Sıradaki içerik:

Lazer Epilasyon Yumurtalıklara Zarar Verir Mi?

e
sv

Kadın Orgazmı Hakkında Merak Edilenler

458 okunma — 11 Ocak 2018 10:18
Kadın Orgazmı Hakkında

Orgazm Nedir?

Kadın orgazmı zihnin ve bedenin uyumu ile cinsel ilişki sırasında alınan hazzın doruklarına ulaşmasıyla cinsel tatmin sağlayan durumdur.

Kadın orgazmı nedir?

Kadın Orgazmı Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

Sevgiliyle ya da eşle yapılan seks kadınları daha çok orgazm olmasını sağlıyor.

Sıradan bir kişiyle yaşanan cinsel ilişki sırasında kadınların orgazm olması sevgileriyle ya da eşleriyle yani duygusal bağı olan kişilerle yaşanan ilişkiye göre yaşanan cinsel ilişkiye göre daha azdır. Duygusal olarak yakınlık hissettikleri  kişiyle yaşanan cinsel ilişkiden sonra kadınlar orgazm olarak mutlu olur.

Orgazm Sonunda  Konuşkan Olurlar

Kadınların çoğu orgazm sırasında salgılanan mutluluk hormonu nedeniyle orgazm sonrası çok konuşma eğiliminde bulunurlar.

Orgazm Ne Kadar Sürer?

Kadınların cinsel ilişkiden zevk almasın en net karşılığı orgazm olmalarıdır. Peki orgazm ne kadar sürer? Orgazm bütün cinsel ilişkinin en zirvede sonuçlanmasıdır ve sadece ortalama 20 saniye sürer.

Orgazm Ne Kadar Sürer?

 Cinsel İlişkiden Çift Zevk Alma

Kadınlar cinsel ilişki sırasında orgazm olduklarında o ilişkiyi mutlu bitirirler. Ancak kadınların cinsel ilişkiden daha mutlu ayrılmalarının bir yolu daha vardır. İşte kadınlara çift zevkler yaşatacak diğer durum ise partnerleriyle birlikte orgazm olabilmeleridir.  Çiftler aynı anda orgazm olduklarında cinsel ilişkiden daha mutlu ve daha fazla tatmin olmuş bir şekilde ayrılırlar.

Hangi Millete Mensup Olduğunuz Önemli

İsrail’e yapılan bir araştırmaya göre İsrailli kadınların cinsel ilişki sırasında %72’sinin orgazm olabildiği ortaya çıkmıştır. Ancak dünya üzerinde bakıldığında kadınların yalnızca %30’unun orgazm olabildiği ortaya çıkmıştır.

Cinsel İlişki Sırasında Ses Çıkarmak Orgazmı Kolaylaştırır 

Kadınların orgazm olması cinsel ilişkiden ayrı bir zevk almayı sağlar. Ancak orgazm olmak her kadının başarabildiği bir durum değildir. Bu yüzden orgazm olmayı kolaylaştırmak için ilişki sırasında ses çıkarmak önemlidir. İlişki sırasında çıkarılan sesler beyne sinyaller göndererek orgazm olmayı kolaylaştırır.

Orgazma engel olan durumlar nelerdir?

Rol Yapan Kadınlar

Daha önce de söylediğimiz gibi her kadın cinsel  ilişki sırasında orgazm olamaz ancak bir çok kadın orgazm taklidi yapabilir. Ve bu sayı hiçte azımsa  sanamayacak kadar fazladır. Rol yapan kadınlar daha önce de söylediğimiz gibi her kadın cinsel ilişki sırasında orgazm olamaz ancak bir çok kadın orgazm olmuş  taklidi yapabilir  . Kadınların %60’ı orgazm olamadığı halde orgazm taklidi yapabilirler. Ve erkeklerin de %59’u kadınların orgazm taklidi yaptığını anlamazlar bu yüzden kadınlar orgazm takliti konusunda  ödülü hak ederler.

Orgazma Engel Olan Durumlar Nelerdir?

Aslında kadınların biyolojik olarak orgazm olmasına engel bir durum yoktur. Ancak bazı nedenlerden dolayı kadınlar orgazm alamazlar. Peki bunlar nelerdir? Günlük stres, endişeler, ilk gece korkusu, günah olduğu düşüncesi gibi durumlardan dolayı kadınlar orgazm olamazlar.

[irp posts=”2445″ name=”Kadınlarda Boşalamama Sorunu”]

Ön Sevişme

Kadınlarda orgazm olmanın olmazsa olmazı  ön sevişmedir. Yaklaşık 10- 20 dakika arası yaşanan ön sevişme kadınların orgazm olmasını kolaylaştırır. Ön sevişme yaşamayan kadınların orgazm olması çok zordur.

Mastürbasyon

Kadınların kendi kendine yaptıkları mastürbasyon orgazm olmalarını kolaylaştırır. Çünkü kadınların tatmin olmasını sağlayan noktalarını en iyi kendileri bilebilirler. Bu durumda kadınların kendi kendini tatmin etmesi cinsel ilişkilerini iyi yönde etkileyeceğinin kanıtıdır.

Egzersiz

Cinsel ilişki sırasında orgazm olmayı kolaylaştıran diğer bir yöntem ise egzersiz yapmaktır. Kegel egzersizleri yapmak orgazmı kolaylaştırır. Egzersizler sayesinde kaslarını orgazma hazırlayarak cinsel ilişki sırasında alacakları hazzı katlayabilirler.

Zihinsel Hazırlık

Orgazm sadece fiziksel bir durum değildir. Orgazm olmak isteyen kadınlar kendilerini zihinsel olarak da orgazma hazırlamalı ve orgazmdan alacağı hazzı düşünerek kendilerini daha çok adapte etmelidir.

[irp posts=”474″ name=”Orgazmı Artıran Yiyecekler”]

[irp posts=”4431″ name=”Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Neden!”]

[irp posts=”1081″ name=”Güçlü Cinsel Yaşamın Sırları”]

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.