Sıradaki içerik:

Evimizi Dekore Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz

e
sv

Online Alışverişte Önemli Bilgiler Dikkat!!

259 okunma — 09 Mayıs 2019 12:28
internet üzerinden alışveriş

İnternet teknolojisinin gelişmesi ile ve kredi kartı kullanımının artması ile internet üzerinden alışveriş kullanımı artmaya başladı. Peki online olarak internet alışverişlerinde nelere dikkat etmeliyiz.

İnternet’te Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Alışveriş iptali: Aldığınız ürünün iptalini istediğiniz zaman bazı siteler bu süreci uzun ve zahmetli bir hale getirebiliyorlar.

Bu yüzden alışveriş yapmadan önce seçtiğimiz sitenin tüketiciye verdiği önemi bilmemiz gerekir.

Kredi Kartı Bilgileri: Alışveriş yapabilmemiz için kredi kartı bilgilerimiz istenir. Peki bu kişisel önemli bilgilerimizi verirken sitenin güvenilir olduğuna dikkat ediyor musunuz.

Bu yüzden kişisel hesap bilgilerimizi vermeden önce sitenin ne kadar güvenilir olduğundan emin olmamız ve herkes tarafından kullanılıp kullanılmadığına bakmamız gerekiyor. Bunu daha kısaca anlamak için site hakkında yapılan kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okumanız size yardımcı olur.

Kargo: Bazı siteler kargo süresini uzatabiliyorlar. Tabi süreçte size bazı ekstra avantajlarda sunuyorlar. Unutmayalım ki bu ekstra avantajlar ücretli olabilir.

Ayrıca belirtmekte fayda var alış veriş yapmış olduğunuz firmalara şeffaf kargo hizmetleri olup olmadığını sorunuz ve kargonuzu şeffaf gönderilmesini isteyiniz, bu sayede kargo firmalarının dağıtım personeli ile sorun yaşamadan ürününüzü görüp, kontrol ederek almış olursunuz. İnternet üzerinden alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konuları sizler için derledik.

[irp posts=”1111″ name=”Nişan Alışverişinde Ne Alınır ?”]

[irp posts=”5114″ name=”Eşarp Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?”]

Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.