Sıradaki içerik:

Bacakları İnceltmenin Yolları

e
sv

Göz Çevresindeki Morluklardan Kurtulmak

127 okunma — 15 Mayıs 2019 13:10
Göz Çevresindeki Morluklardan Kurtulun

Göz çevresindeki morluklar birçok nedene bağlı olarak oluşabiliyor. Yorgunluk , stres , depresyon ve ruhsal süreçler bunlara en büyük etken fakat göz altı morlukları ve göz altı torbalarını bitkisel yöntemler kullanarak engel olabilirsiniz.

Göz Çevresindeki Morlukları Yok Etmek

Sizlere bu yazımızda göz çevresinde oluşan morluklar ve göz altı torbaları için uygulayabileceğiniz basit tüyoları aktaracağız.

Göz çevresi torbalarını yok etmek

Yarım çay bardağı süt,1 çay kaşığı buğday nişastayı mama kıvamına gelinceye kadar kaynatıp, ılık olarak göz çevresine sürün. 15 dk. bekletin ve daha sonra yıkayıp temizledikten sonra, nemlendirici sürün.
Düzenli verim alabilmek için ay içerisinde sürekli bu işleme devam etmeniz gerekmektedir.

Göz çevresi morluklarını yok etmek

Hafif yağlı veya yağsız beyaz peyniri suyuyla birlikte ezerek maske şeklinde göz çevrenize yayarak sürün. 15 dk. kadar durduktan sonra ise ılık su ile güzelce yıkayın ve temizleyin.

Kadınların korkulu rüyası olan  Göz altı morluklarını yok etmek hakkında daha detaylı bilgi için Göz Altı Morlukluğundan Kurtulmak başlıklı yazımızı okuya bilirsiniz.

Gözaltı morlukları bir çok nedenden meydana gelebilmektedir. 

  • Stres altında olmak,
  • Yetersiz beslenmek,
  • Yaşlanmak,
  • Genetik faktörler,
  • Uykusuzluk problemleri,
  • Alerjiler

Gözaltı morluklarının  sık görülen bir nedeni de alerjilerdir, bu alerjiler arasında yiyecek alerjileri, kozmetik alerjileri ya da ev ya da işyeri ortamınızda bulunan alerjenler sayılabilir. Alerji sebebi ile alt göz kapağınızda bulunan damarlar genişleyerek görünürlüğü artar böylelikle gözaltımızda mor halka şeklinde gözükür.


Yasin BOSTAN

SEO Expert, Google, SEO, SEM, WordPress, Sosyal Medya Geliştiricisi, Profesyonel İçerik Yazarı, SEO Destek Merkezi ve Dijital Pazarlama Ajansı seodem.com'un kurucusu.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.