındaki “ejakulasyon” yani “boşalma” olarak tarif edilen olayın muhtemelen orgazm esnasında idrar kaçağı olduğu sonradan anlaşılmıştır.

Gerçekten de hiçbir idrar kaçırma şikayeti olmayan bir kadında güçlü bir orgazm sonrasında istemsiz idrar kaçağı olabilmektedir.

[irp posts=”2445″ name=”Kadınlarda Boşalamama Sorunu”]

[irp posts=”4431″ name=”Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Neden!”]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.