Sıradaki içerik:

Dişteki Lekelerin Giderilmesi ve Beyazlatma İşlemi

e
sv

Göz Şişliği Nasıl Geçer ? Dikkat Edilmesi Gerekenler!

264 okunma — 11 Mayıs 2019 13:55
göz şişliğine ne iyi gelir

Göz şişliği bayanların korkulu rüyalarından biridir, yorgunluk uykusuzluk vb. birçok sorun gözlerimizde şişliğe neden oluyor. Çoğu zaman göz şişliğini gizlemeyi makyajlarla bile başaramaya biliyoruz.

Göz Şişliği Nasıl Geçer ?

Peki göz şişliğine ne iyi gelir ? ve doğal yöntemlerle engel olabilir miyiz ? Elbette.,

Göz şişliğin den kurtulmak için doğal yöntemler

Havlu: Başarısı kanıtlanmış bir çözümdür , bir havluyu biraz ıslatıp buzdolabı yada derin dondurucuda kısa bir süre beklettikten sonra göz çevremize soğuk kompres uygulamak göz şişliğinizi kısa sürede alacaktır.

Salatalık: Salatalık da aynı etkiye sahip cildi güzelleştirici olarak bilinen salatalık göz kapaklarınıza koyduğunuz sizi rahatlatacaktır.

Çay kaşığı: Çay kaşığını buzdolabına koyup bir süre bekletin daha sonra göz çevrenizde gezdirin , şişliğin indiğini göreceksiniz , bu işleme farkedilir derece de olana kadar devam edin.

Yumurta akı: 1 veya 2 yumurtanın akını sertleşinceye kadar karıştırın, daha sonra yumuşak bir kumaş yardımı ile gözlerinizin altına yayın. Gözlerinizin altı çok daha gergin hale gelecektir ve daha az şiş görünecektir.

Ayrıca daha önceki yazımız olan Göz Altı Morluklarından Kurtalmak isimli makalemizde ilginizi çekebilir. Göz kapaklarında ki şişlik kronik bir hale gelirse kesinlikle uzman bir doktora muayene olmak gerekir. Göz en önemli organlardan olduğu için kesinlikle ertelenmemesi gereken önemli bir husustur.

Sizlere tavsiyemiz vermiş olduğumuz yöntemleri denedikten sonra, göz şişliği hala devam ediyorsa bir doktora başvurmanız gerekir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.